Antwort Jak se Zastřihává Bonsai? Weitere Antworten – Jak se tvaruje bonsai

Jak se Zastřihává Bonsai?
Pro tvarování se nejčastěji používají dva typy drátů a to drát hliníkový, který je z důvodu jeho sříbrné barvy eloxován na hnědou a potom drát měděný. Měděný drát je pevný ,lépe drží tvar ,ale obtížněji se z rostlin sundavá. měkký a nutno používat větší průměry nebo dráty zdvojovat.Pokojové bonsaje se mohou řezat, stříhat, zaštipovat, drátovat a někdy i přesazovat v libovolnou roční dobu. Ovšem nejlepší čas pro hlavní zásahy na rostlině je březen nebo duben. Základní řez (prosvětlení koruny) děláme při přesazení, drobné zásahy pak během vegetace. Používáme kleště, nůžky, jemnou pilku nebo nůž.U druhů bonsají, které jsou porostlé malými lístky, zkracujeme mladé výhony do obrysu stromku. Bonsaje s většími listy zaštipujeme hlouběji a to o 2- 3 lístky, než je požadovaný tvar koruny. Nutností je odstraňování zaschlých a starých větví, které dřevinu zbytečně vysilují a nepůsobí esteticky.

Jak udělat z Tlustice bonsai : Stačí odlomit jeden z jejích listů nebo vrcholový řízek a nechat jej několik dnů zaschnout na vzduchu. Poté lze řízek zasadit do vlhké substrátu, kde brzy začne kořenit. Rostlinu přesazujeme každé 2-3 roky, přičemž volíme o něco větší květináč pro další růst kořenového systému.

Jak často se musí zalévat bonsai

Protože bonsaje mají malé misky, je vhodné, aby se zalévaly denně celé jaro, léto i podzim. Na zimu zálivku omezíme. Stejně jako vodu, potřebují rostliny ke svému zdravému růstu i hnojivo. Protože v misce na bonsaje je převážně kořenový bal a velmi málo zeminy, je nutné bonsaje pravidelně hnojit.

Jak dlouho vydrží bonsai bez vody : Bez vody není života. To, že je akutní potřeba bonsai zalít poznáme podle svěšených listů, podle barvy povrchu zeminy, podle vytvoření mezery mezi zeminou a miskou.

Protože bonsaje mají malé misky, je vhodné, aby se zalévaly denně celé jaro, léto i podzim. Na zimu zálivku omezíme. Stejně jako vodu, potřebují rostliny ke svému zdravému růstu i hnojivo. Protože v misce na bonsaje je převážně kořenový bal a velmi málo zeminy, je nutné bonsaje pravidelně hnojit.

Náročnější a zajímavější tvar kmene tlustice získáte zaštípnutím mladé rostliny asi patnáct centimetrů nad zemí; pak při přesazení nakloňte kmínek šikmo, nejlépe v úhlu asi třiceti stupňů. Pokračováním kmene bude jedna z vrchních větví, druhou vrchní nechte růst do boku jako obláček.

Jak se stříhá Tlustice

U tlustic a jim podobných rostlin řežeme vždy nad tzv. kolénkem, což je místo na větvi, kde dříve vyrůstaly listy. U mladších a plně olistěných větví tedy vždy těsně nad párem listů.Stejně tak dbáme na to, aby rostliny postavené v blízkosti okna netrpěly průvanem. V zimě nesmí v žádném případě zůstávat v blízkosti ústředního topení, kde je vzduch suchý a příliš teplý. Naprostou katastrofou pro bonsaj je místo typu tmavá chodba, schodiště, nebo kout místnosti. Vhodné jsou otevřené police.Bez vody není života. To, že je akutní potřeba bonsai zalít poznáme podle svěšených listů, podle barvy povrchu zeminy, podle vytvoření mezery mezi zeminou a miskou.

Co se týče vhodného času pro zaštipování tlustic a tvarování, je to samozřejmě jaro.

Jak stříhat tlustici : U tlustic a jim podobných rostlin řežeme vždy nad tzv. kolénkem, což je místo na větvi, kde dříve vyrůstaly listy. U mladších a plně olistěných větví tedy vždy těsně nad párem listů.

Kdy stříhat tlustici : Po rozmnožení často přichází otázka, jak donutit mladou tlustici větvit. Tato schopnost se prý odvíjí od toho, kolik má tlustice světla, jestli ji letníme a zdali ji pravidelně tvarujeme stříháním. Co se týče vhodného času pro zaštipování tlustic a tvarování, je to samozřejmě jaro.

Jakou zeminu na bonsai

SLOŽENÍ ZEMINY

Zemina pro bonsaje má mít zrnitou strukturu a obsahovat tyto složky: Humusové části (kompost) podporují růst kořenů. Hlína, jílovité části a akadama zadržují vodu a zamezují odplavení živných látek. Porézní hrubý písek (zrnění 1 až 3 mm) přijímá dobře vodu ze zálivky, ale neudrží ji.

Dobře opečovávaná bonsaj může žít mnoho let, dokonce i desetiletí, takže je to dar, který vydrží časem a ze kterého se vaše maminka bude moci dlouho těšit. Bonsaje nevyžadují velké prostory ani nadměrnou péči, takže jsou ideální do každé domácnosti.První zaštipování se doporučuje provádět v druhém týdnu vegetativní fáze, druhé těsně před přepnutím na květ či po něm. Zaštipovat rostliny můžete do nekonečna. Mezi jednotlivými zásahy ale nechte rostlinu chvíli odpočinout. Po prvním zaštípnutí počkejte, až nové výhonky udělají alespoň 2 patra.

Kdy tvarovat tlustici : Po rozmnožení často přichází otázka, jak donutit mladou tlustici větvit. Tato schopnost se prý odvíjí od toho, kolik má tlustice světla, jestli ji letníme a zdali ji pravidelně tvarujeme stříháním. Co se týče vhodného času pro zaštipování tlustic a tvarování, je to samozřejmě jaro.