Antwort Jak se vyrábí parfém? Weitere Antworten – Jak si vytvořit vlastní parfém

Jak se vyrábí parfém?
Pro začátek se můžete řídit doporučením cca 60 kapek esenciálních olejů na 10 ml parfému s 20% obsahem vonné kompozice. Namíchejte médium, při použití alkoholu řeďte destilovanou vodou v poměru 1:3. Slijte obě složky dohromady. Z celkového množství parfému by měla vonná kompozice tvořit 20–40 % a médium 60–80 %.Většina sytých vůní obsahuje zbytkové množství vody a asi 10-20 % parfémových olejů rozpuštěných v alkoholu. Kolínské vody obvykle obsahují 3-5 % olejů rozpuštěných v 80-90 % alkoholu a zbylých 10 % tvoří voda. Poměr alkoholu a vonných látek určuje sílu a hodnotu parfému.alkohol (kosmetický líh nebo vodka – čím kvalitnější tím lépe), voda (destilovaná z lékárny nebo pramenitá), skleněná lahvička s rozprašovačem.

Jak vyrobit parfém z růží : Dejte vodu do kastrůlku a přiveďte ji k varu. Až se začne vařit, vhoďte do ní natrhané okvětní lístky růže a nechte je vařit asi 5 – 10 minut, dokud nebude voda vonět po růžích. Když cítíte vůni růží, přidejte 1 polévkovou lžíci lihu. Vůni nalijte do rozprašovače.

Proč na sobě necítím parfém

Po každodenním používání určité vůně si zcela běžně stěžujeme, že na sobě parfém necítíme. Je to způsobeno tzv. čichovou adaptací, což je jeden z typů smyslové adaptace. Tento proces má především chránit naše smysly před znecitlivěním vůči různým signálům.

Jak si udělat domácí vůni : Smíchejte lžičku jedlé sody s několika kapkami esenciálního oleje a několika lžícemi alkoholu. Další dvě nebo tři polévkové lžíce alkoholu pomohou šířit vůně. Směs můžete vyrobit i z tekutého parafínu, alkoholu a například 30 kapek esenciálního oleje. Směs nalijte do lahvičky a vložte do ní několik špejlí.

ODKUD PARFÉMY POCHÁZEJÍ Existuje několik teorii o vzniku parfému, ale většina z nich zmiňuje, že o první parfém na světě se zasloužili Mezopotámci, Peršané či Egypťané. První známý výrobce vůní byla žena – Tapputi, odbornice na chemii, která v babylonské Mezopotámii vytvořila směs z myrhy, olejů a květin.

Producenti a výrobci vůní mají toto podnikání postavené trochu jinak. Většinou se zabývají potravinářským průmyslem, kde se věnují aroma v recepturách, jako například aroma v jogurtu, sirupu či krmných směsích. A právě tito výrobci jsou také výrobci imitací parfémů.

Jaký je rozdíl mezi parfémovou vodou a parfémem

Parfém obsahuje mezi 15 % a 30 % aromatických látek, parfémovaná voda obsahuje 8 % až 15 % aromatických látek, toaletní voda se pohybuje v rozmezí od 4 % do 8 % aromatických látek. V kosmetice se používá 2 % až 5 % aromatických látek.Parfém bez otevření vám vydrží i několik desítek let. Jakmile jej ale otevřete, je vhodné jej spotřebovat do 2 až 3 let. Trvanlivost toaletní a parfémované vody se naproti tomu uvádí 1 až 2 roky, a to opět po otevření. Vůně v originálním obalu by vám měla vydržet až dvakrát déle.K hlavním ingrediencím patří benzoe, labdanum, olibanum (kadidlo), galbanum, myrha, opoponax, elemi, tolu a peruánský balzám. S výjimkou galbana tvoří pryskyřice spodní tóny parfému.

Dekorace za sušených růží vypadají skvěle a zútulní každý interiér. Navíc z nich vytvoříte i originální a ručně dělané dárky. Vyrobit z nich můžete například obrazy, potpourri, přání, vánoční ozdoby nebo svícny.

Jak nanášet parfém : Parfém by se měl nanášet primárně na tělo. Na pulzní body, kde nám tepe krev. Je to tak proto, že vůně reaguje na teplo a díky němu přizpůsobuje i svoji intenzitu. Mezi taková místa patří krční tepna, pokožka za ušima, loketní jamka, spánky a vnitřní zápěstí.

Jak si vyrobit aroma difuzér : Do skleničky s víčkem vsypte asi 50 g jedlé sody a přidejte 10 kapek esenciálního oleje. Víčko na skleničku proděravějte, případně nechte zcela odkrytou. Až vůně zeslábne, přikápněte opět vonný olej, jednou měsíčně vyměňte celou náplň ve skleničce.

Jak provonět záchod

Jeden dílek aviváže smícháme se dvěma dílky vody. Tekutinu nalijeme do nádoby na WC kartáč a provoníme jí WC mísu pokaždé, když to bude potřeba. Pokud nepoužíváme aviváž, můžeme ji nahradit trochou tekutého pracího prášku smíchaného s vodou.

Parfémové dílo většinou obsahuje desítky vonných složek, alkohol a vodu. Tvůrci vůní mají dnes k dispozici zhruba 3000 syntetických a 400 přírodních základních ingrediencí. Nejčastěji sahají po květinových, ovocných, kořenitých, dřevních, listových, travních, mechových či pryskyřičných složkách.Nejde jen o přežitek moderní doby, parfémy jsou tak staré, jako lidstvo samo. Samozřejmě podoba i složení se mění, ale podstata zůstává stejná. Osvěžení, příjemná vůně a dobrá nálada, to jsou hlavní důvody, proč bychom měli parfém každý den používat.

Kde vznikl parfém : Jako první parfém lze označit kadidlo, které používali Egypťané už před 5000 lety a po nich starověcí Arabové, Řekové, Indové a Římané. Časem lidé začali vytvářet i vonné masti a z vůní udělali symbol vysokého společenského postavení.