Antwort Jak se starat o karbonový rám? Weitere Antworten – Jak pečovat o karbonové kolo

Jak se starat o karbonový rám?
Jak pečovat o karbonová kola a díly

  1. Udržujte jej v čistotě: Pravidelně čistěte své kolo a díly měkkým kartáčem, jemným mýdlem a teplou vodou.
  2. Důkladně osušte: Po umytí kolo a díly důkladně osušte měkkým ručníkem nebo foukačem vzduchu, aby vlhkost nepronikla do uhlíkových vláken.

Karbonový rám nedokáže zvládnout tak silné nárazy, aniž by praskl. Pokud se však o své karbonové kolo dobře staráš, jeho životnost může být neomezená. Hliník se naopak časem unaví, protože po určitém počtu ujetých kilometrů nakonec praskne.Při pohledu dovnitř sedlové trubky prasklina není, je pouze na vnější straně. Když posvítím do sedlové trubky, světlo se na prasklinách láme a jsou vidět i menší, které jinak neuvidíte.

Jak převážet kolo s karbonovým rámem : Karbonová kola převezete i na nosičích na tažné zařízení. Jak nosiče EasyFold XT, tak nosiče na tažné zařízení VeloSpace XT mají moment utažení. Jediné, co tak musíte dokoupit, je opět chránič karbonového rámu Thule 984. A pak už jen stačí naložit kola s karbonovým rámem na kouli a vydat se do světa.

Jak často mýt kolo

Pokud jste dojíždíte na hybridním kole za sucha tak to stačí jednou týdně. Pokud jezdíte na horském nebo gravel kole v blátivém terénu uděláte dobře, když jej po každé jízdě vyčistíte. Pokud se vám to zdá hodně, je stále cenné ho aspoň rychle opláchnout a namazat olejem, ale nešetřete na pravidelném důkladném čištění.

Jak často mazat řetěz na kolo : Frekvence mazání závisí na množství jízdy a terénu, po kterém jezdíte. Obecně se doporučuje mazat řetěz jednou za měsíc nebo po každých 100 až 150 ujetých kilometrech. V případě intenzivnějšího ježdění nebo v náročném terénu častěji.

Nastříkejte sprej na rám ve vzdálenosti asi 10 cm od něj a držte sprej ve svislé poloze. Nechte ji několik hodin zaschnout. Pokud si všimnete nějakých nerovností, použijte znovu smirkový papír, abyste nedokonalosti obrousili a dosáhli lepšího výsledku. Operaci opakujte i pro druhou vrstvu.

Pláště se sjíždějí cca po 2000-4000 km, záleží přitom na váze cyklisty a stylu jízdy.

Čím lepit karbon

Jedině sekundový gel a nejlépe pattex.Zpravidla je dobré foukat v rozmezí cca 2–3 bary / 30–40 psi. Pokud jezdíte spíše po asfaltu, volte spíše horní hranici. Pláště se budou lépe odvalovat a pojede se Vám lehčeji. Pokud jezdíte více v terénu a po přírodním povrchu, volte spíše tlaky kolem 2 barů.Nejprve vyčistěte řetěz, pastorky kazety a převodníky. Potom od shora – tedy od sedla se přesuňte k mytí rámového trojúhelníku, kol a plášťů. Pro lepší přístup k rámu a komponentům demontujte kola a umyjte je pak samostatně. Celé kolo pak opláchněte zase čistou vodou, bez zbytečného tlaku.

Vyzkoušet můžete například vysoce účinné čističe a odmašťovače CYCLE CLINIC, které slouží pro rychlé odstranění hrubých nečistot, tuků a olejů z řetězu jízdních kol. Nejlepších výsledků pak dosáhnete pomocí takzvané “pračky na řetěz”, se kterým vše dokonale vyčistíte během pár minut.

Čím mazat řetěz : Očištěný řetěz doporučujeme mazat klasickým olejem v kapátku (náš oblíbený je Finish Line Cross Country Wet). Nezapomeňte olej nejprve protřepat. Poté jej přiložte nad řetěz (ideálně mimo zadní pastorky) a začněte rukou protáčet šlapací kliky dozadu. Při tom olej nanášejte na řetěz.

Čím umýt řetěz kola : Vyzkoušet můžete například vysoce účinné čističe a odmašťovače CYCLE CLINIC, které slouží pro rychlé odstranění hrubých nečistot, tuků a olejů z řetězu jízdních kol. Nejlepších výsledků pak dosáhnete pomocí takzvané “pračky na řetěz”, se kterým vše dokonale vyčistíte během pár minut.

Čím lakovat Karbon

Pokud budete lakovat ocelový nebo hliníkový rám, potřebujete nějaký základ na kov. My používáme super kvalitní epoxidový základ, který může být aplikován na veškeré povrchy. EPčko ale používáme i na karbonové rám a dobře se tím zavřou všechny staré vrsty a máme jednotný povrch na další malování.

odmastěte rám a vidlici kola, poté je řádně očistěte a vysušte; obruste místa určená k lakování jemnozrnným smirkovým papírem, aby barva mohla správně přilnout; aplikujte základní antikorozní nátěr, abyste zabránili odlupování barvy a maximalizovali její životnost. Pro snadnější manipulaci doporučujeme kolo rozebrat.Pláště se sjíždějí cca po 2000-4000 km, záleží přitom na váze cyklisty a stylu jízdy. Především zadní plášť je nutné hlídat, neboť se sjíždí dříve než přední.

Jak často servisovat kolo : I když patříte mezi zaryté srdcaře a kolo si zvládnete do velké míry udržovat sami, doporučujeme navštívit alespoň jednou za rok profesionální servis. Odborník, kterému projde rukama denně řada kol vidí případné nedostatky, které mohou i zkušenému laikovi uniknout. Dokáže je včas podchytit a napravit.