Antwort Jak se starat o šperky z chirurgické oceli? Weitere Antworten – Jak pečovat o šperky z chirurgické oceli

Jak se starat o šperky z chirurgické oceli?
Do jarové vody namočte hadřík, lehce jej vyždímejte a pak s ním jemně otřete šperky z chirurgické oceli. Opakujte do té doby, dokud není šperk čistý. Další hadřík namočte do čisté teplé vody. Touto látkou opět otřete šperky z chirurgické oceli, a to tak, abyste se zbavili usazené jarové vody.Pro čištění šperků z chirurgické oceli použijte v případě nekamínkových šperků vlažnou mýdlovou vodu a opatrně vysušte jemným hadříkem. V případě kamínkových šperků použijte jemný navlhčený hadřík ve vlažné čisté vodě, kolem kamínku jen jemně otřete, nepřejíždějte přes kamínky, poté jemně osušte.Chirurgická ocel je odolným kovem, který vydrží desetiletí bez jakéhokoliv poškození.

Jak se starat o šperky : Jak pečovat o šperky

  1. Odložte svůj šperk při sportu a fyzické práci.
  2. Pozor na domácí čisticí prostředky, kosmetické přípravky a jiné chemické látky.
  3. Nevystavujte své drahokamy náhlým změnám teplot.
  4. Jednou za čas své šperky umyjte.
  5. Hodně zašlé šperky si nechte vyčistit profesionálně
  6. Šperky odkládejte na bezpečné místo.

Čím se čistí šperky

Úplně nejlepší je šperk čistým, měkkým hadříkem očistit po každém sundání (tedy klidně každý den). Odstraníte tak kosmetické přípravky, mastnotu, pot a organické zbytky, které se mohly na povrchu během celého dne nashromáždit. Jako další způsob mechanického čištění vám poslouží měkký zubní kartáček.

Jak uchovávat šperky : Základní podmínky pro správné skladování

Nejdůležitější, co šperky při skladování potřebují, je sucho, pokojová teplota a místo mimo přímý sluneční svit. Podstatné je také skladovat je odděleně, aby se nemohly poškrábat. Cokoli s hrubými povrchy, ostrými hranami nebo spárami proto není nejvhodnější.

Použití ocetného roztoku: Smíchejte vodu s malým množstvím octa. Pomočte hadřík do tohoto roztoku a opatrně otřete šperk z chirugické oceli. Poté opláchněte pod tekoucí vodou a osušte.

Zatímco zlato a stříbro jsou měkké kovy, které mohou být náchylné k poškrábání a opotřebení, chirurgická ocel je mnohem odolnější a odolává poškrábání a opotřebení lépe než stříbro nebo zlato. Je také hypoalergenní, zatímco některé osoby mohou mít na stříbro nebo zlato alergické reakce.

Jak čištění šperků v ultrazvukem

Určitě je nedrhněte jakýmikoliv nástroji nebo drátěnkou. Ideálně vezměte nůžtičky a vystřihněte opatrně chumáčky vlásků a chloupků, které se do jemnějších řetízků často chytají. Poté jen řetízek vyčistěte jemným mnutím mezi prsty ve vodě bez jakýchkoliv přísad.Alobal + jedlá soda. Plastovou misku vyložte alobalem, například Q-Clean Alobalem (koupit v e-shopu), nalijte do ní vodu o teplotě asi 80 °C a přisypte lžíci Tip Line Jedlé sody (koupit v e-shopu). Ponořený šperk pravidelně otáčejte a po třech minutách ho vyjměte, opláchněte studenou vodou a osušte savým hadříkem.Vždy záleží primárně na stupni zčernání. Pokud není nijak zásadní, měl by postačit bavlněný hadřík a jemné, ale zato důkladné přeleštění. Pomoci by měla také citronová šťáva, Coca Cola nebo jedlá soda a horká voda. Mějte však na paměti, že domácím čištěním může dojít k poškození šperku.

Pomocí jemného bavlněného hadříku a tekutého mýdla šperky z oceli jemně vyčistěte, poté je opláchněte teplou vodou a osušte. Kromě tekutého mýdla můžete použít také běžný přípravek na mytí nádobí. K čištění různých záhybů v místech, kde nejsou žádné kamínky, je možné použít jemný kartáček na zuby.

Jak vydezinfikovat šperky : Alobal + jedlá soda. Plastovou misku vyložte alobalem, například Q-Clean Alobalem (koupit v e-shopu), nalijte do ní vodu o teplotě asi 80 °C a přisypte lžíci Tip Line Jedlé sody (koupit v e-shopu). Ponořený šperk pravidelně otáčejte a po třech minutách ho vyjměte, opláchněte studenou vodou a osušte savým hadříkem.

Co je lepsi chirurgicka ocel nebo stříbro : Zatímco zlato a stříbro jsou měkké kovy, které mohou být náchylné k poškrábání a opotřebení, chirurgická ocel je mnohem odolnější a odolává poškrábání a opotřebení lépe než stříbro nebo zlato. Je také hypoalergenní, zatímco některé osoby mohou mít na stříbro nebo zlato alergické reakce.

Jak poznám chirurgickou ocel

Obecné označení je chirurgická ocel 316L, Jedná se o kvalitní surovinu. Směs oceli může tvořit železo, uhlík, chrom, někdy mangan, nikl. Vždy je to dáno složením směsi. Nejkvalitněší, nejodolnější chirurgické oceli se používa ve zdravotnictví.

Pro čištění je nejrozšířenější používání kmitočtů v rozmezí 20 – 100 kHz. Má-li ultrazvuk dostatečnou intenzitu, vyvolává při průchodu kapalinou jev zvaný kavitace. Ta se projevuje intenzívním kmitáním částeček kapaliny a vznikem, a při opačné polaritě zánikem miniaturních bublinek.V každém klenotnictví prodávají speciální roztoky na čištění jak zlatých, tak stříbrných šperků. Čistit šperky je možné také speciální vatou nebo hadříkem, které jsou napuštěné čistícím roztokem. U denně nošených šperků je vhodné nechat je dvakrát do roka odborně vyčistit např. ultrazvukem.

Čím se čistí stříbro : Alobal a sůl (10 minut)

Alobal a sůl zalijete horkou vodou a do vzniklé lázně vložte váš stříbrný šperk. Po uplynutí této doby stříbro vyjmete a opláchnete studenou vodou. Nakonec šperky osušíte, nejlépe hadříkem na stříbro.