Antwort Jak správně jíst vločky? Weitere Antworten – Jak správně konzumovat ovesné vločky

Jak správně jíst vločky?
Ovesné vločky se často používají do snídaní, jako ingredience do ovesných kaší, müsli a smoothie. Ovesné vločky se běžně konzumují k snídani jako ovesná kaše, která se vyrábí vařením ovesných vloček ve vodě nebo mléce.Vláknina také působí velmi dobře jako prebiotikum, což znamená, že vyživuje ve střevě žádoucí bakterie, které pak můžou přispívat k lepšímu výsledku v hubnutí. Přestože jsou ovesné vločky zdravé, mají relativně vysokou energetickou hodnotu. U žen by se tedy denní dávka měla pohybovat mezi 30-40 g, u mužů mezi 40-50 g.Vaří se proto déle nebo se před vařením namáčí. TIP: Namáčením vloček po dobu několika hodin docílíte jejich fermentace, během které začnou prospěšné laktobacily štěpit obsažené sacharidy. Vločky tak získají sladší chuť a zbaví se antinutričních látek.

Jak připravit ovesné vločky k snídani : Nejprve si vezměte hrnek a do něj vmíchejte 25 g ovesných vloček a 100 ml mléka. Poté směs dejte do mikrovlnné trouby a nechte ji na nejvyšším výkonu 5 minut ohřívat. Když je směs hotová, přidejte do ní lžíci medu, špetku skořice a promíchejte. V tuto chvíli můžete přidat jakékoliv ovoce, které máte po ruce.

Kolik vody na ovesné vločky

Vločky namočte s tekutinou v poměru 1:2 (například 50 g vloček a 100 g vody). Stačí když vločky nasypete do misky, zalijete tekutinou a misku přiklopíte talířkem.

Kolik mléka na ovesné vločky : Nicméně platí, že na každých 50 gramů vloček je potřeba 250 ml tekutiny, ať už mléka, nebo vody. Pokud chcete opravdu luxusní ovesnou kaši, namočte vločky do mléka už přes noc, ale zvlášť u těch jemně mletých to není nutné.

Ovesné vločky mají nízký glykemický index IG= 40. Jsou skvělým zdrojem bílkovin a vlákniny beta-glukanu. Sníží hladinu cukru v krvi. Proto jsou doporučovány lidem trpícím cukrovkou typu 2 a inzulínovou rezistencí.

Ovesné vločky se nejčastěji do jídelníčku zařazují jako snídaně. Snídáním ovesných vloček získá Vaše tělo dostatek potřebné energie, protože ovesné vločky obsahují velké množství komplexních sacharidů. Jejich příprava je velice snadná a časově nenáročná.

Jak dlouho nechat namočit vločky

Správný postup na fermentované vločky

Kefír je proto nejvhodnější volba pro přípravu fermentovaných vloček. Vločky fermentujeme nejméně 4 hodiny, ideálně však přes noc. Vše smícháme a necháme přes noc na kuchyňské lince. Ráno přidejte ovoce a další suroviny dle chuti.Ovesné vločky dáme do hrnce, zalijeme vodou a přivedeme k varu. Za občasného míchání vaříme pár minut (záleží na druhu vloček), v případě potřeby přilijeme vodu. Výsledná konzistence musí být velmi hustá. Sporák vypneme, vločky necháme lehce vychladit a nakonec do nich zamícháme protein.Večer promíchejte vločky s vlákninou v misce, zalijte je mlékem pokojové teploty tak, aby byly ponořené, a nechte přes noc fermentovat. Můžete je přiklopit, ale není to nutné. a uchovejte ve vzduchotěsné nádobě. Před podáváním kaši posypte ovocem a posypkou, nemusíte ji ani přislazovat.

Množství ovesných vloček závisí na každém jednotlivci, ideální porce pro ženy se pohybuje okolo 50 – 70 gramů, pro muže 80 gramů a více. Nicméně platí, že na každých 50 gramů vloček je potřeba 250 ml tekutiny, ať už mléka, nebo vody.

Které ovesné vločky jsou nejzdravější : Ovesné vločky obsahují obrovské množství vitaminů, antioxidantů a komplexních sacharidů, a proto jsou skvělým dobíječem baterek. Téměř vždy je najdete v jídelníčku sportovců, včetně kulturistů. Jsou ideální nejen po ránu, ale také jako „předtréninkové“ jídlo – představují skvělé palivo před fyzicky náročnými výkony.

Na co jsou dobrý vločky : Ovesné vločky patří určitě mezi nejvýživnější obilniny. Nejenže jsou bohaté na vitamíny a minerální látky, ale obsahují i slušné množství kvalitních bílkovin a tuku. Jejich vysoký obsah vlákniny pomáhá s úpravou složení střevní mikrobioty, kontrolou cholesterolu nebo hladiny cukru v krvi.

Na co je zdravá ovesná kaše

Účinky a pozitiva:

  • pomáhají při střevních a žaludečních obtížích, poruchách trávení
  • posilují imunitní systém.
  • tlumí zvýšenou činnost štítné žlázy.
  • jsou zdrojem vitaminů A, B1, B2, B6, D, E, kyseliny listové a kyseliny pantothenové
  • obsahují omega-3 a omega-6 nenasycené mastné kyseliny.


Smíchejte ovesné vločky a vodu nebo mléko do zavařovací sklenice nebo skleněného hrníčku, uzavřete nebo přikryjte víčkem a nechte přes noc (nebo alespoň několik hodin) v lednici. Klidně si k nim ráno přidejte čerstvé ovoce, svou oblíbenou polevu nebo si vychutnejte ovesné vločky jen tak.Recept na „overnight oat“ je v základu úplně stejný. Do skleničky či dózy nasypeme 40 g (4 polévkové lžíce) ovesných vloček a zalijete je 120 až 150 ml mléka, můžete použít i rostlinnou variantu. Dále přidáte zdroj bílkoviny – mléčný výrobek (nejlépe zakysaný), proteinový prášek nebo pudink.

Jak dlouho nechat namočené vločky : Vločky fermentujeme nejméně 4 hodiny, ideálně však přes noc. Vše smícháme a necháme přes noc na kuchyňské lince. Ráno přidejte ovoce a další suroviny dle chuti. Ořechy a semínka můžete nechat s vločkami namáčet už od večera.