Antwort Jak se sadí mochyně? Weitere Antworten – Jak zasadit mochyni
Rostlina vyžaduje slunné polohy (polostín) a ochranu před větrem. Sazenice mochyně mají stejnou pozici v osevním postupu jako rajčata. Před výsadbou je třeba záhon pohnojit, ovšem stačí i jen kvalitní kompost. Ven můžeme mochyni vysazovat až po polovině května – po ledových mužích.Výsadbu ven uskutečníme až po 15. květnu do sponu 80 x 100 cm. K nastýláni požijeme bílou nebo černou netkanou textilii. Osvědčilo se pěstování mochyně ve studeném pařeništi, kde můžeme rostliny vysazovat již od konce dubna a tím uspíšit sklizeň.Pro dobrý růst vyžaduje teplotu v rozmezí 16 – 25 °C. K pěstování jsou vhodné lehčí a humózní půdy. Na těžších půdách se opožďuje ve vývoji a špatně dozrává. Pro pěstování mochyně jsou vhodné slunné polohy chráněné před větry.
Jak se rozmnožuje mochyně : Rozmnožování: Mochyně se snadno rozmnožuje semeny nebo dělením rostliny.
Jak dlouho klíčí mochyně
Doba klíčení je obvykle 1–2 týdny. Při klíčení je důležité udržovat teplo. Od půlky května je možné malé rostlinky přemístit ven, pokud již tedy nehrozí ranní mrazíky. Ideální spon je 80 x 80 cm.
Čím hnojit mochyně : Mochyně potřebuje pro plné dozrávání plné slunce. V průběhu pěstování ji nezapomeňte přihnojovat ideální je zkvašený slepičinec, případně tekutá organická hnojiva zaměřená na růst (v první fázi) a kvetení a násadu plodů (ve fázi druhé).
Mochyně židovská (Physalis alkekengi)
– jedovatá pro všechny druhy zvířat i člověka, otravy málo časté (záměna za mochyni peruánskou apod.)
Sušení květů mochyně židovské je přitom vcelku jednoduché. Koncem září nebo na počátku října, kdy jsou lampiónky nejvíce vybarvené, přistoupíme k jejich sběru. Při sušení pak pověsíme jednotlivé větvičky ve stejném směru, v jakém mochyně rostla v přírodě.
Na co je dobrá mochyně
Výborná podpora imunitního systému
Plody mochyně jsou cenným zdrojem vitamínu C, který nejen působí jako antioxidant, ale také hraje důležitou roli při tvorbě kolagenu a tím pádem hojení ran. Konzumace ovoce s vysokým obsahem vitamínu C posiluje imunitní systém a činí nás méně náchylnými k nemocem.Základním organickým hnojivem je chlévská mrva, kompost, hnojůvka, rašelina, fekálie, nebo zelené hnojení. Ideální je hnojení plnými organickými hnojivy na podzim či v brzkém jaře. Pak jej můžete rozšířit o hnojení minerálními (draselnými a fosfátovými) hnojivy, kterými lze přihnojovat až do konce června.Mochyně peruánská neboli Physalis – jedná se o druh který je jedlý a rozpoznat ho můžete podle lampionu, který je zbarvený spíše do světle hnědé nebo také zelené barvy. Jakmile kalichy začínají usychat, uvnitř zůstane plod oranžovo-žluté barvy, který je připraven ke sběru i konzumaci.
Pro vyvážené hnojení doporučujeme používat hnojiva renomovaných značek, jako je Kristalon na rajčata a papriky, organo-minerální kapalné hnojivo Agro s unikátním minerálním výtažkem TerraLut, nebo univerzálnější přírodní organické hnojivo Trumf.
Co hnojit slepičím hnojem : Používáme je nejen na okurky, rajčata, papriky, květák, jahody, maliny, borůvky ale i muškáty, begonie, azalky, rododendrony, lilie apod.
Jak chutná mochyně : Její chuť se dá jen těžko popsat, ale někteří lidí se přiklánějí k tomu, že připomíná mandarinku nebo kiwi. Sladká příchuť je v rovnováze s nakyslou, téměř jako u ananasu. Toto ovoce se také prodává pod latinským názvem Physalis. V každém případě jde o superpotravinu, která má před sebou velkou budoucnost.
Čím hnojit rajčata v truhlíku
Rajčata získávají z půdy mnoho živin. Proto je tak důležité rajčata hnojit – a to i při výsadbě. Jakmile rajčata začnou kvést, hnojte každých 14 dní organickým hnojivem na rajčata. K hnojení můžete použít také domácí kopřivový hnůj.
Jedlá soda zvyšuje a prodlužuje období plození, bojuje proti škůdcům, plísním a různému hmyzu, například mšicím, a zlepšuje chuťové vlastnosti zeleniny (okurky, rajčata, lilek).Necháme kvasit asi měsíc a občas promícháme. Poté můžeme zákvas přidat do zálivky, ale musíme opět ředit: na 1 díl zákvasu 10 dílů vody. Zákvas můžete použít na zeleninu a květiny, ale někteří pěstitelé nedoporučují zalévat jím luštěniny a cibuli.
Jak udělat hnojivo ze Slepicincu : Výrobu zvládne každý Jak jsme ji na začátku zmínili, trus se nesmí nikdy používat na rostliny ani ovoce či zeleninu čerstvý. Odklizený trus z kurníku daváme do velkého plastového sudu cca 30l, dolejeme vodou a za dva týdny je trus dostatečně vykvašený a vy máte hotovo. Hotové hnojivo průběžně odebíráme.