Antwort Jak sázet pokojové rostliny? Weitere Antworten – Jak správně zasadit pokojové rostliny

Jak sázet pokojové rostliny?
Na dno květináče dejte drenáž, na ni vsypte vrstvu substrátu a na tu postavte kořenový bal přesazované rostliny. Pak postupně přisypávejte po obvodu zeminu, kterou přimáčkněte palci. Povrch pak dosypávejte a opatrně přimáčkněte tak, aby rostlina byla usazená stejně hluboko v zemi jako před přesazováním.Z čeho drenážní vrstvu vytvořit Drenáž je v podstatě jakýkoli nasákavý materiál. Do květináčů se nejlépe hodí speciální materiál, kterým je KERAMZIT, SERAMIS nebo PERLIT. Nahradit je mohou ale také střepy hliněných nádob, jemný štěrk nebo kamínky.Jak na větší rostliny

Protože se velké rostliny špatně vytahují z květináčů, mohl by pro zkvalitnění jejich života postačit malý trik. Odeberte vrchní část substrátu (5-8 cm podle velikosti rostliny) a dosypejte novou zeminou. Při odebírání horní vrstvy postupujte velice opatrně, abyste něpoškodili kořenový systém.

Kdy přesazovat domácí kytky : Přesazení by se mělo provádět každé 2 až 3 roky. Ideálním obdobím je jaro, kdy rostliny naberou novou energii. Rostliny v květináčích přesazujte ideálně od března do července a kbelíkové rostliny v květnu. Všechny rostliny byste nicméně měli mít přesazené nejpozději do července, nebo s tím počkat až na další rok.

Jak správně Přisvěcovat rostlinám

Umělé světlo umisťujeme co nejblíže rostlinám, jelikož jeho účinnost se vzdáleností velmi klesá. Ideální umístění je 20-40 centimetrů od rostliny, maximálně však do jednoho metru. Pro přisvětlování menších pokojových rostlin můžete využít LED žárovky s běžným závitem E27, které lze umístit do jakékoliv domácí lampičky.

Jakou zeminu pro pokojové rostliny : Pro přesazování volíme takovou zeminu, která je určena speciálně pro pokojové rostliny, před zeminou, kterou si nakopeme někde na zahradě. Zemina pro pokojové rostliny obsahuje kvalitní rašeliny a nemusíme se obávat toho, že rostlinu kontaminujeme nějakou chorobou či škůdcem.

Mrazuvzdorné rostliny ve velkých květináčích

  • Ruj vlasatá
  • Bylinky.
  • Javor dlanitolistý
  • Hortenzie.
  • Rododendrony.
  • Zimostráz.
  • Šeřík.
  • Zakrslá borovice.


50% kokosová drť

Kokosovou drť koupite jako lisovaný kvádr. Stačí jí nechat nasáknout v kbelíku s vodou a rázem máte několik litrů základního substrátu. Kokosová drť ale v sobě nemá žádné živiny, ani mikroorganismy, je sterilní a proto je potřeba do ní přidat další ingredience, z kterých budou rostliny profitovat.

Co zasadit do květináče

Do květináče můžete vysadit letničky, trvalky, malé keříčky i zakrslé stromky. Pro takové pěstování máte k dispozici jehličnaté i listnaté stromky a keře, a také široký výběr trvalek a letniček. Zajímavou možností mohou být sloupovité ovocné stromky.Rostliny mají stejně jako lidé set základních potřeb, které musí být naplněny, aby rostlina přežila a mohla se optimálně vyvíjet. Tyto podmínky zahrnují adekvátní přísun vody, světla, živin, oxidu uhličitého a také mají své nároky na teplotu a vlhkost.Světlo by mělo být zapnuto mezi 8-10 hodinami denně. Pokud budete svítit 4 hodiny a méně, rostliny už to nebudou akceptovat. Intenzita světla může být ještě zvýšena uprostřed dne jako imitace poledního světla. Někteří akvaristé také doporučují metodu: 5hod.

V zahradnickém oboru se slovo zemina užívá pro směs organických a anorganických složek různého původu. Z ní se následně vyrábějí pěstební substráty – tedy ty, co zakoupíte zabalené v pytli a do čeho pak doma sázíte.

Čím vyplnit vysoky květináč : Vysoký květináč vyplníme keramzitem cca: do 2/3 – dle potřeby. Nízký vyplníme keramzitem cca: 5 cm nebo vysteleme např. filcem (vyloučit narušení gumové vložky od vnitřního hrubého povrchu). Vhodnou plastovou vložku vložíme do květináče na keramzit.

Co lze pěstovat v květináči : Co lze pěstovat na balkoně

Dobře se na balkónech daří ředkvičkám, hrášku, fazolkám, mrkvi i kedlubnám. Nenáročný na pěstování je salát, převislé jahody, měsíční jahody, kanadská borůvka nebo cukety. Větší nádoba na balkóně umožní i pěstování speciálně upravených druhů ovocných stromů.

Jak si namíchat vlastní substrát

Vlastní substrát

Nejjednodušším postupem pro přípravu domácího pěstebního substrátu je tak namíchání zeminy ze záhonku s kompostem v poměru 1 : 1. 2) Další jednoduchou směsí určenou zvláště pro přesazovaní vyklíčených rostlinek je smíchání kompostu a agroperlitu.

Mnoho hodin slunečního svitu na slunném balkoně orientovaném na jih – zejména v létě – poskytuje ideální podmínky pro pěstování různých rostlin: Mezi rostliny na balkon na slunci patří například pelargonie, kopretiny, rozmarýn, levandule nebo olivovníky, ale také oleandr, šalvěj, tymián a jiřina.Ideální rostliny do jarních truhlíků

  • tulipán (Tulipa)
  • modřenec (Muscari)
  • ladoňka (Scilla)
  • snědek (Ornithogalum balansae)
  • sedmikráska plnokvětá (Bellis perennis)
  • primule (Primula)
  • hyacint (Hyacinthus)
  • krokus (Crocus)

Co ovlivnuje růst rostlin : Pěstovat rostliny tak, aby prospívaly, může být docela náročné, protože na růst a kvetení rostlin má vliv 6 faktorů: výživa, přívod vody, intenzita světla, kyslík a CO2.