Antwort Jak spojit RYNY? Weitere Antworten – Jak spojovat svody

Jak spojit RYNY?
Máme několik možností: spoje okapových systémů se provádí buďto letováním z obou stran, nebo letováním a nýtováním, nebo nýtováním a lepením. V současnosti jsou k dispozici navíc i okapové systémy, kde nemusíme nic pájet, lepit, ani nýtovat, ale díly spojíme pomocí speciálních spojek.Pozinkované žlaby se spojí přiložením, resp. doražením k sobě, přičemž mezera mezi nimi může být maximálně 3 mm. Následně se přiložené žlaby zajistí spojkou, která se skládá ze dvou částí: horní část pro uchycení na návalku a spodní část pro uchycení za zadní ohyb žlabu. Mezi sebou jsou spojeny sponou.Občas stačí dílem okapu jen pootočit, popřípadě dotáhnout kotvící systém. Protékající spoj lze také utěsnit i lepidlem. Nakonec je možné okap, zejména pokud jde o oblíbený pozinkovaný plech, natřít ochrannou barvou, což zvýší jeho odolnost a životnost.

Kolik objímek na svod : Na každý samostatný díl svodové roury je vhodné instalovat 2 objímky (maximální vzdálenost mezi objímkami je 2 m). K mezikusu svodové roury připojíme 2 kolena a zajistíme napojení na žlabový kotlík. Poté napojíme svodovou rouru, jejíž délku si předem upravíme.

Jak kotvit svody

Správné kotvení dešťových svodu do zateplené fasády

Dešťové svody lze kotvit přímo do izolace s použitím ZOFI HS hmoždinky do izolace s krytkou pro šroubovací objímky svodu. Tyto kotvící hmoždinky tvoří PVC závrtný vrut s pozinkovanou závitovou tyčí pro našroubování objímky svodu (s maticí M10).

Jak řezat okapy : Pokud je potřeba žlaby krátit, použijte kotouč na řezání tenkého plechu, pilku na železo nebo nůžky na plech. V žádném případě na krácení lakovaných materiálů nepoužívejte flexu! Při řezu totiž vznikají vysoké teploty, které spálí protikorozní ochranu plechu. Řez je pak zakalený a roztřepený a dochází brzy ke korozi.

Jednoduše vložíte okapový žlab do žlabových háků a lehkým stlačením ho upevníte. Okapové žlaby se lepí speciálním lepidlem, zaručujícím jednoduché, rychlé a trvale odolné spojení. Lepidlo může být použito i za vlhkého počasí a dokonce i při mírných mrazech – a přesto vytvoří pevný a voděnepropustný spoj.

na očištěný pozinkovaný plech je vhodná velmi kvalitní jednovrstvá barva s 2810 hostagrund na pozink, která vykazuje dobrou přilnavost i k novému, nezoxidovanému pozinku a dobře odolává povětrnostním vlivům.

Jak opravit diru ve Stuku

Pro opravu použijte vápenocementovou maltu (jádrová omítka). Díru s ní jednoduše zaházejte, lžící strhněte drážku a nechte zaschnout (2-3 dny). Pokud povrch popraská, zdrsněte jej a finišujte pomocí stěrky (velmi jemná malta – fajnová omítka).Opravy pomocí kusu sádrokartonu

V tomto případě, kdy vznikla větší díra, použijeme k jejímu překrytí kus sádrokartonové desky. Výhodné je odřezat poškozenou část sádrokartonové desky nožem na sádrokarton tak, aby vznikl tvar s rovnými hranami. To vám umožní snadnější přípravu náhradního kusu sádrokartonu.Jak vybrat šířku okapu

Odvodňovaná plocha střechy Rozvinutá šířka žlabu Odpovídající průměr žlabu
do 50 m² 250 mm 100 mm
do 75 m² 280 mm 125 mm
do 100 m² 333 mm 150 mm
do 150 m² 400 mm 200 mm


Světlo na zateplenou fasádu připevníte pomocí speciálních hmoždinek do polystyrenu a nebo pomocí dlouhých hmoždinek, které proniknou zateplenou vrstvou až k pevnému povrchu, do kterého se poté upevní. Váha nástěnných světel zpravidla nebývá natolik velká, aby je polystyren neunesl.

Jak Pridelat svody : Správné kotvení dešťových svodu do zateplené fasády

Dešťové svody lze kotvit přímo do izolace s použitím ZOFI HS hmoždinky do izolace s krytkou pro šroubovací objímky svodu. Tyto kotvící hmoždinky tvoří PVC závrtný vrut s pozinkovanou závitovou tyčí pro našroubování objímky svodu (s maticí M10).

Jak pripevnit okapy : V případě potřeby umístěte mezi klasické svodové trubky ještě sběrač dešťové vody, a to stejně snadným způsobem – zasunutím do sebe. Svody se připevňují po nejvíce 2 metrech odpovídajícími objímkami (objímky na pozinkované okapy a objímky na hliníkové okapy) pomocí hmoždinek a trnu do zdi domu.

Jak Pridelat háky na okap

Háky se poskládají vedle sebe, očíslují se a následně se nakreslí ryska, která vymezí místa ohybu. Je však nezbytné, aby byly jednotlivé háky rozmístěny s pravidelnou roztečí. Po vyznačení rysek se následně ohnou krajní žlabové háky pomocí ohýbačky, osadí se do drážek a provede se kontrola jejich správného tvarování.

Nejdříve je potřeba spojované konce okapu obrousit a odmastit, aby k sobě dobře přilnuly. Pak do žlabu naneste asi 5 cm od kraje proužek tmelu a přitiskněte druhou část. Žlaby by se měly překrývat asi o 10 cm. Nýtování – slepené spoje upevněte nýty v materiálu a barvě odpovídajícím vašemu okapovému systému.Montáž zahájíme instalací krajních háků tak, aby spád na 10 m okapového žlabu činil alespoň 2 cm. Mezi těmito háky napneme provázek a podle něj instalujeme ostatní háky. Poté do háků umístíme jednotlivé žlaby. Předem je vhodné nanést na styčné plochy mazivo na bázi mýdla, čímž je usnadněna dilatace.

Čím natřít starší pozinkovaný plech : Vhodnými nátěrovými hmotami na pozinkovaný plech jsou jednovrstvé barvy S2810 Hostagrund 2v1 na pozink (velmi kvalitní), S2141 Fest-B nebo základní barva S2003 Formex + vrchní email U2029 Industrol profi, S2014 Industrol na konstrukce a pod.