Antwort Jak uchovat fuchsie na zimu? Weitere Antworten – Jak uchovat fuchsie přes zimu

Jak uchovat fuchsie na zimu?
Přes zimu fuchsie nehnojíme, dopřejeme jim rozptýlené světlo až polostín. Nejvhodnějším stanovištěm jsou chladné zimní zahrady či světlé chladné sklepy nebo chodby. Můžeme je zimovat například i na chodbě v panelovém domě či na zaskleném balkonu.Fuchsie je nejlepší řezat na podzim a zjara. Na podzim zkraťte zbytečně dlouhé nové výhony (kvůli zachování základního tvaru keříku, příp. stromku), na jaře odstaňte v zimě vyrašené vytáhlé výhony (rostlinu dotvarujte). Jarní řez proveďte co nejdříve, abyste nemuseli odstraňovat už rašící očka.Přestože fuchsie kvetou neúnavně až do pozdního podzimu a velmi dobře snáší i nízké teploty, je vhodné je přenést do interiéru a zazimovat je ještě před příchodem prvních mrazů.

Jak Zaštipovat fuchsie : Když dorostou výšky 20 cm, na vrcholu je zaštipujte, abyste podpořili růst postranních výhonů, které pak zaštipujte pokaždé, když dorostou délky 15 cm. Fuchsie mají rády letnění. Zalévejte je podle potřeby, po nasazení poupat dávejte pozor, aby voda nedopadala přímo na rostliny, jinak poupata shodí.

Kdy přesazovat fuchsie

Přesazení na jaře: Na jaře, když se začnou objevovat nové výhony, můžete fuchsii přesadit zpět do svého trvalého květináče nebo do zeminy venku. V této době můžete také obnovit pravidelnější zálivku a začít pravidelně hnojit, aby podpořil růst a kvetení.

Co potřebuje fuchsie : Jako základ berou vyzrálý zahradnický kompost, trochu písku a trochu kupovaného substrátu. "Kupovaný substrát je lehký a nevyzrálý, proto málo drží vlhkost, což právě fuchsie potřebují," prozrazuje pěstitelka rodinný recept. Zvláště v horkých dnech by totiž substrát nikdy neměl zcela vyschnout.

Hlavní řez ovocných stromů se provádí na jaře (jabloně, hrušky, švestky). Během podzimu (nebo i na konci léta po plození) můžete ostříhat třešně a višně. Řez na podzim nejlépe snášejí ořechy (ořech, líska). I některé keře vyžadují podzimní řezy, a to zejména rybíz, angrešt a josty.

Zalévá se vždy až po mírném vyschnutí, pro nebezpečí houbových chorob nesmí kořeny stát ve vodě. Jedinec ve stínu špatně kvete a plné slunce není také vhodné, doporučuje se rostlinu umístit tak, aby měla dopolední slunce a odpolední stín. Rostliny se v přírodě samovolně rozšiřují semeny.

Kam umístit fuchsie

Fuchsie je také jednou z mála druhů kvetoucích rostlin, které si libují spíše v polostinném či stinném stanovišti. Většina kultivarů špatně snáší pobyt na přímém poledním slunci. Vzhledem k tomu doporučujeme volit spíše stanoviště orientované na sever, východ či západ.Pokud se stane, že poupata opadávají, problém je v zálivce, která je buď nedostatečná nebo naopak příliš hojná. Další možnou příčinou je nedostatek světla anebo náhlá změna, se kterou se rostlina nedokáže vypořádat (přenesení nebo otočení květináče). Škůdci: Příliš teplý a suchý vzduch může přinést svilušky a molice.Sucho – stanoviště s dobře propustnou a rychle vysychající půdou. Polosucho – vyberte místo s mírně vlhkou a dobře propustnou půdou. Vlhko – stanoviště s trvale vlhkou, ale nezamokřenou půdou. Mokro – trvale vlhká až zamokřená stanoviště například v pobřežních zónách.

Obecně platí, že keře kvetoucí na jaře, jako jsou tavolníky, zlatice, jasmín, šeřík a další, by měly být prořezány po odkvětu s odstupem zhruba tří let. Keře kvetoucí v létě, jako jsou ořechokřídlec, tavolník, hortenzie, zimolez, mahonie, pámelník, tamaryšek a další, můžete prořezávat každý rok brzy na jaře.

Co je potřeba udělat na podzim na zahradě : Třináct rad, co byste měli udělat na podzim na zahradě

  1. Naposledy posekejte trávník.
  2. Pravidelně shrabujte listí.
  3. Zryjte všechny záhony po sklizni zeleniny a zaryjte i drobné zbytky rostlin.
  4. Na zimu zahradu dokonale odplevelte.
  5. Zahradu často zalévejte.
  6. Podzim je čas na sázení ovocných stromků, bobulovin a růží.

Jak ostříhat fuchsie na jaře : Jak stříhat fuchsie

U keřovitých fuchsií se musí odříznout vrcholky hlavních výhonů. Zároveň se postranní výhony zkrátí na jeden nebo dva páry listů. Pokud fuchsie pěstujete na vysokém kmínku, můžete všechny výhony seříznout na dva až tři páry listů.

Jakou zeminu na fuchsie

Fuchsie nejlépe prospívají v kypré, humózní půdě s pH kolem 6. Pro zdárný vývoj i nasazení na květ je velmi důležitá kvalita a skladba substrátu. Základní substrát se míchá z kompostní zeminy, zahradnického substrátu B, substrátu na pelargónie, perlitu a písku ve stejném poměru.

Za pomoci malého štětečku opylujte nové květy. Uchopte květ jemně mezi dva prsty a jednoduchým pohybem štětce v jeho středu opatrně přemístíte pyl ze žluté části květu do jeho středu, viz video níže. Na každý květ postačí několik vteřin "opylování".Čemeřice můžete pěstovat i na půdách horší kvality, ale vyhovuje jim humózní, spíše vápenitá a dobře propustná půda, která je vlhčí. Důležité je, aby půda nebyla trvale zamokřená. Vděčné budou čemeřice tak za pravidelné hnojení. Protože jim vyhovuje vysoký podíl humusu v půdě, doporučujeme je hnojit kompostem.

Jak Prostříhat keře : Jak postupovat

Pokud máte keřů na zmlazení hodně, můžete použít plotostřih. Nejlepší je však ostrá pilka, pákové nebo ruční nůžky. Řez je čistší a snáze se budou rány hojit. U velkých ran je dobré ošetření stromovým balzámem.