Antwort Jak spravne vybrat kufr? Weitere Antworten – Z jakého materiálu je nejlepší kufr
Pro přepravu křehkých věcí je nejvhodnější právě skořepinový kufr, který je vyrobený z tvrdého plastu nebo hliníku. Tyto kufry jsou velice pevné a méně náchylné na poničení. Kvalitní kufry obsahují i TSA zámek zabudovaný v zavazadle tak, aby se do něj daly uzamknout oba jezdce zipu.Obvykle mívají kolem 20-40 litrů objemu a pohodlně se do nich sbalíte na 1-3 dny. Pokud se ale vydáváte na vícedenní pracovní cestu, nebo dovolenou, lépe se vám bude hodit střední kufr, nebo i větší kufr, tedy velikosti M, nebo L.Kufr velikosti M
Tak označujeme kufry střední velikosti, které jsou větší než palubní zavazadlo a zároveň menší než veliké kufry. Mívají cca 60 – 80 litrů a jsou ideální nejen na školu v přírodě, ale také na 14denní tábor.
Jak velký kufr na týdenní dovolenou : Kufry střední velikosti (někdy označované 24“) zejména pro běžné služební cesty nebo pro běžnou dovolenou (např. týdenní pobyt v letní sezóně), ať už se jedná o cestu autem, vlakem nebo i letadlem. Nosnost těchto kufrů bývá cca do 20 kg.
Jak si vybrat kufr
Na běžnou dovolenou pro 1 osobu – stačí cestovní kufry o objemu 60 – 90 litrů, s nosností až 20 kg, které se značí velikostí M. Na rodinnou dovolenou nebo delší cesty – uvítáte prostorné cestovní kufry o objemu 90 a více litrů, s nosností až 30 kg, jedná se o modely velikosti L a XL.
Jaký kufr je nejlepší do letadla : Do letadla doporučujeme kufr, v případě odbavení ideálně skořepinový. Na aktivní dovolenou či soustředění, kde budete věci často vybalovat a zase ukládat zpět, je lepší z důvodu lepší manipulace a skladnosti zvolit spíše cestovní tašku na kolečkách.
Na běžnou dovolenou pro 1 osobu – stačí cestovní kufry o objemu 60 – 90 litrů, s nosností až 20 kg, které se značí velikostí M. Na rodinnou dovolenou nebo delší cesty – uvítáte prostorné cestovní kufry o objemu 90 a více litrů, s nosností až 30 kg, jedná se o modely velikosti L a XL.
Kufry se obvykle měří v centimetrech nebo palcích a nejběžnějším způsobem, jak určit jejich kapacitu, je vynásobit míry výšky, šířky a hloubky dohromady a získat tak celkový objem hlavního prostoru. Řekněme například, že máme kufr o rozměrech 50,8 cm x 35,6 cm x 20,3 cm.
Jak se počítá objem kufru
Takže i norma ISO 3832:2002, která v současnosti stanovuje způsob měření objemu zavazadelníku, počítá s pár mm3 vzduchu. Normované kvádry pro měření objemu mají rozměr 20 x 10 x 5 cm. Podle ní se objem měří tak, že do kufru auta skládáte kvádry o velikosti 20 x 10 x 5 cm, což dává dohromady 1000 cm3 – jeden litr.Jak změřit kapacitu kufrů Při určování toho, kolik si můžete na cestu zabalit, je zásadní změřit kapacitu kufru. Kufry se obvykle měří v centimetrech nebo palcích a nejběžnějším způsobem, jak určit jejich kapacitu, je vynásobit míry výšky, šířky a hloubky dohromady a získat tak celkový objem hlavního prostoru.Obaly na kufr zpevní a ochrání ho před poškrábáním. Díky otvorům na madlo a kolečka nikde nic nedrhne a s kufrem se manipuluje naprosto pohodlně. Obaly na kufry jsou navíc velice módní a stylové, můžete si jích pořídit hned několik a měnit tak design vašeho kufru tak, jak se vám bude chtít.
Hmotnostní limit bývá v rozmezí 5-12 kg. Rozměry odbaveného zavazadla, která jsou přepravována v zavazadlovém prostoru letadla, nemají žádné jednotné pravidlo (každá letecká společnost se v omezeních může lišit). Povolená hmotnost zavazadla se většinou pohybuje kolem 20 kg.
Jak velké může být odbavené zavazadlo : Pracovníci letiště s kufry a zavazadly ne vždy zacházejí opatrně, a tak se snadno může stát, že skořepinový kufr například praskne a látkový se někde protrhne. Obvyklé maximální povolené rozměry odbaveného zavazadla jsou zhruba 90 × 70 × 45 cm, jinde to může být např. 80 × 120 × 120 cm.
Jak se pocita velikost kufru : Obvykle se ale dle normy ISO (respektive DIN) měří pomocí zmíněných normovaných kvádrů. Ty mají velikost vždy 20 x 10 x 5 centimetrů (délka x šířka x výška). Pokud si ta tři čísla vynásobíte, vyjde vám objem přesně jeden litr.
Co nesmí být v kufru v letadle
12 věcí, které nepatří do odbaveného zavazadla
- Výbušniny, zábavná pyrotechnika.
- Střelné zbraně
- Nože, břitvy, sekery.
- Chemické a toxické látky.
- Hořlaviny, kyseliny, žíraviny.
- Žhavící zapalovače.
- Radioaktivní, toxické a infekční látky.
- Obranné spreje, repelenty.
V příručních zavazadlech je zakázáno přepravovat zbraně, výbušniny, hořlaviny, chemické a toxické látky, tekutiny a gely. V zapsaných zavazadle je zakázáno přepravovat výbušniny, plyny, hořlavé kapaliny a látky, toxické a infekční látky, radioaktivní materiál, peroxidy, žíraviny a paliva.Na běžnou dovolenou pro 1 osobu – stačí cestovní kufry o objemu 60 – 90 litrů, s nosností až 20 kg, které se značí velikostí M. Na rodinnou dovolenou nebo delší cesty – uvítáte prostorné cestovní kufry o objemu 90 a více litrů, s nosností až 30 kg, jedná se o modely velikosti L a XL.
Jak velký kufr si můžu vzít do letadla : Každý cestující si smí vzít na palubu letadla pouze jedno příruční zavazadlo o velikosti až 40x30x20 cm, a do maximální hmotnosti 10 kg, za které se neplatí. Toto zavazadlo se musí vejít pod sedadlo před vámi. Může to být například taška na notebook, dámská kabelka nebo malý cestovní batoh.