Antwort Jak se rekne turecký děkuji? Weitere Antworten – Jak se řekne turecký děkuji

Jak se rekne turecký děkuji?
Děkuji – Teşekkür ederim.Turecko (turecky Türkiye), oficiálně Turecká republika (turecky Türkiye Cumhuriyeti), je transkontinentální stát ležící převážně v Anatolii v západní Asii, s menší částí zvanou Východní Thrákie v jihovýchodní Evropě.Arabové si jej upravili na shai, Tibeťané na ja, Turci na chay a Rusové na čaj. Od Rusů přejali název i Češi, Bulhaři a Srbové.

Jak se rekne turecký láska : V živém tureckém jazyce se láska vyslovuje: „Seni seviyorum. “

Jak se rekne turecký jak se máš

Jak se máš Nasılsın Dobře, díky. İyiyim, teşekkür ederim.

Co znamená v Turecku Aga : Aga, slovo staroturecké původu tatarského od aka (mong. aha, mandž. age, starší bratr, v oslovení »pane«, agu, taktéž v oslovení »mistře, pane«), jímž označován byl starší bratr, pak starší osoba vůbec a pán. Titul tureckých důstojníků subalterních a hodnostářů dvorských v 2.

Základní výrazy

Česky Turecky
Ahoj Merhaba / Selam
Vítejte Hoş geldiniz
Dobré ráno Günaydın
Dobrý den Iyi günler


Pravá turecká káva ale vypadá jinak.

A její původní arabský název zní cezva, podle ottomanské turečtiny se správně vyslovuje džezve. Tento název je rozšířený po Evropě a využívá ho převážná většina slovanských jazyků. Džezva se vyrábí z mědi a obsahuje podlouhlé držátko pro snadnou manipulaci.

Jak správně uvařit turecký čaj

Do spodní konvice nalijete vodu a do horní nasypte čaj. Jak se voda ve spodní konvici vaří, lístky v horní se lehce opraží. Jakmile voda začne vařit, lístky se zalijí a nechají se louhovat po dobu 5 minut. Pak už jen stačí osladit cukrem a rozlít do menších skleniček.Potraviny (Gıda / yemek)

Česky Turecky
sýr peynir / kaşar
těstoviny makarna
vejce yumurta
zmrzlina dondurma

Obecné – Konverzace

  1. Dobrý den! Merhaba! Standardní pozdravení
  2. Ahoj! Selam! Neformální pozdravení
  3. Dobré ráno! Günaydın! Pozdravení používané ráno.
  4. Dobrý večer! İyi Akşamlar! Pozdravení používané večer.
  5. Dobrou noc! İyi Geceler!
  6. Jak se máš Nasılsın
  7. Dobře, díky. İyiyim, teşekkür ederim.
  8. Jak se jmenuješ Adın ne


Nazar známý také pod názvem nazar boncuğu je amulet nebo talisman ve tvaru modrobílého oka, které má ochraňovat majitele před zlým pohledem a uhranutím. Samotný význam slova „nazar“ pochází z arabského نظر a znamená „pohled“. Význam slova „boncuğu“ pochází z tureckého „boncuk“ a znamená „korálek“.

Co se nesmí v Turecku : Co se nesmí v Turecku

Je zakázán vývoz jakýhkoliv starožitných předmětů (za ty jsou považovány předměty starší 100 let). Je přísně zakázán dovoz drog, obchodování s nimi a i jejich užívání. Tresty jsou velmi přísné. Ve vojenských objektech, nádražích, letištích a u většiny mešit je zakázáno fotografovaní.

Jak se pije Turek : Káva by se měla zalít vodou o teplotě ideálně 95 °C a nechat odstát asi 3 minuty, aby zchladla na teplotu asi 70 °C. Při této teplotě už došlo k dostatečné extrakci a káva by se měla co nejrychleji vypít. Při delším louhování se uvolňují hořké třísloviny, které škodí žaludku, nebo látky kazící kávě chuť.

Proč Turci piji čaj

Turecký čaj se nejčastěji pěstuje na východě země v oblasti Rize. Je to čaj z čajovníku Camellia sinensis, který má jemnou a mírně sladkou chuť a jasně červenou barvu. V Turecku se čaj pije také jako symbol pohostinnosti a tradiční způsob podávání čaje je velmi důležitý pro tureckou kulturu.

Voda by měla být zahřátá na 100 °C jen pro černý čaj, zelený a bílý je nejlepší nechat louhovat při 80 °C. Zbylou vodu z konvice je nutné vylít, nikdy by se neměla znovu převařovat! Ideální je zalívat čaj zhruba minutu po vypnutí rychlovarné konvice. Doba louhování by se také měla důsledně hlídat.V Turecku stále existuje hrozba teroristického útoku, je tedy dobré dbát zvýšené opatrnosti na frekventovaných místech, v MHD apod. Zásadně se doporučuje vyhýbat se cestování v noci, při projíždění kontrolních stanovišť armády nebo četnictva se chovat klidně a ukázněně a respektovat pokyny místních orgánů.

Co je zakázané v Turecku : Co se nesmí v Turecku

Je zakázán vývoz jakýhkoliv starožitných předmětů (za ty jsou považovány předměty starší 100 let). Je přísně zakázán dovoz drog, obchodování s nimi a i jejich užívání. Tresty jsou velmi přísné. Ve vojenských objektech, nádražích, letištích a u většiny mešit je zakázáno fotografovaní.