Antwort Jak se starat o strelície? Weitere Antworten – Jak casto Zalevat Strelicii

Jak se starat o strelície?
Zalévat bychom ji měli minimálně jednou týdně podle okolních podmínek. Strelície má ráda vyšší vzdušnou vlhkost. Pokud jí nemá dostatek, mohou jí schnout okraje a špičky listů. Proto bychom ji měli rosit nebo k ní umístit zvlhčovač vzduchu či misku, ze které se bude odpařovat voda.Strelícii vyhovuje slunečné až polostinné stanoviště. V létě ji dokonce můžeme umístit na zahradu. Venkovní stanoviště by mělo být chráněné, teplé a zároveň mimo sluneční úpal. Během tohoto období je nutné strelície vydatně zalévat a pravidelně hnojit.Strelície můžeme množit dvojím způsobem a to, dělením rostlinky při přesazování a nebo výsevem, kdy semena vyklíčí zpravidla za 6 měsíců.

Jak pěstovat strelície ze semínka : Semínka se vysévají do hloubky 1 cm do kvalitní zeminy, kterou je nutné po dobu klíčení udržovat neustále mírně vlhkou. Semínka klíčí za 8–16 týdnů od výsevu, pokud mají stálou teplotu mezi 20 a 25 °C. Pokud budou teploty výrazně kolísat, pak může klíčení trvat i rok.

Jak dlouho kvete Strelície

Strelitzia. Květy vykvétají postupně od května, každý kvete dlouhé 4 týdny.

Proč Strelicie nekvete : Příliš časté zalévání může poškodit kořeny, příliš málo vody jí naopak neublíží. Nadměrné hnojení způsobuje, že rostlina má sice mnoho listů ale málo květů. Jestliže Strelitzie nekvete, jedná se o mladou rostlinu, kvete až po 6 – 7 letech. Strelicie nesnese pokles pod nulu a teplota pod –3 °C je pro ni smrtelná.

Strelície přesazujeme na jaře do nepatrně většího (max 2-3 cm), až když je květináč zcela prorostlý kořeny.

Většina druhů se seje koncem zimy a začátkem jara (od poloviny ledna). Je třeba to však zvážit podle teplotních podmínek. Pokud máte doma teplo a plánujete vysévat do misek a ty umisťovat na okenní parapet, pod kterým je umístěn radiátor, můžete začít vysévat později.

Proč se kroutí listy

ZKROUCENÉ LISTY – když je vzduch nebo substrát příliš suchý, listy některých druhů se kroutí směrem vzhůru. Totéž se však může stát i při přemokření, které poškozuje kořeny a narušuje tak příjem vody.Strelície časem tvoří velké kořenové baly a roste více do hloubky než jiné pokojové rostliny, proto by měla být zasazena do většího a hlubšího květináče s propustnou zeminou. Hnojíme jednou za 14 dní hnojivem pro kvetoucí pokojové rostliny. Přesazujeme na jaře a to, až je nádoba plně prorostlá kořeny.Květy vykvétají postupně od května, každý kvete dlouhé 4 týdny. Čím je strelície starší, tím kvete lépe. V sezóně pěstujeme venku, v polostínu, mimo přímé slunce. Přezimuje v bezmrazé místnosti při minimální zálivce.

Abychom množení bakterií omezili, měli bychom vodu alespoň třikrát denně vyměnit za čerstvou. Bakterie mohou způsobit hnití semen. Máčení patří ke způsobům, jak překonat nedostatek vláhy v čase setby. Někdy je půda vyschlá jen do několika centimetrů pod povrchem, přičemž hlouběji se nachází dostatek vláhy.

Jak dlouho máčet semena : Sázení do substrátu a média. Při sázení do substrátu stačí semínka namočit na 12 až 24 hodin do vody. Jakmile nabobtnají, puknou a objeví se první klíček, přemístíte je do vlhkého sadbovacího média.

Proč tlustici opadávají listy : Pokud začnou tlustici opadávat listy, mívá to dvě příčiny. Obě jsou způsobeny pěstitelem. Buď tlustice nastydla u otevřeného okna v mrazivém dni, nebo je umístěna na příliš chladném místě, kde teploty klesají pod 10 stupňů Celsia.

Co způsobuje žloutnutí listů

Rostliny potřebují dostatečné množství světla, aby mohly fotosyntetizovat a správně růst. Pokud rostlina dostává příliš málo světla, mohou se u ní vyvinout žluté listy a předčasně opadat. Na druhou stranu, pokud rostlina dostane příliš mnoho světla, listy se mohou spálit a zhnědnout.

Během roku je vhodné přihnojovat ovocné stromy (ale i keře) dvakrát až třikrát. První přihnojování provedeme brzy na jaře, v době pučení stromů, podruhé ihned po odkvětu, čímž posílíme tvořící se listy a nasazované plody, potřetí přihnojujeme až po červnovém opadu (nebo i probírce) části nasazených plodů.Úplně nejdéle vydrží semena zmražená při teplotě -18°C. Tak se skladují v genových bankách. Zmražená semena většiny druhů vydrží přinejmenším deset let, některá ale i přes dvacet let.

Jak dlouho roste cibule ze semínek : Vegetační doba od výsevu je 130 dní, při výsadbě 90–110 dní. Cibule je oválného tvaru s tenkým dobře zatahujícím krčkem. Dužnina je bílá až nažloutlá a má jemně nasládlou chut.