Antwort Jak si vyrobit klec pro králíka? Weitere Antworten – Jak vyrobit klec pro králíka

Jak si vyrobit klec pro králíka?
Základem je určitě správná velikost. Králík potřebuje prostor minimálně 100 cm, čím více tím lépe. Nejmenší možný rozměr klece je 100 x 50 x 50 cm. Pokud nemůžete králíka denně pouštět na několikahodinové výpravy mimo klec, určitě zainvestujte do něčeho většího – nejlépe do dvoupatrové králíkárny.Nedoporučujeme si klec s králíkem dát do místnosti, ve které spíte, protože králíci jsou v noci aktivní a mohli by Vás rušit. Jako podestýlku na dno klece se doporučují hobliny, dřevěné pelety nebo sláma, popřípadě hrubý kobereček. Do klece si určitě pořiďte misku na krmení.Oblíbené jsou nebarvené ratanové či proutěné koule. Králíci je mohou koulet před sebou a také okusovat. Otvory lze prostrčit různé pamlsky, bylinky či seno a máte pro králíčka skvělou hračku s chutným bonusem. Okusováním těchto koulí si králíci také brousí zuby.

Jak zabavit králíka v kleci : Kupte mu závěsnou kovovou kouli, kterou mu naplňte senem. Koule se bude v kleci houpat a králíček se taháním stébel zabaví. Do koule mu můžete dát klidně i zeleninu a trochu ovoce. Králíčkovi můžete dát do klece kupku sena, kterou posypete sušenou zeleninou nebo sušenými bylinkami a on je v ní bude hledat.

Co by měl mít králík v kleci

Nedílnou součástí výbavy pro králíky je:

  • Seník nebo jesličky.
  • Miska na granule, miska na zeleninu/ovoce.
  • Napáječka nebo miska na vodu.
  • Pelíšek nebo boudičku .
  • Domeček.
  • Záchůdek.
  • Hračky pro zkrácení dlouhé chvíle a zábavu.
  • Přepravku na cesty k veterináři nebo v případě nejnutnějšího cestování.

Jak poznat že je králíkovi zima : Jak poznám, že je králíčkovi zima Nejméně osrstěné místo na Teddy králíčkovi bývají ouška. Proto, když chceme poznat, zda mu je zima či teplo,sáhneme právě na ně. Když mu je zima, uši budou studené a pokud teplo, budou teplé.

Na dno klece patří podestýlka, která usnadňuje čištění, stará se o lepší hygienu klece a zkvalitňuje život papouška. Vhodné jsou např. dřevěné peletky, dřevěné chipsy, kukuřičná podestýlka, ptačí písek (vyplatí se ale v menších klecích) nebo pískové podložky.

Ve volné přírodě mají králíci stále co dělat, a proto potřebují hodně aktivity. Hrabou, hloubí, okusují, běhají a skáčou: králíci mají rádi pohyb a rádi objevují nové věci. Jako domácí mazlíčci proto tito všestranní hlodavci potřebují dostatek příležitostí k zaměstnání.

Jak má vypadat klec pro králíka

Odpovídající domov pro králíky by měl měřit nejméně 80 x 40 x 40 cm. Ale čím větší, tím lepší. Jako základní pravidlo pro nejmenší velikost klece platí, že králík musí mít možnost se podél úzké strany klece pořádně natáhnout, kdežto delší strana musí být nejméně dvakrát tak dlouhá.Ideální teplota je 15 až 22 stupňů. Králíci preferují spíše chlad, pokud možno tedy v zimních měsících stáhněte topení. Pokud klec postavíte na studenou zem, je vhodné pod ní umístit nějakou podložku (koberec, polystyren…).Voda a napájení králíků

Čerstvou čistou vodu musí mít každý králík k dispozici neustále. Zajistěte, aby králíci měli stálý přístup k čerstvé čisté vodě. Králíci dávají přednost miskám s vodou, ale použít můžete i závěsnou napáječku.

Čerstvé seno by mělo tvořit většinu potravy králíka a musí být vždy k dispozici. Dospělí králíci mohou jíst timotejku a jiné druhy trávy , zatímco mladší králíci by měli být krmeni vojtěškou. Jetel by se neměl podávat dospělým králíkům z důvodu vyššího obsahu bílkovin a cukru.

Jak poznat že se mě králík boji : Zadruhé může být dupání varovným signálem – králík může dupat, když se bojí a cítí se ohrožen. Dupáním vás chce varovat před nebezpečím. Pokud váš králík často dupe a zároveň kulhá nebo začne skřípat zuby, může to být příznak bolestí bříška. Pokud si takových příznaků všimnete, určitě vezměte králíka k veterináři.

Co má mít papoušek v kleci : Do klecí pro velké papoušky a voliér můžete dát různá polínka, větší klacky nebo pařízky. Zrcátka pro andulky jsou zvláštní kapitolou. Pokud máte ale andulku jen jednu a chcete ji naučit mluvit a mít jí jako svého kontaktního kamaráda, doporučujeme se této hračce vyhnout.

Kam umístit klec s andulkou

Není vhodné klec umísťovat do míst kde je průvan a taky do míst kde je příliš velký pohyb. Klec musí být umístěna na pevné a stabilní podložce. Andulky mají rády společnost, proto jim klec umístěte tam kde trávíte většinu svého času. Budou se těšit z vaší společnosti a rády vás budou pozorovat při jakékoliv činnosti.

Nejčastější otázky:

  1. Tělesná řeč: Naštvaný králík může mít například vztyčené uši, otočené dozadu nebo na stranu.
  2. Zvuky: Králíci mohou při naštvanosti vydávat zvuky jako je syčení, vrčení nebo dokonce křik.
  3. Kousání nebo škrábání: Pokud se králík cítí ohrožený nebo velmi naštvaný, může se snažit kousnout nebo škrábat.

Nejlépe se králík cítí při teplotách 15-21 °C. Pokud ale teploty vystoupají k více než 30 °C můžeme u králíčka zpozorovat zrychlené dýchání, zvýšenou činnost srdíčka a horká ouška. Dochází k nižšímu příjmu potravy i tekutin.

Co natrhat králíkovi : Čerstvé seno by mělo tvořit většinu potravy králíka a musí být vždy k dispozici. Dospělí králíci mohou jíst timotejku a jiné druhy trávy , zatímco mladší králíci by měli být krmeni vojtěškou. Jetel by se neměl podávat dospělým králíkům z důvodu vyššího obsahu bílkovin a cukru.