Antwort Jak se zbavit tetování? Weitere Antworten – Kolik stojí odstranění tetování
Cena za odstranění tetování
Orientačně se však cena odstranění tetování pomocí laseru pohybuje v rozmezí od 500 Kč za jedno sezení. Cena odstranění tetování: menší tetování: 500 až 2 500 Kč střední tetování: 1 600 až 3 000 KčSamotný zákrok odstraňování tetování může být lehce bolestivý. Dermatologové proto raději před ošetřením na pokožku aplikují znecitlivující krém, čímž se předejde jakékoli bolestivosti. Po zákroku je nutné místo chladit a důsledně chránit před slunečními paprsky.Po ošetření se na povrchu kůže obvykle objeví stroupky a pigment se částečně odloučí i skrze ně.
Jak vyblednout tetování : Po dobu jednoho měsíce tetování chraňte před sluníčkem a také se vyhněte obloukem soláriu. I poté jej ale natírejte krémem s ochranným faktorem, jinak může barva vyblednout. V prvních dnech se také doporučuje při spaní nosit volné tmavé triko, protože tetování může vypuzovat přebytečnou barvu.
Jak se zbavit tetování doma
Na navlhčenou pokožku nanes trochu tělového peelingu a krouživým pohybem stírej tetovačku z pokožky. Netlač příliš silně, ať si nepodráždíš pleť, s trochou trpělivosti odstraníš všechny zbytky tetovačky během minuty nebo dvou. Dalším snadným způsobem, jak odstranit dočasné tetování je obyčejná izolepa.
Jak dlouho trvá odstranění tetování : ZA JAK DLOUHO BUDE TETOVÁNÍ PRYČ Pro odstranění běžného amatérského tetování jsou zapotřebí 1-3 ošetření. U profesionálního tetování jsou potřeba 3-4 sezení, v extrémních případech dokonce 6-8 laserových ošetření.
Nanosekundový laser Q-switch je považován za zlatý standard odstraňování tetování. K rozbití pigmentu je však třeba energii zesílit. Představit si lze vodu, která kaskádovitě stéká po řece, pokud je zadržena a pak náhle uvolněna – bude proud mnohem silnější. To je v podstatě princip laseru s Q spínačem.
Kůži neloupejte ani neškrábejte! (svědění je při hojení normální) Obvykle se tetování hojí 7 – 10 dní. Zahojené tetování je hladké a zpočátku může být lesklé – cca do měsíce se kůže zcela srovná. První týden nemáčejte tetování delší dobu pod vodou.
Co se nesmí tetovat
Rozhodně nesmíte škrábat strupy, které se během hojení tetování vytvoří. Nesmíte ani seškrábat odcházející kůži. Škrábání tetování může vést k infekci, nežádoucím příznakům a v důsledku toho i ke špatnému vzhledu v budoucnu. Pomoc přinese pouze systematická péče.Jelikož je tetování voděodolné, voda a mýdlo ti tady moc nepomůže. K odstranění budeš potřebovat běžný kuchyňský olej (nebo jedno z těchto: dětský olejíček, jemný tělový peeling, izolepa). Nanes olej na vatový tampon a jemně tři místo s tetovačkou krouživými pohyby, dokud neodstraníš všechny zbytky tetování.V prvních 7 dnech dejte pozor na poranění kůže (kůže je po ošetření jemnější a náchylnější k poranění), vyhněte se intenzivnímu sportu, masážím ošetřeného místa apod. Pokud k poranění dojde, vyčistěte ránu antiseptickým sprejem např. Dettol, Livsane apod. a překryjte, případně udržujte v čistotě.
Rizika spojená s tetováním
Mezi ně patří alergické reakce na inkoust, infekce, jizvy a komplikace spojené s odstraněním tetování. Alergická reakce se může projevit ihned – zarudnutím, svěděním nebo vyrážkou. Je důležité dbát na hygienu během a po procesu tetování a vyvarovat se amatérským nebo nezkušeným tatérům.
Kdy se loupe tetování : Cca pátý až šestý den se začne tetování „loupat“ (podobně jako při spáleníně od sluníčka). Již není potřeba tetování pravidleně mýt. Podle potřeby tetování mazejte několikrát denně (stejně jako v předchozích dnech). Kůži neloupejte ani neškrábejte!
Kam si nedávat tetování : Prsty, dlaně, stopy
Některá místa na těle člověka prostě nejsou vhodná pro tetování. Kvůli jiné struktuře pokožky na těchto místech tetovací pigment buď nedrží, anebo se rozpíjí. Veškeré obrázky kvalitních tetování na těchto místech jsou čerstvé nebo jen krátce po zahojení.
Kdo nemůže mít tetování
Opilí nebo pod vlivem drog: Netetujte osoby, které jsou pod vlivem alkoholu, drog nebo jiných látek, které zhoršují jejich úsudek nebo koordinaci. Kožní onemocnění: Buďte opatrní při tetování na aktivní kožní onemocnění, jako je lupénka, ekzém nebo těžké akné.
Tetování se podle některých názorů lze zbavit i doma, a to používáním krémů s obsahem hydroxykyselin nebo látek na bělení pleti, jako je arbutin a hydrochinon, které mají napomoci tetování "rozpustit". "Tyto přípravky ovšem nelze pro odstranění tetování doporučit.Postup:
- vyber si místo pro tetování
- vystřihni si tetovačku, kterou si chceš nalepit.
- odstraň průhlednou fólii.
- přilož tetovačku obrázkem dolů na kůži.
- přitlač tetování a přejížděj ho vlhkou houbičkou aspoň 30 vteřin.
- opatrně sundej vrchní fólii a je hotovo.
Kdo se nesmí tetovat : KOHO BYCH TETOVAT NEMĚL/A
- Netetujte osoby, které jsou pod vlivem alkoholu, drog nebo jiných látek, které zhoršují jejich úsudek nebo koordinaci.
- Buďte opatrní při tetování na aktivní kožní onemocnění, jako je lupénka, ekzém nebo těžké akné.