Antwort Jak se zalévá fuchsie? Weitere Antworten – Jak zalévat fuchsie
Zálivka: Fuchsie vyžaduje pravidelnou zálivku, aby půda zůstávala vlhká, ale ne nadměrně nasycená vodou. V teplém počasí může být potřeba častější zálivka. Hnojení: Pravidelné hnojení pomáhá podpořit kvetení a růst fuchsie. Vhodné hnojivo by mělo obsahovat vyvážené množství dusíku, fosforu a draslíku.Jak stříhat fuchsie
U keřovitých fuchsií se musí odříznout vrcholky hlavních výhonů. Zároveň se postranní výhony zkrátí na jeden nebo dva páry listů. Pokud fuchsie pěstujete na vysokém kmínku, můžete všechny výhony seříznout na dva až tři páry listů.Fuchsiím dopřejte vzdušný, humózní substrát, kyselejšího rázu s pH okolo 6. Fuchsie lze pěstovat v připravených substrátech určených přímo pro ně nebo ve směsi dobře vyzrálého kompostu, zahradnického substrátu s přídavkem perlitu či písku.
Kdy se stříhají fuchsie : Fuchsie je nejlepší řezat na podzim a zjara. Na podzim zkraťte zbytečně dlouhé nové výhony (kvůli zachování základního tvaru keříku, příp. stromku), na jaře odstaňte v zimě vyrašené vytáhlé výhony (rostlinu dotvarujte). Jarní řez proveďte co nejdříve, abyste nemuseli odstraňovat už rašící očka.
Jak uchovat fuchsie přes zimu
Když fuchsie umístíte na teplejší místo, budou potřebovat světlo a jejich listy neopadají. Rostliny zalévejte pravidelně, ale málo a místnost často větrejte. V říjnu před prvními silnými mrazy přeneste fuchsie do zimního příbytku. Ideální je chladný tmavý sklep s teplotou 5 až 10 °C.
Jak hnojit petúnie : Hnojení: Petunie mohou být hladové po živinách, proto je dobré je pravidelně hnojit. Použijte rovnovážný hnojivo bohaté na dusík, fosfor a draslík (NPK) podle doporučení výrobce. Vhodným příkladem takového hnojiva je hnojivo Hnojík. Můžete ho aplikovat formou zálivky, nebo rovnoměrným rozprášením kolem rostliny.
Když fuchsie umístíte na teplejší místo, budou potřebovat světlo a jejich listy neopadají. Rostliny zalévejte pravidelně, ale málo a místnost často větrejte. V říjnu před prvními silnými mrazy přeneste fuchsie do zimního příbytku. Ideální je chladný tmavý sklep s teplotou 5 až 10 °C.
Zkoušeli jste si někdy vypěstovat fuchsie řízkováním Je to velmi jednoduché – stačí odstřihnout z rostliny vrcholy dlouhé asi 8 cm, zbavit je spodních listů a ponořit dva až tři centimetry do vody. Během několika týdnů se vytvoří kořínky a řízky pak lze dopěstovat v substrátu pro balkonové rostliny.
Proč opadávají květy fuchsií
Pokud se stane, že poupata opadávají, problém je v zálivce, která je buď nedostatečná nebo naopak příliš hojná. Další možnou příčinou je nedostatek světla anebo náhlá změna, se kterou se rostlina nedokáže vypořádat (přenesení nebo otočení květináče). Škůdci: Příliš teplý a suchý vzduch může přinést svilušky a molice.Jenže u fuchsií je právě nesprávné stanoviště nejčastějším důvodem, proč nekvetou, tudíž se pěstitelé trápí a zoufají si. Výběr stanoviště však není vůbec složitý. V zásadě se lze řídit pravidlem, které zní, že tmavé odrůdy fuchsie milují světlá stanoviště, druhy se světlejšími květy milují spíše polostín.Fuchsie se dají množit také v srpnu nebo na přelomu září a října. Zatímco letní řízek je ještě měkký, na podzim se doporučuje řezat téměř zdřevnatělé, 15 cm dlouhé větvičky s nevelkou patkou (proužek kůry). Během zimy pak mladé rostlinky dokážou snadno zakořenit ve směsi zeminy a písku.
Přestože fuchsie kvetou neúnavně až do pozdního podzimu a velmi dobře snáší i nízké teploty, je vhodné je přenést do interiéru a zazimovat je ještě před příchodem prvních mrazů.
Jak zalévat petunie : Zalévání: Udržujte půdu stále vlhkou, ale nezaplavujte petunie. Pravidelně zalévejte, zejména v horkých a suchých obdobích. Je vhodné zalévat ráno nebo večer, aby se zabránilo odpařování vody a popálení listů. Hnojení: Petunie mohou být hladové po živinách, proto je dobré je pravidelně hnojit.
Kdy dát petunie ven : Ven můžeme petúnie umístit až v polovině května, kdy už nehrozí mrazíky. Aby po celé léto krásně kvetly, budou vyžadovat pravidelnou zálivku a hnojení.
Kdy uklidit fuchsie
Přestože fuchsie kvetou neúnavně až do pozdního podzimu a velmi dobře snáší i nízké teploty, je vhodné je přenést do interiéru a zazimovat je ještě před příchodem prvních mrazů.
Stačí v předjaří ohnout vytipované, silné výhony a zasadit je do země, ale tak, aby vrchol směřoval vzhůru. Tu část výhonu, od které chceme, aby v zemi zakořenila, zajistíme (zafixujeme) například kolíky. Pokud se nám vše podaří, můžeme nově vzniklé, kořenící rostliny, přesadit již následující jaro.Zkoušeli jste si někdy vypěstovat fuchsie řízkováním Je to velmi jednoduché – stačí odstřihnout z rostliny vrcholy dlouhé asi 8 cm, zbavit je spodních listů a ponořit dva až tři centimetry do vody. Během několika týdnů se vytvoří kořínky a řízky pak lze dopěstovat v substrátu pro balkonové rostliny.
Proč opadávají květy fuchsii : Pokud se stane, že poupata opadávají, problém je v zálivce, která je buď nedostatečná nebo naopak příliš hojná. Další možnou příčinou je nedostatek světla anebo náhlá změna, se kterou se rostlina nedokáže vypořádat (přenesení nebo otočení květináče). Škůdci: Příliš teplý a suchý vzduch může přinést svilušky a molice.