Antwort Jak si spravne nasadit batoh? Weitere Antworten – Jak správně nasadit batoh

Jak si spravne nasadit batoh?
Zapněte bederní pás

Bederní pás je nejdůležitějším fixačním bodem celého batohu. Celá váha batohu spočívá právě na bedrech, kde je rovnoměrně rozkládána a odlehčuje ramenům i krční páteři. Bederní pás by měl být usazen na vrcholcích pánevní kosti. Popruh zapněte a řádně dotáhněte.Po naložení sbaleného batohu na záda by mělo pořadí úprav popruhů probíhat vždy podle následujícího seznamu:

  1. Nastavte bederní pás.
  2. Utáhněte ramenní popruhy (postroj).
  3. Zkontrolujte délku nosného systému.
  4. Utáhněte ramenní stabilizační popruhy.
  5. Utáhněte a upravte hrudní pás.
  6. Upravte batoh při chůzi.

Jdem to sbalit! Cílem balení batohu na delší výšlap je dostat těžiště batohu co nejblíže k horní části vašich zad. Pokud by bylo těžiště daleko od vašich zad nebo na dně batohu, bude se cestovatel předklánět ve snaze vykompenzovat váhu. Dolů je tedy vhodné umístit spacák, a to nejlépe v kompresním obalu.

Jak nastavit Bederni pás : Jak nastavit batoh

  1. Batoh nasaďte na záda, nastavte bederní pás na boky a dotáhněte. Nyní byste měli mít celou váhu na bocích a zbytek batohu by měl "plandat".
  2. Přitáhněte ramenní popruhy tak, aby batoh pohodlně seděl.
  3. Nastavte balanční popruhy.
  4. Na závěr zapněte hrudní popruh.

Jak si nasadit bederní pás

Omotejte si pás kolem spodní části zad a ujistěte se, že pokrývá oblast od spodních žeber až po boky. 2. Utáhněte opasek tak, aby cítil oporu, ale ne až tak, aby vám to způsobilo bolest nebo zvýšené nepohodlí. Měli byste být schopni pohodlně dýchat a pohybovat se.

Jak naplnit krosnu : Do spodní části krosny dejte věci, které budete potřebovat až za delší dobu. Úplně nahoru uložte věci, které budete potřebovat již během cesty. Těžké věci patří do úrovně horní části vašich zad, a tím i do horní části krosny. Lehké věci uložte do spodní části krosny.

Horní ani dolní část školní aktovky či batohu nesmí přesahovat přes záda dítěte. Musí pohodlně sedět, nepadat ze zad a nesmí tlačit. Školní taška by měla přilnout k zádům a dokonale kopírovat páteř dítěte.

4 Délka zad: Měříme od prvního krčního obratle až ke spodnímu okraji pomocné stužky v pase.

Co si nezapomenout sbalit

Doporučujeme zabalit si:

  • Cestovní polštářek.
  • Telefon s hudbou, filmy nebo hrami.
  • Kniha nebo průvodce Novým Zélandem.
  • Teplé ponožky.
  • Oblečení a převlečení dle individuální potřeby.
  • Malý bloček a propisku.
  • Nabíječku na telefon.
  • Převaděč do zásuvky.

Mezery můžete vycpat drobnými věcmi, do ešusu se hodí například kolíčky, šňůra či ponožky. Oblečení je vhodné dát do igelitových sáčků – nejenže ho půjde snadno a rychle najít, ale v případě promoknutí krosny zůstane suché. Na druhou stranu ale neukládejte věci silou, neboť byste mohli poničit je samotné i svou krosnu.Jak správně používat bederní pás

  1. Omotejte si pás kolem spodní části zad a ujistěte se, že pokrývá oblast od spodních žeber až po boky.
  2. Utáhněte opasek tak, aby cítil oporu, ale ne až tak, aby vám to způsobilo bolest nebo zvýšené nepohodlí.


Bederní pás je vhodný na dlouhodobé používání jako efektivní terapie bolesti zad no je možné jej používat i preventivně. Pás používejte během dne. Pro efektivní léčbu doporučujeme i speciální podsedák pro zdravé sezení nebo ortopedický polštář na bolest kyčlí.

Jak dlouho se nosí bederní pás : Většina bederních pásů je přizpůsobená tak, že je můžete nosit po celý den. Lze je používat při aktivitách vsedě, leže, vestoje i pohybu a mnohé jsou natolik pohodlné, že vám nebudou vadit ani v noci.

Proč nosit bederní pás : A: Hlavní výhodou nošení bederního pásu je úleva od bolesti v oblasti beder, podpora správné držení těla a předcházení dalším zraněním. Bederní pásy také pomáhají při prochladnutí beder a ledvin, poskytují kompresi a podporu břišních svalů a zádům.

Jak sbalit batoh na túru

Obecně platí, že lehké a méně potřebné věci nacpeme do spodní části batohu, naopak těžší věci naskládáme do horní třetiny batohu. To umožní co nejlepší využití konstrukce zádového systému (a bederního pásu) k co nejlepšímu rozložení zátěže. Potřeby častého použití nastrkáme do horního víka či bočních kapes.

Při balení nezapomínejte na to, že některé věci budete potřebovat třeba až večer nebo další den, jiné naopak za pár hodin. Přizpůsobte tomu proto postup při balení. Méně potřebné věci můžou být dál od vstupních otvorů. Karimatku je někdy dobré připevnit navrch či naspod ruksaku pomocí speciálních popruhů.20 litrů – dobrá volba pro starší žáky základní školy, 30 litrů – to je objem, který by měl mít velký školní batoh pro středoškoláka.

Jak velký batoh do školy : Velikost studentského batohu

stupeň školy je obvykle 25-35 litrů. Jako u všech školních tašek, i u studentských batohů je třeba ohlídat délku zádové části a celkové rozměry. Taška musí dítěti na zádech dobře sedět, velikostně odpovídat vzdálenosti mezi rameny a křížovou kostí.