Antwort Jak stáhnout zprávu z datové schránky? Weitere Antworten – Jak stáhnout dokument z datové schránky

Jak stáhnout zprávu z datové schránky?
Z archivu ve formátu ZIP lze pak jednotlivé soubory kdykoliv snadno extrahovat. Požadavek na stažení přílohy jako celku vznesete klepnutím na tlačítko Další možnosti v pravém dolním rohu okna s detailem datové zprávy a dále pak spuštěním příkazu Stáhnout všechny přílohy v zip archivu.Přečtenou i dosud nepřečtenou datovou zprávu otevřete a zobrazíte klepnutím na její položku v seznamu. Obálka datové zprávy se načte do okna DETAIL ZPRÁVY. Vlastní obsah zprávy je interpretován v kolonkách okna v podobě, jak ji sestavil odesílatel.Zobrazit podací razítko – v detailu zprávy zobrazit sekci s informacemi o podacím razítku, které do zprávy vkládá systém při podání. Zkonvertovat doručenku – doručenku v PDF podobě lze odeslat do úschovny Czech POINT, kde si pak můžete do 30 dnů vyzvednout zkonvertovanou doručenku v listinné podobě.

Jak vytisknout dokument z datové schránky : Nápověda

  1. Klepněte myší na odkaz DALŠÍ MOŽNOSTI a poté ZKONVERTOVAT ZPRÁVU.
  2. V následně otevřeném okně klepněte v pravém dolním rohu na tlačítko Odeslat ke konverzi.
  3. Po odeslání ke konverzi se okno doplní o informace potřebné pro převzetí konvertovaného výstupu.
  4. Klepnutím na odkaz Vytisknout si obsah okna (tj.

Jak stáhnout doručenku z datové schránky

Zobrazit podací razítko – v detailu zprávy zobrazit sekci s informacemi o podacím razítku, které do datové zprávy vkládá systém při jejím podání. Zkonvertovat doručenku – doručenku v PDF podobě lze odeslat do úschovny Czech POINT, kde si pak můžete do 30 dnů vyzvednout zkonvertovanou doručenku v listinné podobě.

Jak uchovávat zprávy z datové schránky : Uložení celé datové zprávy na disk

  1. Ve spodní části okna DETAIL ZPRÁVY klepněte na tlačítko STÁHNOUT ZPRÁVU (ZFO).
  2. Datová zpráva se uloží ve formě binárního souboru s příponou ZFO do složky, kterou užíváte jako úložiště stažených souborů.

Volba rozsahu poskytnutých informací Lze zvolit dvě varianty textu informačního mailu – základní nebo rozšířenou. Rozšířená varianta obsahuje i údaje z obálky došlé zprávy (anotaci a název schránky), které mohou být určeny jen Vám.

Datovou schránku si můžete v Portálu občana online založit, pokud už vlastníte nebo využíváte nějaký z nástrojů elektronické identifikace (NIA ID, mobilní klíč eGovernmentu, bankovní identita a další možnosti). Stačí se jimi do Portálu občana přihlásit.

Jak dlouho jsou zprávy v datové schránce

Každý nový uživatel datové schránky má možnost si vyzkoušet Datový trezor o kapacitě 20 zpráv bez jakýchkoliv závazků. Datové zprávy zůstávají standardně uloženy v datové schránce 90 dnů, k tomu uživatel automaticky při založení datové schránky dostane Datový trezor na zkoušku na další 3 měsíce zdarma.Upozornění je možné si nastavit v Portálu občana nebo Klientského portálu datových schránek, případně v obou portálech. Všechny datové zprávy budou ve vaší datové schránce automaticky uchovávány po dobu 90 dnů a pak budou smazány.Každý nový uživatel datové schránky má možnost si vyzkoušet Datový trezor o kapacitě 20 zpráv bez jakýchkoliv závazků. Datové zprávy zůstávají standardně uloženy v datové schránce 90 dnů, k tomu uživatel automaticky při založení datové schránky dostane Datový trezor na zkoušku na další 3 měsíce zdarma.

Vložení souborů do přílohy z disku

  1. V sekci PŘÍLOHY klepněte na tlačítko NAHRAJTE Z POČÍTAČE (nebo NAHRAJTE ZE SLOŽKY).
  2. Otevře se systémový dialog pro volbu souborů – vyberte v něm soubor, který chcete k datové zprávě připojit.
  3. Potvrzením volby se specifikace souboru přenese do sekce PŘÍLOHY.

Jak ukládat datové zprávy : V nastavení Portálu občana si můžete novinku aktivovat

Novinku je nutné si ale ručně aktivovat – není zapnuta pro všechny automaticky. Stačí ale v Portálu občana navštívit Nastavení – Datové schránky a povolit Automaticky archivovat datové zprávy. Uložené zprávy pak najdete uvnitř této služby.

Jak dlouho se uchovávají zprávy v datové schránce : Všechny datové zprávy budou ve vaší datové schránce automaticky uchovávány po dobu 90 dnů a pak budou smazány.

Po jaké době se mažou datové zprávy

Pro zprávy systémové (různá upozornění od správce ISDS) platí pravidla jiná – mažou se 100 dní od dodání a neukládají se do trezoru. Přímé mazání položek datových zpráv ze seznamu není možné. Datové zprávy lze mazat pouze z aktivního Datového trezoru (máte-li k tomu oprávnění).

Každý nový uživatel datové schránky má možnost si vyzkoušet Datový trezor o kapacitě 20 zpráv bez jakýchkoliv závazků. Datové zprávy zůstávají standardně uloženy v datové schránce 90 dnů, k tomu uživatel automaticky při založení datové schránky dostane Datový trezor na zkoušku na další 3 měsíce zdarma.Vložení souborů do přílohy z Úložiště

  1. V sekci PŘÍLOHY klepněte na tlačítko VLOŽIT Z ÚLOŽIŠTĚ SOUBORŮ.
  2. Přejdete do okna PŘIDÁNÍ SOUBORŮ Z ÚLOŽIŠTĚ SOUBORŮ. Zde zaškrtněte políčka před položkami souborů, které chcete zařadit do přílohy.
  3. Po označení všech souborů klepněte na tlačítko PŘIDAT VYBRANÉ.