Antwort Jak sociální sítě změnily náš život? Weitere Antworten – Jak nás ovlivňují sociální sítě

Jak sociální sítě změnily náš život?
Sociální sítě jsou studnicí informací. Často však nejen pozitivních, ale i negativních. Ty mohou být spouštěčem černých myšlenek, které následně dokážou negativně ovlivnit naše duševní zdraví. Konzumace negativních zpráv je spojována se strachem, stresem, úzkostí či smutkem.Podívejte se, jaké další 4 věci jako podnikatelé na sociálních sítích raději nesdílet:

  1. Politika a náboženství Bývaly doby, kdy se o politice a náboženství na veřejnosti nemluvilo.
  2. Negativní věci o klientech nebo o světě kolem vás.
  3. Nadměrné množství příspěvků
  4. Nesociální obsah.

Hlavní nebezpečí sociálních sítí nastiňuji níže:

  • Stanete se na nich závislí
  • Jste více ve stresu, můžete začít trpět depresí
  • Cítíte se osamělí a vyloučeni ze společnosti.
  • Zhorší se vaše pozornost.
  • Sociální sítě vás neustále sledují, ví o vás všechno.
  • Negativně ovlivňují spánek a kvalitu učení

Co nám berou sociální sítě : Sociální síť je místo na Internetu, kde můžeme s ostatními lidmi sdílet informace, fotografie, videa či své pocity. Díky těmto sítím se lidé mohou něčemu přiučit, mohou si navzájem pomoci, mohou se vyslechnout nebo se také seznámit. Jedná se o virtuální prostor, kde spolu komunikují dva nebo více uživatelů Internetu.

Jaký význam mají sociální sítě

Sociální síť (z angl. social network nebo community network) v rámci pojmů virtuálního světa můžeme definovat jako online službu, která na základě registrace umožní vytvořit profil uživatele, pod kterým lze tuto službu využívat zejména ke komunikaci, sdílení informací, fotografií, videa atd.

Jaké jsou nevýhody sociálních síti : Sociální sítě – nevýhody

  • Odvádějí pozornost.
  • Fake news.
  • Problémy s ochranou osobních údajů
  • Sociální nerovnováha.
  • Offline komunikace vymírá
  • Zdravotní dopady.
  • Závislost.
  • Negativní odezva.

✅ Na profil by se neměly dostat intimní a vyzývavé fotky nebo sexuálně motivovaná videa. Nepatří sem ani fotky dětí. Jsou vítaným cílem pedofilů a tvůrců dětské pornografie. ✅ Do přátel si nepřidávejte cizí lidi, při přijímání žádosti o přátelství si ověřte, že nejde o falešný účet.

Pokusíme se ale shrnout základní poučky pro bezpečné chování na sociálních sítích:

  1. Selský rozum je nejlepší prevence. Každá sociální síť má své zabezpečení.
  2. Používejte nastavení soukromí
  3. Omezte sdílení polohy.
  4. Nepřijímejte všechny žádosti o přátelství
  5. Používejte silné heslo.
  6. Edukujte své okolí

Co je to záchranná sociální síť

Jsou lidé, kteří potřebují okamžitou pomoc ve chvílích, kdy nefungují sociální, zdravotní a další služby v regionu (svátky, volno, přes noc). Charitní záchranná síť je tu pro lidi v nouzi nebo v krizi, pro které není momentálně dostupná žádná jiná pomoc, nevejdou se do žádných škatulek úřadů.Sociální sítě mají výhody i nevýhody. Na jednu stranu umožňují lidem snadnou a rychlou komunikaci, sdílení informací a rozšiřování sociální sítě. Na druhou stranu mohou vyvolávat závislost, ohrožovat soukromí uživatelů a přinášet rizika spojená s šířením dezinformací a kyberšikanou.Pokusíme se ale shrnout základní poučky pro bezpečné chování na sociálních sítích:

  • Selský rozum je nejlepší prevence. Každá sociální síť má své zabezpečení.
  • Používejte nastavení soukromí
  • Omezte sdílení polohy.
  • Nepřijímejte všechny žádosti o přátelství
  • Používejte silné heslo.
  • Edukujte své okolí


nesmíte s nikým sdílet heslo svého profilu (koukám se na vás, milé profily Janička Petr Novákovi) nesmíte bez předchozího souhlasu FB automatizovaně používat či shromažďovat data uživatelů dáváte FB povolení dále používat vámi vytvořený a sdílený obsah.

Jak se chránit na sociálních sítích : Pokusíme se ale shrnout základní poučky pro bezpečné chování na sociálních sítích:

  1. Selský rozum je nejlepší prevence. Každá sociální síť má své zabezpečení.
  2. Používejte nastavení soukromí
  3. Omezte sdílení polohy.
  4. Nepřijímejte všechny žádosti o přátelství
  5. Používejte silné heslo.
  6. Edukujte své okolí

Co patří mezi sociální sítě : Sociální sítě v posledních letech hýbou světem, hlavními hráči jsou Facebook, Instagram, Tik Tok, LinkedIn a Twitter. Právě proto, že jsou sítě tak podstatnou součástí životů většiny lidí, je pro firmy velmi důležité být na těchto platformách aktivní.

Jak fungují sociální sítě

social network nebo community network) v rámci pojmů virtuálního světa můžeme definovat jako online službu, která na základě registrace umožní vytvořit profil uživatele, pod kterým lze tuto službu využívat zejména ke komunikaci, sdílení informací, fotografií, videa atd. s dalšími registrovanými uživateli.

Jako vhodnější se jeví nahlášení závadného obsahu prostřednictvím online formuláře Policie ČR (http://aplikace.policie.cz/hotline/). Zájemci mohou k blokaci využít také Online poradnu projektu E-Bezpečí na internetové adrese www.napisnam.cz.Můžete na svém profilu nebo někde na Facebooku napsat příspěvek či komentář a v jeho textu pomoci @jméno_člověka označit někoho dalšího. Fungovat to bude pouze pokud dotyčný označování umožňuje a komu označování povolil. Neobjeví se mu to sice jako zpráva, ale jako upozornění na to, že ho někdo označil.

Jak se dělí sociální sítě : Sociální sítě můžeme rozdělit na osobní a profesní. Mezi osobní řadíme například Facebook, Twitter, MySpace, Badoo, hi5, Friendster, Spolužáci, Lidé.cz, Jagg. vz, Linkuj.cz, Color nebo Swarm. Mezi ty profesní pak třeba LinkedIn či Xing.