Antwort Jak si zařídit Erasmus? Weitere Antworten – Jak si zaridit Erasmus
Žádný centrální formulář žádosti o studium v zahraničí v rámci programu Erasmus+ neexistuje. Chcete-li se přihlásit, můžete se obrátit na mezinárodní oddělení nebo kancelář Erasmus+ na vaší univerzitě nebo vysokoškolské instituci.Jakou finanční podporu dostanu Náklady spojené s životem v zahraničí pomáhá pokrýt stipendium. V programu Erasmus+ se výše stipendia aktuálně pohybuje v rozmezí od 480 do 750 eur na měsíc, vždy s přihlédnutím k životním nákladům v dané (evropské) zemi.Kdy je nejvhodnější čas se přihlásit na výjezd za studiem či na stáž Každoročně je vyhlašováno jedno hlavní výběrové řízení na jaře, obvykle v březnu, kdy se studenti hlásí na výjezdy v následujícím akademickém roce.
Kdo může jet na Erasmus : Podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu a mládeže. Programu se mohou zúčastnit jednotlivci z řad studentů, učitelů nebo dobrovolníků a organizace, například školy, mládežnické a nevládní organizace.
Jak si podat přihlášku na Erasmus
Do aplikace se přihlásíte pomocí čísla Vaší osoby a hesla evidovaného v CAS (Centrální autentizační službě UK – http://cas.cuni.cz). Po úspěšném přihlášení se objeví „Hlavní stránka“ se seznamem Vámi dostupných aplikací. Vyberte modul „Erasmus“. Zde klikněte na odkaz „Podat novou přihlášku“.
Jak si zajistit status studenta : Aby vám zůstal status studenta, musíte se do pomaturitního studia přihlásit do konce kalendářního roku po první vykonané maturitní zkoušce. Škola musí mít akreditaci MŠMT, ve skupině by nemělo být více než 18 studentů, musí jít o denní studium nejméně 20 45minutových vyučovacích hodin po celý školní rok.
Unijní program Erasmus+ je program zaměřený na vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport. Na rozdíl od operačních programů, z kterých jsou čerpány prostředky z Evropských investičních a strukturální fondů a které jsou spravovány na národní úrovni, je program Erasmus+ spravován Evropskou komisí.
Co je to Erasmus+
Jedná se o program Evropské unie podporující zahraniční mobilitu vysokoškolských studentů a pedagogů ve vysokoškolském vzdělávání v Evropě. Do zahraničí se v rámci bakalářského/magisterského studia můžete podívat až na 12 měsíců. Podmínkou je, že musíte být minimálně ve druhém ročníku.
Kdy je nejlepší jet na Erasmus
Začátek nového akademického roku je pro studenty ideální dobou, kdy začít plánovat, kam by mohli vyjet na studijní pobyt nebo stáž v roce příštím.Do aplikace se přihlásíte pomocí čísla Vaší osoby a hesla evidovaného v CAS (Centrální autentizační službě UK – http://cas.cuni.cz). Po úspěšném přihlášení se objeví „Hlavní stránka“ se seznamem Vámi dostupných aplikací. Vyberte modul „Erasmus“. Zde klikněte na odkaz „Podat novou přihlášku“.Rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí ke studiu uchazeč získá do sedmi dnů po vykonané zkoušce. Tato povinnost platí i v případě, že se přijímací zkoušky ve škole nekonají. Nepřijatý uchazeč zjistí zbývající volná místa ve středních školách na krajském úřadu a podle nabízených možností musí volit alternativní studium.
Nejdůležitějším aspektem programu Erasmus je samozřejmě možnost cestovat a poznat nové přátele. Ačkoli může být skličující cestovat sám na rok nebo semestr do zcela cizí země, většina lidí jede na Erasmus sama a nakonec naváže přátelství na celý život. Opravdu se nemusíte bát, že byste si s nikým nerozuměli; s Dr.
Jak se prokázat že jsem student : Nemáte-li studentský průkaz, můžete se pokusit studium doložit například indexem či potvrzením o studiu. Pokud není na potvrzení o studiu fotografie, je vhodné přiložit ještě nějaký průkaz s vaší fotografií. Potvrzení o studiu by měla na žádost studenta příslušná škola vydat.
Co dělat když jsem neudělal maturitu : Žádost o přezkum
Pokud se chcete odvolat proti výsledkům společné části maturitní zkoušky, musíte se obrátit přímo na ministerstvo školství. Odvolání proti výsledkům školní části maturity musíte doručit na krajský úřad, v případě Prahy na magistrát. Liší se také termín, do kdy je třeba žádost o přezkum odeslat.
Kam můžu na Erasmus
Do programu Erasmus+ jsou zapojeny následující země: Spojené království, Rakousko, Belgie, Bulharsko, Kypr, Chorvatsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Malta, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, …
Do programu Erasmus+ jsou zapojeny následující země: Spojené království, Rakousko, Belgie, Bulharsko, Kypr, Chorvatsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Malta, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, …Nepřijatý uchazeč zjistí zbývající volná místa ve středních školách na krajském úřadu a podle nabízených možností musí volit alternativní studium. Pokud žák nebyl přijat ke studiu na veřejné škole a má výhrady vůči tomuto rozhodnutí, může využít svého práva na odvolání.
Co musí obsahovat přihláška : Do přihlášky se vyplňuje: jméno, adresa, rodné číslo, název vysoké školy, fakulty a oboru, údaje o studiu na střední škole (zejména u denního škola univerzity požadují i přehled známek v klíčových předmětech).