Antwort Jak si vyrobit vykuřovadlo ze šalvěje? Weitere Antworten – Jak udělat vykuřovadlo ze šalvěje

Jak si vyrobit vykuřovadlo ze šalvěje?
Postup jak vyrobit vykuřovadlo

Vytvořte střed ze sušených větviček rozmarýnu. Já dávám 2-4 větvičky. Okolo rozmarýnu rozmístěte levanduli se stonky pod sebe tak, aby při postupném hoření vždy hořelo i květenství levandule. Kolem dokola pak umísťujte celé větvičky šalvěje, tak aby lístky obalily střed, postačí 3-4 kusy.Použití je velmi jednoduché. Zapalte svazek šalvěje a nechte rozhořet, cca po 30-ti vteřinách sfoukněte plamen a nechte doutnat na nehořlavé podložce, se kterou můžete obejít prostory, které chcete očistit od negativní energie. Můžete také kouř nasměrovat k sobě o čistit tak svoji mysl od negativních myšlenek.Obecné účinky vykuřování šalvějí

Silně očistné na fyzické i energetické rovině. Bystří smysly a otvírá úrovně vnímání. Posiluje tělo a ducha. Podporuje spiritualitu a léčení.

Jak správně Vykuřovat prostor : Nenechávejte zapálené ani doutnající vykuřovadlo nikdy bez dozoru! S vykuřováním to nepřehánějte, obecně se doporučuje vykuřovat 20-40 minut. Dejte na své smysly a dělejte to tak, jak je Vám to příjemné. Vykuřovadla zapalujte vždy v dobře větraných prostorech.

Jak dlouho vyluhovat šalvěj

Zajímá vás tedy, jak vařit šalvějový čaj Jednoduše – použijte lžičku sušené šalvěje na 250 ml vroucí vody a nechejte jednu až dvě minuty louhovat. Thujon se v teple vypařuje a pokud chcete jeho množství minimalizovat, nálev zhruba dvě minuty povařte.

Co se dá udělat z šalvěje : Macerát ze šalvěje můžete použít do domácí ústní vody nebo na oil pulling, protože šalvěj je vynikající na zuby a ústa. Macerát můžeme dát do tělových másel, balzámů na rty, masážních olejů, vlasových masek a koupelí na nohy. TIP: Poté, co olej sliju, přidám vitamín E, aby macerát déle vydržel.

VYKUŘOVACÍ SVAZEK

Asi nejznámější způsob používaný často i v historii. Svázané a prosušené byliny ve tvaru svazečku se zapálí na konci, nechá chvilku hořet, pak se plamen zhasí a kouřícím svazkem se vykuřuje. Kouří hodně, může ale zhasínat a při použití POZOR, odpadávají z něj žhavé kousky bylin.

Bílá šalvěj se používá k čištění prostor, domů, místností nebo prostředí od všech druhů negativních, starých a stagnujících energií. Připravuje prostor na tvé čerstvé záměry. Je výborná také k čištění aury člověka od uvízlých starých energií, k přípravě na obřad nebo před duchovní prací.

Na co pomaha šalvěj

Zevně se šalvějový odvar používá jako kloktadlo při zánětech ústní dutiny, problémech s dásněmi, zápachu z úst nebo po chirurgických zákrocích v dutině ústní včetně trhání zubů. Odvar ze šalvěje lze použít také k obkladům na rány na kůži. Rozdrcený čerstvý list zklidní a dezinfikuje místo po bodnutí hmyzem.Je to jednoduché. Stačí malé množství santalového dřeva umístit na odolný povrch a zapálit. Nechte ho chvíli hořet, pak plamen uhaste a nechte dřevo doutnat, čímž se uvolní jeho magická vůně. Toto vykuřovadlo můžete použít při meditaci, relaxaci nebo kdykoli, kdy potřebujete vyčistit prostor a mysl.Tak jako všechny bylinky, i šalvěj má své nežádoucí účinky. Obsahuje totiž mírně jedovatý thujon, proto se musí konzumovat v rozumné míře, obecně se doporučují maximálně tři šálky denně. Kojící maminky by měly být na pozoru, jelikož šalvěj snižuje produkci mateřského mléka, stejně tak není vhodná při těhotenství.

Čerstvou šalvěj lze použít na přípravu čaje, sirupů nebo do pokrmů. Listy šalvěje se využívají při vaření jako koření, především v rámci středomořské kuchyně do omáček, ke grilovaným masům a rybám. Užívá se též jako dochucovadlo do sýrů a bylinkových másel. Šalvěj můžete využít k desinfekci dutiny ústní.

Co je Vykurovani : Vykuřování je metoda stará jako samotné používání ohně. Již před tisíciletími lidé pálili vonná dřeva, pryskyřice nebo rostliny k provonění prostoru a očištění od zlé energie. Od pradávna se věřilo, že dým pohlcuje negativní energii, kterou odvádí pryč a zároveň dokáže vzduch dezinfikovat.

Jak pripravit vykuřovadlo : Bylinné vykuřovací směsi, pryskyřice, drcená dřívka a další sypká vykuřovadla – do kadidelnice nebo na vykuřovací misku nasypte jemný písek nebo přírodní sůl. Pinzetou nebo kleštěmi uchopte uhlík a zespoda ho zapalte. Počkejte 15-20 sekund než uhlík přestane jiskřit a vydávat kouř. Položte ho na písek, či sůl.

Proč pít šalvějový čaj

Léčivý čaj ze šalvěje lze užívat vnitřně nebo zevně. Pije se při trávicích potížích, pálení žáhy a nadýmání. Šalvějový čaj se popíjí také ke zmírnění nadměrného pocení – této vlastnosti si cení zejména ženy v přechodu. Kojící maminky by měly vědět, že šalvěj snižuje produkci mateřského mléka.

Šalvějový čaj se obvykle užívá po omezenou dobu, aby se minimalizovaly možné vedlejší účinky. Doporučená délka užívání se může lišit v závislosti na zdravotním stavu a individuálních potřebách. Většinou se doporučuje nepřekračovat dvoutýdenní kúru.Na co si dát při užívání pozor

Šalvěj lékařská se nedoporučuje k dlouhodobému užívání. Obsažená silice thujon totiž v našem organismu působí omamně až toxicky. Jestliže se šalvějí předávkujete, může se dostavit pseudoepileptický záchvat.

Jak voní santalové dřevo : Santalové dřevo má hřejivou, nasládlou, dřevitou a jemně kořeněnou vůní, skrývá také balzámovitou nótu . Santalové dřevo je exotické vonné dřevo, získávané zejména ze stromu santalovníku bílého (Santalum album). Dřevo má vysoký obsah vonných silic ve formě aromatického oleje.