Antwort Jak se starat o Araukárii? Weitere Antworten – Jak pěstovat Araukárii
Araukárie a její pěstování
Rostlina má ráda nepřímé slunce, pravidelnou zálivku a vyšší vzdušnou vlhkost. Před dalším zalévánim nechte substrát na délku palce vyschnout. Nedojde tak k přemokření, díky kterému araukárii žloutnou větvičky. V zimě rostlině dopřejte dostatek světla a omezte zálivku.Pro dobrý růst jí postačí kvalitní propustná půda s mírnou kyselou reakcí a pravidelná zálivka. Substrát necháme proschnout (nikoliv vyschnout) a poté vydatně zalijeme. Přebytečnou vodu nenecháváme v podmisce. Araukárii nesvědčí tvrdá voda, je vhodná dešťovka nebo voda převařená.Přesazujeme jen zřídka do výživného, humózního a propustného substrátu s pH okolo 5. Množení: Množíme vrcholovými řízky, které odebereme pod druhým patrem od vrcholu. Řízky z postranních větví rostou jen vějířovitě.
Jak rychle roste Blahočet : V našich podmínkách dorůstá maximálně výšky 10 m. Výška rostliny v 10 letech je přibližně 1,5 m. Hodí se pro pěstování v teplých, chráněných oblastech.
Jak doma pěstovat kapradiny
Stanoviště: Potřebuje vlhký vzduch, teplo a ochranu před přímým sluncem, nejlépe se mu daří v teráriu. Teplota by měla být 16 °C, letní maximum 24 °C. Zálivka a hnojení: Kořeny musejí být stále udržovány ve vlhku. V létě zalévejte tak, aby substrát nevyschnul, v zimě 1x týdně.
Jak pěstovat břečťan doma : Pěstování břečťanu v bytě vyžaduje podobná pravidla jako venku – do květináče dáme rašelinový substrát, zálivka je spíše mírná, stanoviště s dostatkem rozptýleného světla. Rostlinu pravidelně hnojíme a během zimního období jí dopřejeme chladnější prostory.
Větev se nařízne po vnitřní letorosty a neprodyšně zabalí s ovlhčenou rašelinou nebo jiným materiálem. Po čase můžeme skrz igelit vidět rašící kořínky. V tomto momentě větvičku uřízneme a zasadíme. Toto hřížení se provádí spíše v humidnějších tropech či sklenících.
Oblíbená konifera, která se pyšní elegantním růstem a jako jedna z mála se dá pěstovat jako pokojová rostlina. Dorůstá do výšky kolem 200 cm. Na pravidelně tvarovaných větví se objevují stálezelené jehlice, které jsou měkké a příjemné na dotek.
Kdy množit trvalky
Podzim je ideální období pro množení trvalek – dělením trsů. Získáme nové rostliny, doplníme prázdná místa v záhoně a zmenšíme velké trsy starších rostlin a tak je podpoříme v růstu a částečně zmladíme. Takto můžeme dělit několik trvalek, jako jsou třapatky, kokardy, echinacey, astry, hosty, heuchera.Vůbec nejběžnější metodou vegetativního množení okrasných i pokojových rostlin je řízkování. Obvykle na jaře či v raném létě se z rostlin odejmou řízky, což bývají podle druhu rostliny mladé výhonky, listy nebo části větviček. Stonek mahonie stačí nařezat na kousky s jedním očkem a jedním listem.Půda: Kapradiny potřebují dobře odvodněnou půdu, která je bohatá na organickou hmotu. Směs rašeliny, perlitu a zahradní zeminy je často vhodná pro kapradiny. Při přesazování nebo pěstování nové rostliny se ujistěte, že kořeny jsou dobře zakořeněné a nemají příliš mnoho půdy kolem sebe.
Zálivka a hnojení: Půdu udržujte neustále vlhkou, nikoli však přesycenou vodou. Na jaře a v létě přihnojujte každý týden zředěným roztokem tekutého hnojiva. Další péče: Pokud je květináč přeplněný kořeny, na jaře rostlinu přesaďte.
Proč mi usychá břečťan : A:Hnědnutí listů u břečťanu může být způsobeno nedostatkem vody, infekcí houbami nebo chorobami. Nejčastější otázky a odpovědi. Q:Jak mohu předejít hnědnutí listů u břečťanu A:Pravidelná zálivka a kontrola pH půdy mohou pomoci předejít nedostatku vody.
Jakou půdu potřebuje břečťan : Břečťan popínavý 'White Wonder' je vděčná rostlina, která pro svůj růst nevyžaduje kvalitní půdu. Dařit se mu bude i v chudších půdách. Ideální však je středně těžká, dobře propustná půda s dostatkem živin, humusu a minerálních látek. Hnojit můžete jednou za 2 až 3 týdny hnojivem určeným pro zelené rostliny.
Jak dlouho trvá zakořenění
Zakořenění trvá 6 až 12 týdnů ale i 6 měsíců, podle druhu a podmínek. Je vhodné řízky umístit v poloteplém skleníku nebo v pařeništi. Mladé řízkovance na podzim špatně přežívají zimní mrazy a střídání počasí v předjaří.
Příprava řízků: Po vytažení řízků z místa uskladnění, případně po přepravě, je nutné řízky celé namočit nejméně na 24 hodin do vody. V případě výskytu plísně je možné řízky omýt v 5% roztoku Sava, ale většinou to není nutné.Hlavní řez trvalek tedy přichází až v předjaří a na jaře. Nejvhodnější dobou pro jarní řez trvalek je tedy brzké jaro. Pokud již nehrozí silnější mrazy, v teplejších oblastech můžete s řezem některých trvalek začít již v druhé polovině února.
Jak množit rostliny Delenim : Jak probíhá množení rostlin dělením
Vykopněte trs z půdy a opatrně ho rozdělte na několik dalších, menších dílů. Zeminu z kořenů trošku oklepejte a zasaďte na vámi vybrané místo. Po zasazení zalijte. Rostlina by měla stihnout zakořenit do zimy.