Antwort Jak stříhat Komuli Davidovu? Weitere Antworten – Kdy a jak stříhat motýlí keř

Jak stříhat Komuli Davidovu?
Motýlí keř se stříhá na jaře. Staré větve se během stříhání odstraňují hned u země, protože květy vyrůstají z jednoletého dřeva a takto radikální zmlazení rostlině velice prospívá. Budete se pak divit, jak bujně zase narostla. Motýlí keře můžete sázet 50 centimetrů od sebe.Ale kdo má hodně místa může sázet i po 1,5m i více, naopak kdo chce zabránit větrům nechť sází po 50cm. Čím víc místa keř má, tím lépe může rozvinout svůj typický vzhled.Z okrasných keřů se po odkvětu seříznou třeba vajgélie, dřevité mochny. Ty dokážou k podzimku vykvést na novém dřevě ještě jednou. A co nestihnou na podzim, to dokončí na jaře.

Jakou půdu potřebuje motýlí keř : Půda by měla být středně suchá až svěží. Můžeme říct, že je vhodná každá propustná zahradní půda. Nejvhodnější období pro nákup motýlího keře bývají jarní měsíce, zpravidla květen a červen. Sazenice motýlího keře jsou však dodávány v květináčích, tudíž je možná celosezónní výsadba.

Jak se starat o Komuli Davidovu

Pěstování

  1. Keř vyžaduje teplou polohu na slunci nebo v lehkém polostínu. Při větším zastínění více zmrzá.
  2. Půda je nejlepší humózní, dobře zásobená živinami včetně vápníku. Vysloveně nevhodná je těžká, jílovitá, sléhavá zemina.
  3. Místo vyhovuje vlhčí, i když tato komule snáší i suchá období.

Jak ošetřovat motýlí keř : Tyto keře se nejlépe pěstují v dobře odvodněné půdě a na slunném místě. Mladé rostliny mohou být citlivé na mrazy, proto by měly být chráněny před přílišným chladem. Motýlí keře je také dobré pravidelně zalévat a hnojit, aby měly dostatek živin pro zdravý růst.

Motýlímu keři prospívá půda vápenitá, dobře se však v tomto ohledu přizpůsobí. Hnojení – rostlinu přihnojujeme pouze na jaře (pokud tedy nepěstujeme v květináči, v tomto případě hnojíme častěji). K přihnojování můžeme použít kompost nebo klasické tekuté či granulované hnojivo pro kvetoucí rostliny.

Právě teď v pozdním létě přichází čas pro její množení. Zahradníci doporučují řízkování komule v měsících září i říjnu z vrcholových jednoletých částí výhonu. Vysaďte je do substrátu, měly by vcelku dobře zakořenit. Větší zásahy do života rostliny ale nechte na jaro.

Kdy Ostrihat Komuli Davidovu

Komule Davidova

Řežeme ji vždy na jaře, když začíná rašit, protože vidíme, které výhony pomrzly a které jsou vitální. Ponecháme jen silné a zdravé, slabé a poškozené odstříhneme u země. Zbylé sestříhneme ve výšce 30–50 cm nad zemí.Pokud chcete, aby svah hezky kvetl, můžete na něj použít levandule, perovskie, mochyně nebo tavolníky japonské či vajgélie. Doporučuji sázet rostliny ve skupinách po 10 kusech ve vzdálenosti podle velikosti rostlin cca 30–50 cm od sebe tak, aby rostliny do 3–5 let srostly do sebe.Motýlímu keři prospívá půda vápenitá, dobře se však v tomto ohledu přizpůsobí. Hnojení – rostlinu přihnojujeme pouze na jaře (pokud tedy nepěstujeme v květináči, v tomto případě hnojíme častěji). K přihnojování můžeme použít kompost nebo klasické tekuté či granulované hnojivo pro kvetoucí rostliny.

Když prší, zavěsí se pod list a jsou tak jako pod deštníkem. Ti jedinci, kteří přezimují, žijí i půl roku, jiní jen pár týdnů. Zimu přečkávají ve všech stádiích – jako vajíčka, housenky, kukly i dospělí jedinci.

Čím hnojit komule : Motýlímu keři prospívá půda vápenitá, dobře se však v tomto ohledu přizpůsobí. Hnojení – rostlinu přihnojujeme pouze na jaře (pokud tedy nepěstujeme v květináči, v tomto případě hnojíme častěji). K přihnojování můžeme použít kompost nebo klasické tekuté či granulované hnojivo pro kvetoucí rostliny.

Kdy RASI komule : Tento fanerofyt raší poměrně pozdě, obvykle až v květnu, a kvete od července do září.

Čím se Přihnojuje

Základním organickým hnojivem je chlévská mrva, kompost, hnojůvka, rašelina, fekálie, nebo zelené hnojení. Ideální je hnojení plnými organickými hnojivy na podzim či v brzkém jaře. Pak jej můžete rozšířit o hnojení minerálními (draselnými a fosfátovými) hnojivy, kterými lze přihnojovat až do konce června.

Množení řízkováním provádíme ještě před květem šeříku, tedy na konci března až na počátku května. Pro tvorbu řízků využíváme mladé, polodřevité či dřevité výhony, které nesou 4 až 6 pupenů. Takto získané řízky pak ještě ošetříme stimulátorem růstu.Kdy můžeme keře řízkovat Právě v půlce srpna je již ideální čas pro množení mnoha druhů keřů právě řízkováním. Zajistíme si tak jejich větší množství (množení – množství), aniž bychom museli za sazenice keřů platit drahé peníze.

Jak se Striha Perovskie : Perovskie je stejně jako dvě předchozí rostliny nenáročná. Jako jediná vyžaduje jarní střih, ten proveďte brzy na jaře. Rostlinu sestříhněte přibližně 20 cm na zemí. Vzrostlá perovskie v trvalkovém záhonu bude brzy kvést.