Antwort Jak sundat fólie po tetování? Weitere Antworten – Jak si sundat fólii z tetování
Ideální je odlepit ji ve sprše pod vlažnou vodou, aby se lepidlo rozmočilo a folie šla snadněji odlepit. Pokud se folie sama odlepí dříve než za 24 hodin, nalep druhou folii a postupuj dale podle instrukcí. Po sundání folie omyj tetování antibakteriálním mýdlem a spláchni vlažnou vodou.Po dokončení tetování vám místo překryji speciální polyuretanovou prodyšnou fólií, která nepropouští tekutiny, bakterie, viry, zabraňuje vysušování a nepřekáží při sprchování. Značně urychluje proces hojení. Fólii nechte na tetování 5-6 dnů. Po sundání fólie tetování omyjte vlažnou vodou a vysušte papírových ubrouskem.Na čerstvé tetování dostanete fólii, kterou si po 2-6 hodinách můžete sundat. Místo pak zlehka omyjte a důkladně vysušte. Na vzduchu si tetování samo vytváří ochrannou vrstvu a tělo započne proces hojení. Následujících 30 dní se vyhněte bazénům, sauně, soláriu, UV záření a namáhání pokožky.
Kdy se muze Namocit tetování : Pokud byste stroupky škrábali, mohli byste s nimi vytrhnout barvu. Je normální, že tetování během hojení svědí, může svědit až měsíc po zahojení. Tak dlouho totiž trvá, než se pigmenty tetovací barvy smísí s vašimi pigmenty a i proto je možné tetování opravit až po měsíci po jeho zahojení.
Jak poznám že je tetování zahojené
(svědění je při hojení normální) Obvykle se tetování hojí 7 – 10 dní. Zahojené tetování je hladké a zpočátku muže být lesklé – cca do měsíce se kuže zcela srovná. První týden nemáčejte tetování delší dobu pod vodou. Kvůli nebezpečí případné infekce nenavštěvujte v době hojení saunu, bazén, atp.
Proč se maže tetování : Mazání tetování je na celém procesu hojení velmi důležité. Pomáhá udržovat pokožku hydratovanou a urychluje hojení.
Nepřetírejte, netřete a nepřikládejte obyčejný ručník! Po umytí namažte máslem pro péči o tetování – tenkou vrstvu, celý povrch tetování. Během prvních dvou týdnů, mazejte tetování 3-4 krát denně – tak, aby bylo zvlhčené. Pokud se objeví strupy – nestrhávejte je!
Prsty, dlaně, stopy
Některá místa na těle člověka prostě nejsou vhodná pro tetování. Kvůli jiné struktuře pokožky na těchto místech tetovací pigment buď nedrží, anebo se rozpíjí. Veškeré obrázky kvalitních tetování na těchto místech jsou čerstvé nebo jen krátce po zahojení.
Jak dlouho nesmí tetování do vody
Po dobu tří týdnů nechoďte do bazénů, do slané vody, do sauny nebo do rybníků a jezer. Hrozí zde riziko zanesení infekce do hojící se kůže. Po dobu jednoho měsíce tetování chraňte před sluníčkem a také se vyhněte obloukem soláriu. I poté jej ale natírejte krémem s ochranným faktorem, jinak může barva vyblednout.V průběhu několika prvních dní může být pokožka v místě tetování teplejší, načervenalá či z ní může vytékat plazma či inkoust. To je ale zcela normální. Pokud se ale po několika dnech objeví nějaká kožní reakce, je vždy dobré ihned vyhledat dermatologa.Mazání tetování je na celém procesu hojení velmi důležité. Pomáhá udržovat pokožku hydratovanou a urychluje hojení. Krém by měl mít lehké složení, například vazelína by mohla ucpat póry a tetování by začalo mokvat. To by mělo za následek vyblednutí tetování ještě dříve, než se zahojí.
Den před vaším tetováním je nutné se vyhnout alkoholu, nápojům obsahujícím kofein (jako je káva nebo energetické nápoje) a omamným látkám. Tyto faktory ovlivňují způsob, jakým tělo přijímá pigment a jak bude výsledné tetování vypadat.
Jak se starat o tetování prvni dny : První dva dny se tetování vůbec krémem nemaže, musí se totiž počkat, až vyschne. Po vysušení namažte tetování krémem Bepanthenem. Na kůži by neměla zůstat silná vrstva, ale jen tenký film, aby mohla pokožka dýchat a správně se hojit. Pokud se kůže stále hojí, nemažte místo žádným jiným krémem.
Kdo se nesmí tetovat : KOHO BYCH TETOVAT NEMĚL/A
- Netetujte osoby, které jsou pod vlivem alkoholu, drog nebo jiných látek, které zhoršují jejich úsudek nebo koordinaci.
- Buďte opatrní při tetování na aktivní kožní onemocnění, jako je lupénka, ekzém nebo těžké akné.
Jak poznat zánět v tetování
Infekce je dalším z možných rizik tetování, dochází totiž ke vpichování speciálních jehel na tetování do kůže. V případě nedodržení hygienických opatření, může na poraněném místě vzniknout infekce. Ta se může projevit zarudnutím, otokem, bolestí nebo hnisáním v místě tetování.
Aby se rána zahojila bez strupů a jizev, použijte prostředek, který vytváří ideální prostředí pro hojení ran, známé jako vlhké hojení. Při použití obvazu nebo náplasti se nemusíte obávat přilepení na ránu. Prostředky vlhkého hojení pro urychlení hojení ran jsou: Hemagel, BepanGel, Flamigel a ActiMaris.Mazání je přitom nejdůležitější částí v péči o tetování. Pokud zapomenete, kůže vyschne a mohou vám popraskat stroupky. To nesvědčí ani vaší pokožce ani tetování.
Co podporuje hojení ran : Na podporu hojení drobných poranění je možné použít měsíčkovou mast. Pozitivní účinky mají také přípravky obsahující aloe vera atd. Popálenou pokožku zklidní mast s obsahem panthotetanu vápenatého (Calcium panthotenicum) a další přípravky s obsahem panthenolu, které se často používají zejména na popáleniny od sluníčka.