Antwort Jaký tmel na střechu? Weitere Antworten – Čím utěsnit střechu

Jaký tmel na střechu?
V domě nebo chalupě se nejčastěji potřebuje silikonový a akrylový tmel pro použití v interiéru, s netěsnostmi v oplechování střechy, opravou tašek nebo okapů si poradí střešní tmely. Tyto typy tmelů je možné nahradit i jediným, ač dražším, univerzálním.Doporučuje se tmel polyuretanový (Soudal, Den Braven, SikaFlex, 3M). Oba typy tmelů sice nelze brousit, ale zvláště s balením ve výtlačných kartuších můžete docílit důkladného vyplnění i hlubších prasklin. Prodávají se také v kelímcích, z nichž se snadno zapraví do praskliny špachtlí nebo spárovačkou.Tmel akrylový (akrylátový)

Univerzální tmel určený pro použití v interiéru. Vytváří plasticko-elastický spoj, který je spíše pevný než elastický. Využívá se na lokální opravy trhlin, pro tmelení spár (u rámů dveří, oken, podlahových lišt), na přechody zdivo-SDK a pro vyplňování kabelových a potrubních průchodů.

Na co se používá polyuretanový tmel : Pro lepení a tmelení ve stavebnictví a v průmyslu. Spoje mezi dřevěnými, kovovými, hliníkovými nebo PVC rámy a zdivem.

Čím nejlépe zateplit střechu

Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.

Čím natřít lepenku na střeše : Asfaltohliníková reflexoizolační nátěrová hmota RENOLAST je určená na povrchovou úpravu střech (plech, IPA, térový papír a ostatní střešní izolační lepenky), dřeva, některých plastických hmot, betonu apod., kde se kromě izolačního a konzervačního účinku požaduje, aby nátěr účinně odrážel světelné a tepelné paprsky.

Na větší praskliny a díry jsou nejvhodnější tvrdé dvousložkové tmely – polyuretanové, epoxidové či polyesterové. K osvědčeným patří například Uniflex, bílý polyesterový tmel s bílým iniciátorem (složkou, která způsobuje vytvrdnutí).

Zakrývání vad šlehaným tmelem

Používá se především u děr po hmoždinkách a drobných prasklin. Jeho aplikace je snadná, pomocí stěrky tmel promíchejte a drobné množství naneste na vadu, kterou potřebujete zakrýt. Aplikujte tolik tmelu, aby byla díra celá vyplněná. Povrch poté stěrkou uhlaďte.

Jaký je rozdíl mezi tmelem a silikonem

Oproti tmelům má lepší přilnavost na hladké a neporézní povrchy a zároveň má lepší lepící schopnosti. Výborně odolává UV záření, rozdílným teplotám a povětrnostním vlivům. Silikonový tmel je vhodný i na trvalé použití pod vodou. Silikony jsou nepřetíratelné a nepřilne na ně jiná hmota než opět silikon.Stavbařský butylenový tmel je jednosložkový těsnící spárovací tmel na bázi polybutylenových pryskyřic na spáry v kameni, betonu, dřevu a cihelném zdivu. Vytváří plastický spoj. Je přetíratelný akrylátovými a disperzními barvami. Má vysokou přilnavost na různé stavební materiály, v kombinaci savý – nesavý včetně PVC.V případě fasády se proto doporučuje 20–28 cm ověřeného izolantu, do střechy se doporučuje dát 30–40 cm. Každý centimetr izolace navíc sice něco stojí, ale cenový rozdíl je bohatě kompenzovaný budoucími energetickými úsporami. Nezapomeňte, že životnost izolantu z minerální vaty je v řádech mnoha desítek let.

K izolaci šikmé střechy se nejčastěji používá minerální izolace (MW). Jde o materiál, který má nejen výborné tepelně-izolační vlastnosti, ale zároveň tlumí hluk a dobře propouští vodní páru.

Čím natřít pozinkovanou střechu : Pro nátěry pozinkovaného plechu je určená barva Herbol – Protector. Její hlavní výhodou je přilnavost nejen na železné, ale i na neželezné kovy (zinek, hliník). U nových pozinkovaných střech se dávají dvě vrstvy, plech musí být předtím odmaštěn čpavkovou vodou (bližší v technickém listu na www.herbol.cz – produkty).

Čím natřít plochou střechu : Asfaltohliníková reflexoizolační nátěrová hmota RENOLAST je určená na povrchovou úpravu střech (plech, IPA, térový papír a ostatní střešní izolační lepenky), dřeva, některých plastických hmot, betonu apod., kde se kromě izolačního a konzervačního účinku požaduje, aby nátěr účinně odrážel světelné a tepelné paprsky.

Jak zalepit díru ve dřevě

Pro velké praskliny v masivním dřevu (prkna, fošny, hranoly, trámky a trámy) se tedy doporučují dvousložkové tmely polyesterové. Ty nám dobře vytvrdnou i v silnější vrstvě (praskliny mohou být hlubší a nebo můžeme tmelit díry po sucích). Ovšem právě tyto tmely nejsou vůbec pružné.

Nejběžnějším z nich je vrták šroubovitý. Poradí si především s menšími otvory a tenčími materiály (dřevo, lamino, dřevotříska a podobně). Jestli chcete vrtat výrazně hlouběji, sáhněte po nebozezovém vrtáku (zvaném i hadovitý). Ten vytvoří hladký a rovný otvor.Pro velké praskliny v masivním dřevu (prkna, fošny, hranoly, trámky a trámy) se tedy doporučují dvousložkové tmely polyesterové. Ty nám dobře vytvrdnou i v silnější vrstvě (praskliny mohou být hlubší a nebo můžeme tmelit díry po sucích). Ovšem právě tyto tmely nejsou vůbec pružné.

Jaký silikon na dřez : Univerzální silikon – přilne na smalt i na keramické dlaždice, sklo nebo povrchově upravené i neupravené kovy. Používá se hlavně na tmelení spár kolem umyvadel, dřezů nebo akrylátových van, kolem rour nebo vzduchotechniky. Sanitární silikon – skvěle přilne na sklo, smalt, dlaždice nebo glazovanou keramiku.