Antwort Jak se zbavit starych hraček? Weitere Antworten – Kam vyhodit stare hračky

Jak se zbavit starych hraček?
"Lidé často zapomínají, že i hračky mohou být nebezpečný elektroodpad, který nepatří do popelnice. Elektronické hračky lze odevzdat v místech zpětného odběru elektrozařízení, jako jsou sběrné dvory či sběrné boxy v nejrůznějších institucích, školách a firmách.Plyšové hračky můžeme vytřídit v tašce do kontejnerů na textil – v tomto případě platí pro odkládání hraček stejný pravidla jako pro textil. A jaký pravidlo u třídění vždycky platí Řídit se samolepkama na konkrétní nádobě na odpad.Míst, kam odnést dětské hračky, je mnoho.

  • Dětské domovy. Asi nejrychlejší možnost, která napadne snad každého.
  • Charita, azylové domy, červený kříž Lepší možností, kam hračky donést, je darovat je místní charitě, červenému kříži či azylovému domu pro matky s dětmi.
  • Sbírky.
  • Dětské nemocnice a čekárny.
  • Dětské kavárny.
  • Prodej.

Kam vyhodit rozbité hračky : Pokud takové věci doma máte a nechcete je vyhazovat mezi směsný komunální odpad, můžete využít této nové služby sběrných středisek odpadu.

Jak darovat hračky

Nejen hračky, ale i použité dětské oblečení můžete věnovat Českému červenému kříži nebo dobročinným organizacím ve vašem okolí. Své dary můžete vložit do kontejnerů nebo je přinést na sběrná místa či darovat do sbírky pořádané charitou. S Armádou spásy se můžete dopředu dohodnout na předání věcí.

Co s hrackami : Pokud i vy patříte mezi domácnosti, které mají až moc hraček, je dobré je protřídit. Děti nemají být zavalené mnoha podněty a vy budete také lépe dýchat, když jich nebudete denně tolik přešlapovat. Ty staré a rozbité vhoďte do správné popelnice.

Třídění a ukládání hraček

Ideální je, když může úložný box, krabici, koš nebo pytel na hračky dítko jednoduše přenést přímo na místo hraní, posbírat rozházené hračky a krabici uložit zpátky na své místo. Boxy by tedy neměly být příliš velké ani těžké. Případně můžete zvolit truhlu či bednu na hračky na kolečkách.

Používáme jemný nebo dětský prací prostředek a nikdy nepereme nad teplotu 40°C. Dřevěné hračky a kovové hračky také otřeme utěrkou namočenou v mýdlové vodě a následně opláchneme čistou vodou. Nepoužíváme ocet, práškové čističe ani alkohol. V obou případech je třeba okamžitě vysušit hračku hadříkem či utěrkou.

Jak darovat hračky do dětského domova

Jak darovat

  1. Kontaktovat můžete přímo pobočku Armády spásy v místě Vašeho bydliště (kontakty najdete v záložce pobočky), kde se můžete domluvit na konkrétním způsobu darování nebo využít některý z ReShare kontejnerů
  2. Pokud potřebujete jakkoliv poradit kontaktujte nás telefonicky či emailem níže.

Autosedačky se skládají z více materiálů a svou velikostí odpovídají objemnému odpadu. Správným místem pro jejich odložení je tedy sběrný dvůr.Porcelán do skla vůbec nepatří.

Zapamatujte si, že porcelán ani keramika nejsou sklo, a proto patří vytřídit do směsného odpadu, případně ve větším objemu využijte váš nejbližší sběrný dvůr.

Darovat můžete nejen krev, ale také její složky – zejména krevní plazmu. Tuto žlutou transparentní tekutinu lze v určitém množství získat oddělením z odebrané plné krve. Člověk se však může rozhodnout darovat jenom plasmu, a to prostřednictvím procedury zvané plazmaferéza.

Jak uložit plyšáky : Papírové pytle a látkové koše jsou lehké a dobře přenosné, skvěle se hodí třeba na plyšové hračky. Oblečení neskládejte do komínků, ale do šuplíků přeložené napůl podle Marie Kondo metody. Pokud jej ukládáte na police, pořiďte si na něj krabice, do kterých je budete moci skládat a až poté uložit na polici.

Jak uklízet hračky : Trvejte důsledně na tom, aby děti uklízely hračky na určená místa. Knížky patří do knihovny, plyšová zvířátka zase na poličku (nebo tam, kde jste jim určili jejich místo). K tomu patří i rutina – určité věci se mají dělat ve stejném pořadí, jděte příkladem.

Jak často mýt hračky

Avšak čištění hraček je obecně potřebná činnost, kterou byste měli dělat pravidelně. V případě hraček pro batolata i 2-3x do měsíce, v případě větších dětí alespoň 1x za pololetí. A v případě zvýšeného rizika virových onemocnění (jako je to nyní) minimálně i 1-2x za měsíc.

Ideální teplota pro praní ručníků je 40 °C, maximálně pak 60 °C. To jsou teploty, které stačí na zničení bakterií. Na 90 °C perte ručníky pouze v případě nemoci nebo plísňové infekce. Ručníky perte, pokud možno roztříděné dle barev a nejlépe odděleně od ostatního prádla.Dětské oblečení a hračky mohou pomoci a udělat radost například v azylových domech pro matky s dětmi nebo na komunitních centrech pro rodiny s dětmi, pánské a dámské využijeme zase v azylových domech pro muže a ženy. Mimo jiné přijímáme např. přikrývky, polštáře, povlečení, deky, nádobí, hygienické prostředky.

Kde darovat detske věci : Můžete zkusit například darovat do dětských domovů, výchovných a diagnostických ústavů, nebo do ústavů pro děti se zdravotním postižením. Výbornou variantou jsou pak například i nejrůznější nadace či charitativní organizace, které mají velmi dobře zmapováno, kde oblečení pomůže nejvíce.