Antwort Jak si stěžovat na firmu? Weitere Antworten – Jak podat stížnost na firmu

Jak si stěžovat na firmu?
V případě podezření z porušování pracovněprávních předpisů zaměstnavatelem mohou fyzické i právnické osoby podat podnět k provedení kontroly přímo na místně příslušném oblastním inspektorátu práce (dále jen „OIP"), nebo prostřednictvím Státního úřadu inspekce práce (dále jen „SÚIP“).Kdy a na koho si můžete stěžovat

  • neinformování kupujícího o právech při uplatnění reklamace,
  • nevyřízení reklamace ve lhůtě 30 dnů,
  • využívání nekalých, klamavých či agresivních obchodních praktik ,
  • nabízení výrobků bez návodů k použití v českém jazyce,
  • nesprávného označení či nesprávné účtování cen.

V takovém případě je nutné zajít na Policii ČR (popř. státní zastupitelství) a podat trestní oznámení. Trestní oznámení může podat kdokoliv, nikoli tedy pouze poškozený. Lze jej podat písemně, doručením na jakékoliv oddělení, nebo ústně do protokolu.

Jak udat na ČOI : Spotřebitel, který je přesvědčen, že došlo k porušení ustanovení zákona o ochraně spotřebitele, se může obrátit na regionální či ústřední inspektorát České obchodní inspekce. Adresy jednotlivých inspektorátů lze najít na www.coi.cz. Podnět lze podat i elektronicky přes elektronickou podatelnu ČOI na adrese www.coi.cz.

Jak nahlásit firmu

Kde a jak službu řešit

Podání můžete předat osobně na podatelně inspektorátu České obchodní inspekce (dle adresy provozovny nebo sídla podnikatele) a nebo zaslat poštou.

Jak kontaktovat obchodni inspekci : Adresa:

  1. Poradenská a informační služba je dostupná pro osobní návštěvy v sídle inspektorátu:
  2. Úřední hodiny podatelny:
  3. Doporučujeme spotřebitelům přednostně využívat písemný, elektronický nebo telefonický kontakt.
  4. Poradenská linka: +420 222 703 404 (v pondělí a ve středu od 8 do 16 hodin)

Stížnost by měla v písemné formě obsahovat datum a místo porušení, jméno zaměstnavatele, popis situace a případné svědky nebo dokumenty. Stížnost lze podat písemně nebo ústně, předepsaná forma není nařízena. Jako kompenzaci může zaměstnanec požadovat vyplacení mzdy, obnovení pracovního poměru nebo omluvu.

Pokud chcete napsat dopis se stížností, je důležité, aby byl stručný a jasný. Začněte tím, že vysvětlíte, co se stalo, včetně toho, kdy, kde a jak se to stalo. Poté popište, jak problém ovlivnil vás nebo vaši firmu, a vysvětlete, jak byste chtěli problém vyřešit. Stížnostní dopisy lze zasílat e-mailem nebo poštou.

Co hrozí za podvod

(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoliv nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.Jestliže trestní oznámení podáno bylo, budete zřejmě kontaktováni orgány činnými v trestním řízení, které mají za povinnost prověřit okolnosti důvodně nasvědčujících tomu, že se stal trestný čin. K samotnému dokazování dochází až v řízení před soudem, o kterém, jestliže nastane, budete vyrozuměn.telefonicky buď na telefonním čísle 543 540 231 nebo přímo u místně příslušného inspektorátu SZPI, e-mailem buď na adresu [email protected], nebo přímo na adresu místně příslušného inspektorátu, prostřednictvím webového formuláře (odkaz je uveden na hlavní stránce webu SZPI v sekci KONTAKTY)

zaměstnavatel nesmí při výběru zaměstnanců vyžadovat informace týkající se národnosti, rasového nebo etnického původu, politických postojů, členství v odborových organizacích, náboženství, filozofického přesvědčení, sexuální orientace, není-li jejich vyžadování v souladu se zvláštním právním předpisem (§ 12 odst.

Jak poslat kontrolu do práce : 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů, může podat kontrolnímu útvaru úřadu práce písemně nebo ústně podnět ke kontrole. v případě písemného podnětu je oznamovatel o výsledku kontroly písemně vyrozuměn.

Jak poslat kontrolu do obchodu : Podání zašlete do datové schránky České obchodní inspekce (ID DS: x7cab34) nebo prostřednictvím e-podatelny na webových stránkách České obchodní inspekce https://www.coi.cz/podatelna/.

Co řeší obchodní inspekce

Česká obchodní inspekce kontroluje fyzické a právnické osoby, které nabízejí, prodávají, dodávají nebo uvádějí na trh výrobky, nabízejí nebo poskytují služby nebo vyvíjejí jinou činnost podle zákona o ČOI nebo podle zvláštního právního předpisu, pokud to tento zákon nebo zvláštní právní předpis stanoví.

Zaměstnanec mimo jiné nesmí : požívat alkoholické nápoje a zneužívat jiné návykové látky na pracovišti a v pracovní době ani mimo pracoviště vstupovat pod jejich vlivem na pracoviště zaměstnavatele, kouřit na pracovištích a v jiných prostorách, kde jsou účinkům kouření vystaveni také nekuřáci.Mezi zakázané otázky patří ty, které se týkají osobního života, rodinného stavu, zdravotního stavu, náboženského přesvědčení, sexuální orientace a dalších citlivých témat, které nemají přímý vztah k vykonávané pracovní pozici.

Co musí obsahovat stížnost : Stížnost by měla být co nejkonkrétnější a měla by obsahovat všechna známá fakta. Důležité je přesné popsání místa a času, kdy došlo k události, která je příčinou stížnosti, uvedení případných svědků a dalších skutečností, které by co nejpřesněji popisovanou situaci konkretizovaly.