Antwort Jak se zbavit čpavku v akváriu? Weitere Antworten – Jak se zbavit sinice v akváriu

Jak se zbavit čpavku v akváriu?
Velice účinnou metodou je zatemnění akvária na několik dní. Po této době vyměňte větší množství vody a sinice by se už neměla opět ukázat. Snažte se omezit krmení ryb, dělejte pravidelné výměny vody. Pomůže i přidání čerpadla na rozpohybování vody v nádrži.Není toho málo, co může vašim rostlinám chybět: dusík, fosfor, hořčík, vápník, draslík, železo, mangan, CO2 a mnoho dalších živin. Některá akvarijní hnojiva nemusí být dostatečně komplexní a nemusí potřebné látky obsahovat. Takže se může stát, že rostliny budou strádat, i když hnojíte.Dusičnany NO3 bychom v akváriu měli stanovovat pravidelně každý týden. Jsou důležitou živinou pro akvarijní rostliny. Jejich optimální koncentrace v akvarijní vodě je asi 20-40 mg/l. Při vyšších koncentracích nad 50 mg NO3/l začnou rostliny trpět nerovnoměrnou výživou a překyselují se.

Jak vyčistit zakalenou vodu v akváriu : Jak se nálevníka efektivně zbavit

  1. Pořiďte si UV lampu (UV sterilizér). Její pořízení je sice nákladnější, ale díky ní se nálevníka zbavíte snadno a rychle.
  2. Naočkování filtru či vody prospěšnými bakteriemi.
  3. Výměna filtru za výkonnější.
  4. Dále můžete také na pár dní vypnout světlo, nekrmit ryby a zvýšit vzduchování.

Co proti Sinicim

Jde například o využití ultrazvuku, který je schopný rozbít sinicím aerotopy a tím jim znemožnit pohyb ve vodním sloupci. Další možností je využití UV záření a nebo elektrochemických metod.

Proč ne kulaté akvárium : Kulatá akvária jsou nevhodná

Pokud akvárium teprve pořizujete, rovnou zapomeňte na ta kulatá. Mohou sice vypadat hezky a zdát se nenáročná na údržbu, opak je ale pravdou. Špatně se čistí, vhodná jsou například pro aranže vodních rostlinek.

Přečtěte si proto, co by vám v akvárku rozhodně chybět nemělo.

  • Filtr – základ akvária. Správná filtrace napomáhá udržet v akváriu potřebnou biologickou rovnováhu.
  • Bez vzduchového kamene se neobejdete. V přírodě je voda v neustálém pohybu.
  • Rybičkám pravidelně sviťte.
  • Vodu v akváriu testujte.


Při nedostatku nebo nadbytku makroživin v akváriu dochází k deformacím rostlin, zpomalení růstu a celkovému chřadnutí. Obecně se uznává, že mezi makroživiny patří kromě uhlíku (C) a světla také dusík (N), fosfor (P), draslík (K) a hořčík (Mg).

Jak odstranit čpavek z akvária

Jak se zbavit čpavku v akváriu Přípravek Seachem AmGuard rychle a spolehlivě detoxikuje amoniak NH3 (čpavek), stejně tak dobře odstraní i chlór a chloramin z vody po dobu 48 hodin, do té doby se již nastartuje proces nitrifikace, v případě zhoršené situace je i poté možné dávku opakovat.Použitím správné filtrační techniky docílíte účinného snižování dusičnanů (výkonný odpěňovač, denitrifikační a sírový filtr, řasové refugium, peletový filtr, zeolitový filtr…). U odbourávání dusíkatých látek je také důležité hlídat optimální poměr dusíku, uhlíku a fosforu.Návod na čištění akvária

  1. KAŽDÝ TÝDEN MĚŇTE JEN ⅕ VODY.
  2. NA POMOC SI VEZMĚTE ODKALOVAČ Odkalovač vám pomůže odstranit všechny nečistoty ze dna.
  3. VODU NECHTE DOSTATEČNĚ DLOUHO ODSTÁT. Nově dolévanou vodu do akvária nenapouštějte přímo z kohoutku.
  4. PRAVIDELNĚ ČISTĚTE FILTR.
  5. NEZAPOMÍNEJTE ANI NA SKLA.
  6. PROVEĎTE ZÁVĚREČNOU KONTROLU.


Bílý nebo mléčný zákal způsobuje přemnožení jednobuněčných organismů – nálevníků a objevuje se nejčastěji v čerstvě založených akváriích nebo při výměně filtrace. Nejsnadněji se jich zbavíte pomocí UV lampy, kterou necháte celou noc zapnutou. Ta na nálevníky 100% zabírá.

Co přispívá k přemnožení sinic : Na vzniku vodního květu sinic se podílí cela řada faktorů, jako je teplota, pH, obsah kyslíku, obsah oxidu uhličitého, sluneční záření a samozřejmě množství minerálních živin, a to především dusíku a fosforu. Tyto minerální živiny jsou jedním z hlavních důvodů přemnožení sinic.

Co Vylucuji sinice : ∗ Sinice vylučují toxiny – cyanotoxiny, které mají negativní vliv na pokožku. – Pionýrské organizmy – dokáží osídlit i extrémní biotopy, kde připraví životní podmínky pro další organizmy (např. kráter sopky). – Symbiotické vztahy s jinými organizmy – lišejníky (houba + sinice nebo řasa).

Proč se ryby drží u hladiny

Pokud je v akváriu málo kyslíku, ryby vzduchování vyžadují. Množství kyslíku ve vodě se snižuje se stoupáním teploty, tedy především v létě. Že se ryby dusí, poznáte snadno – plavou blízko u hladiny a lapají po dechu.

To záleží na tom, kolik máte času. Pokud jste v časovém presu, postačí hodina. Nejideálnější však je, když si při jedné výměně nalijete do nějaké nádoby nebo do kýble vodu na výměnu další. Odstátí vody přináší také tu výhodu, že teplota vody se vyrovná s teplotou místnosti.Nejlépe 7-10 hodin denně. Někteří akvaristé mají světlo 5 hodin zapnuté, 2 hodiny vypnuté a opět 5 hodin zapnuté. Světlo by mělo být zapnuto mezi 8-10 hodinami denně. Pokud budete svítit 4 hodiny a méně, rostliny už to nebudou akceptovat.

Proč rostou řasy v akváriu : Nejčastěji je způsobuje nedostatek světla v akváriu. Tyto řasy možná znáte pod jménem Ruducha. Roste na na okrajích rostlin, akvarijní technice, kořenech a v místech s velkým prouděním vody.