Antwort Jak spojit sádrokartonové desky? Weitere Antworten – Jak spojit sádrokarton se zdi
Sádrokartonové desky se namontují na těsný sraz („nasucho“ s mezerou 0–2 mm) nebo s odsazením v koutě o 5–10 mm, které se následně vytmelí. Na plochu obou desek se v pruhu potřebné šířky nanese tmel. Do vrstvy tmelu se vloží páska Habito® Flex, pomocí aplikátoru se vyrovná a domáčkne.Sádrokartonové desky řežte nožem. Nejprve nařízněte lícový povrch desky, poté desku otočíte a zlomíte v místě naříznutí. Nakonec dořízněte rubový karton. Ke složitějším výřezům si vezměte na pomoc pilu ocasku a hrany řezů upravte pomocí hoblíku na hrany.Maximální rozteč nosných CD profilů je 100 cm od kraje stěny a následně 100 cm od sebe. Pružinové závěsy přichytí sádrokartonovou konstrukci Sádrokartonovou konstrukci přichytíme ke stropu pomocí pružinových závěsů. Tyto závěsy budeme připojovat k nosným CD profilům.
Jak udělat rastr na sádrokarton : Rastr na sádrokartonové konstrukce se nejčastěji vytváří z ocelových tenkostěnných profilů. Vytvořený rastr opláštíme sádrokartonovými deskami, doplníme konstrukci o minerální izolaci, uložíme do příčky potřebná instalační vedení a na závěr konstrukci zatmelíme.
Jak spojovat sádrokarton
Při povrchové úpravě sádrokartonových konstrukcí nejprve vyrovnejte plošné spoje. Naneste základní vrstvu SOUDAL Sádrokartonářské stěrky do spojů mezi deskami a ihned překryjte SOUDAL Páskou na spáry. Pro zamezení pozdějších prasklin, nebo odpadávajícího povrchu, musí být mezi deskami mezera min 2-5mm.
Jak připevnit sádrokarton na zeď : Pro nalepení desek se volí nejčastěji lepící malta Rifix (aplikace ve formě terčů). Alternativně lze lepit desky sádrovým tmelem MAX či cementovým lepidlem webertherm elastik (aplikace zubatým hladítkem v pruzích). Opláštění je tvořeno běžně z desek RB(A) tl.
Základní tmelení spár mezi sádrokartonovými deskami na stěnách a stropech proveďte sádrovým tmelem Knauf Uniflott. Rychle, jednoduše – u originálních hran HRAK je možné tmelení i bez výztužné pásky. Aby se zabránilo popraskání sádrokartonových desek vlivem pohybu konstrukcí doporučuje se tmelit s výztužnou páskou.
Drobné závady na povrchu sádrokartonových desek lze opravit spárovacím tmelem, který po zaschnutí zbrousíme do hladka. Případně můžeme použít samolepicí záplatu, s níž je práce zvlášť snadná. Větší poškození vyžadují větší péči.
Jak spravne Sroubovat sádrokarton
Sádrokartonové desky připevňujeme pouze ke svislým profilům CW. Do vodorovných UW profilů tedy nešroubujeme. Délka šroubu musí být zvolena tak, aby hloubka zašroubování šroubu skrz profil byla minimálně 1 cm. Toto je nutné dodržovat i v případě vícenásobného opláštění.Montáž sádrokartonu na strop lze rozdělit na 4 základní etapy. Nejprve se zhotoví rastr sádrokartonového stropu, následně v rastru rozmístí elektroinstalace a položí tepelná či akustická izolace a poté se namontují sádrokartonové desky. Posledním krokem je tmelení sádrokartonového podhledu a jeho finální úprava.Kovová konstrukce: délka šroubu musí být min. o 10 mm větší než tloušťka připevňované desky. Sádrokartonová deska k podkladní desce (Habito H, Rigidur): délka šroubu musí být min. o 10 mm větší než součet tlouštěk desek.
REMAL FORTE je speciální omyvatelná barva na sádrokarton k nátěrům sádrokartonových desek, kterou lze použít i k nátěrům omítek, betonu, cetris desek, dřevotřísky apod. v interiérech. REMAL barva na sádrokarton je zdravotně nezávadná a ekologicky příznivá.
Jak spravne montovat sádrokarton : Sádrokartonové desky osazujeme na stojato (podélnou hranou ve směru svislých profilů). Desky připevňujeme pouze ke svislým R-CW profilům samořeznými šrouby typu UMN délky 25 mm. Vzdálenost šroubů je max 250 mm. K opláštění používáme pokud možno celé sádrokartonové desky.
Čím se lepí sádrokarton : Pro penetraci se používají buď Základní penetrační nátěr (pro savé podklady – běžně zdivo, stávající omítka aj.) či Základní kontaktní nátěr (pro nesavé podklady – běžně monolitický beton, lokálně aplikované kovové prvky aj.). Pro nalepení desek se volí nejčastěji lepící malta Rifix (aplikace ve formě terčů).
Jakou penetraci na sádrokarton
Sádrokarton je poměrně nasákavý podklad, je možné použít penetraci ředenou 1:1 , případně penetraci opakovat. Účelem penetrace je zpevnění podkladu, sjednocení nasákavosti ( menší spotřeba malířské barvy) a zajištění dobré přilnavosti následného vynalování.
Na drobné praskliny si vystačíte s klasickou sádrou, nebo speciálním tmelem a stěrkou.
- Nejdříve okolí prasklin seřízněte a obruste, aby byla deska krásně jemná.
- Poté praskliny vyplňte tmelem nebo sádrou.
- Aby se sádrokartonová deska zpevnila, přelepte opravované místo speciální samolepící mřížkou.
Větší trhliny ve zdech je dobré opravovat s použitím ocelového hladítka. Jakmile tmel (sádra) dostatečně zaschne, povrch přebruste. K tomu můžete použít smirkový papír či brusnou houbičku. Pokud se s trhlinami na fasádě potýkáte často, nabízí se možnost aplikování nové omítky s výztužnou síťovinou – perlinkou.
Jak daleko srouby do sádrokartonu : Všechny šrouby musí směřovat k povrchu desek kolmo a musí být zapuštěny do desek tak, aby hlava šroubu neprořízla karton a šlo ji zatmelit. Nevhodně aplikované šrouby musí být nahrazeny novými ve vzdálenosti nejméně 30 – 40 mm od původních, špatně namontovaných.