Antwort Jak se zavařuji žampiony? Weitere Antworten – Jak se Zavařují žampiony

Jak se zavařuji žampiony?
Žampiony očistíme a nakrájíme na plátky, šalotku a kořenovou zeleninu nakrájíme na drobno. Přidáme zbylou půlku cukru. Nakrájenou zeleninu dáme do sklenic, zalijeme lehce vychladlou vodou z hrnce a zavíčkujeme. Obrátíme dnem nahoru, poté sklenice zavaříme 20 minut při 185 stupních.Připravte si pánev, nalijte do ní olivový olej a rozpalte ho na silném plameni. Poté do pánve vsypte rozkrájené žampiony a zprudka je opékejte 3–4 minuty na silném plameni.Jak dlouho žampiony vařit

Žampionům stačí pouze krátká tepelná úprava, ať už je zrovna vaříme nebo dusíme. Obvykle je dostatečných 3–5 minut, nejvýše 10 minut. Při krátké tepelné úpravě si žampiony ponechají výbornou chuť a šťavnatost, zároveň je zbytečně nevysoušíme.

Jak dlouho se sterilizují houby : Poté, co do zavařovacích sklenic dáme houby a zalijeme nálevem, uzavřeme sklenici a dáme do zavařovacího hrnce. Houby takto zavařujeme při teplotě cca 90 °C po dobu zhruba 20 – 30 minut. Po sterilaci sklenice otočíme na pár minut dnem vzhůru, aby se nám víčka dobře „chytla“.

Jak uchovat žampiony v mrazáku

Záleží jen na vás, zda zamrazíte celé hlavičky nebo houby nakrájíte na plátky. Důležité ale je vybrat jen zářivě bílé plodnice, bez hnědých skvrn, náznaků plísně nebo hniloby. Ty dobře očistěte, případně opláchněte, kuchyňskou utěrkou osušte a zamražte. Houby také můžete zamrazit už tepelně upravené.

Proč se musí žampiony loupat : Pěstované žampiony nikdy neloupeme. Nejen, že je to zcela zbytečné, protože na jejich povrchu nejsou přítomny žádné škodlivé látky, ale ve slupkách je obsaženo nejvíce chuťových aromatických látek, o které bychom se oloupáním kloboučků připravili. Skvěle se hodí do omáček, polévek nebo masových směsí.

Žampiony očistěte a postupně obalte v mouce, rozšlehaných a osolených vejcích a nakonec ve strouhance. V menším kastrolu rozehřejte vyšší vrstvu oleje na středním plameni a žampiony v něm smažte ze všech stran dozlatova. Podávejte s vařenými a máslem maštěnými bramborami, tatarskou omáčkou a skrojkem citronu.

Žampiony obsahují vysoký podíl vody. Nevysuší se rychle a hodí se proto výborně pro tepelné zpracování při vysokých teplotách (například pečení, grilování, smažení). Solit byste je měli až po podušení, jinak pustí příliš mnoho vody.

Jak očistit žampiony z obchodu

Do misky vložte žampióny, nalijte trochu vody a přidejte špetku soli a trochu mouky. Vše promíchejte. Po několika vteřinách vylijte z misky vodu a houby opláchněte v tekoucí vodě. Poté je čistou utěrkou osušte.Houby můžete podusit i v hrnci, kde je zalijete trochou vroucí vody. Nakonec nechte houby vychladnout a okapat. Suché a studené je vložte do mikrotenových sáčků či vhodné krabičky a dobře uzavřete.Skladování hub v ledničce

Houby utržené v lese byste měli sníst nejpozději do 3 dnů, a to jen tehdy, pokud byly uloženy v lednici. Jsou totiž plné vody i nejrůznějších mikroorganismů a velmi rychle podléhají zkáze.

A jak postupovat Do hrnce vložíte sklenice a přilejete teplou vodu, která bude sahat do poloviny jejich výšky. Teplotu vody přivedete na rozmezí 80 až 90 °C, kde ji budete přibližně půl hodiny udržovat. Nakonec sklenice vyskládáte na podložku, která by neměla být studená, aby sklenice nepopraskaly.

Proč nedávat houby do mrazáku : Důvod, proč by houby neměly mířit rovnou do mrazáku, je jasný. Houby totiž obsahují enzymy, biologické vysokomolekulární látky, které houbu rozkládají. Během tohoto rozkladu se neustále uvolňují mykotoxiny, tedy nebezpečné škodliviny, které lidskému organismu jednoznačně neprospívají.

Jak dlouho skladovat žampiony : Čerstvě přinesené houby vydrží do druhého dne v lednici. Ale je třeba dodržet určité podmínky. „Skladujte v chladničce v prodyšné nádobě maximálně ve dvou vrstvách při teplotě 0 – 6 °C. Je důležité, aby se nezapařovaly, a proto je před uložením do chladu ani nemyjte.

Jak se obalují žampiony

Žampiony očistěte a postupně obalte v mouce, rozšlehaných a osolených vejcích a nakonec ve strouhance. V menším kastrolu rozehřejte vyšší vrstvu oleje na středním plameni a žampiony v něm smažte ze všech stran dozlatova. Podávejte s vařenými a máslem maštěnými bramborami, tatarskou omáčkou a skrojkem citronu.

Obalené kousky hub pak poskládáme do koše horkovzdušné fritézy (řízky z 280 g hub jsem fritovala nadvakrát). Fritujeme při teplotě 200°C 2 x 7 minut, po prvních 7 minutách řízky obrátíme. Vkládáme-li koš do studené fritézy, fritujeme 10 + 7 minut.Žampiony stačí očistit od případných nečistot, k tomu nám pomůže hadřík nebo ostrý nožík. Koupené žampiony ale bývají čisté a stačí je pouze rychle opláchnout v chladné vodě. Poté je osušíme na látkové utěrce a dále použijeme podle potřeby.

Jak uchovat čerstvé žampiony : Houby. Žampiony a jiné houby skladujte v prodyšné nádobě v lednici, maximálně ve dvou vrstvách. Nejlépe jim bude při teplotě od 0 do 6°C. Dejte pozor, aby se nezapařovaly a nedošlo tak ke tvorbě toxických látek – před uložením do chladu je proto nemyjte.