Antwort Jak se peče Rakvicka? Weitere Antworten – Jak se Pecou rakvičky
Hmota na rakvičky
Žloutky, vejce, oba cukry a sůl ušleháme do pěny, dáváme pozor, abychom hmotu nepřešlehali. Formičky vymažeme sádlem a necháme zatuhnout. Hmotou naplníme formičky do poloviny a ihned vložíme do trouby vyhřáté na 150 °C, dopékáme při 130 °C po nabytí objemu. Celková doba pečení je 35 až 45 minut.Pokud totiž nebudou důkladně usušené i na dně, nepůjdou vám z formiček vyklopit. Jakmile jsou důkladně upečené, vypadávají z nich samy, jen co formičku obrátíte vzhůru nohama. Takže pokud se už budete blížit ke dvěma hodinám, klidně některou vytáhněte, nechte trochu zchladnout a zkuste vyklopit.Postup. Předehřejte troubu na 180–190 °C. Na těsto na rakvičky vyšlehejte vejce, žloutky a oba cukry elektrickým šlehačem do husté bílé pěny. Šleháte-li ručně, trvá to asi 40 minut, dokud není hmota opravdu pořádně napěněná a nenabude.
Jak dlouho PECT Zloutkove cukrovi : Dejte péct do trouby vyhřáté na 200 stupňů na 20 – 30 minut. Zpočátku pečení neotevírejte troubu. Délka pečení závisí na velikosti věnečků. Pokud pečete ty klasicky velké, po 20 minutách snižte teplotu na 160 stupňů a ještě dalších 10 minut a dopékejte.
Co se dá udělat ze Zloutku
Žloutky můžeme zamrazit s cukrem a pak je využít při pečení náročnějších zákusků.
- Můžeme upéct žloutkové cukroví, které je trvanlivé.
- Také žloutkové řezy strávníci přijmou vděčně.
- Totéž platí o žloutkových věnečcích z odpalovaného těsta.
- Před Vánocemi a Velikonocemi nesmíme zapomenout na oblíbený vaječný likér.
Odkud pochází rakvičky : Je libo rakvičku Ani tradiční rakvička nemá, pokud jde o původ, své jisté. Jelikož se kromě Česka nikde jinde nevyskytuje, pravděpodobně bude prvenství v její výrobě patřit našim cukrářům, kteří ji podle dostupných informací přivedli na svět přibližně v první polovině 20. století.
Po vychladnutí je můžeme začít zdobit. Buď jednoduše šlehačkou, nebo je nejdříve namočíme do rozpuštěné čokolády, a až čokoláda zaschne, naplníme rakvičku šlehačkou a shora podle fantazie ozdobíme cukrovou polevou. Recept na cukrovou polevu (glazuru) najdete v receptu na perníková srdce u dílu Posvícení na Vysočině.
Duté trubičky se připravují namotáním lineckého, listového, ořechového nebo nepečeného těsta na kovové trubičky, na kterých se i pečou. Po upečení a sejmutí z formiček je plníme a jejich konce máčíme v čokoládě. Trubičky jsou vhodné k naplnění krémem, bílkovým sněhem, pomazánkami nebo tvarohem.
Proč praská těsto
Pokud použijete zbytečně moc náplně, teplem se těsto začne vzdouvat, roztrhne se a náplň vyteče. U štrúdlu je potřeba, abyste jej na vrchní straně propíchali nebo nařízli, než jej vložíte do trouby. Díky tomu z něj bude zvolna odcházet pára a předejdete jeho prasknutí.Nejvhodnější je mouka hrubá nebo polohrubá. Cukr používáme krupicový, protože napomáhá dobrému rozetření a rozprostření tuku v těstě.Je obvykle nejlepší spotřebovat je do jednoho týdne od výroby. Je důležité mít na paměti, že skladovací podmínky hrají klíčovou roli při udržování čerstvosti cukroví.
Hotové cukroví můžeme ihned jíst, ale nejlepší bude, když ho necháme 2-3 týdny odležet.
Jak Ususit Zloutek : Výoba sušených vajec je do určitého kroku shodná s výrobou vaječné melanže. Vejce jsou vyklepnuty ze skořápky, v případě potřeby je oddělen bílek od žloutku. Následně projdou pasterací a jsou vysokým tlakem vstřikovány do sušící komory. Použití sušených vajec je především jako surovina do výrobků, která vejce obsahují.
Jak udělat Suseny Zloutek : Po odležení vytáhneme opatrně žloutky, opláchneme je pod studenou vodou, osušíme a položíme na plech s pečicím papírem. Plech vložíme do trouby a sušíme asi 2 hodiny na 65 °C. Necháme vychladnout. Žloutky skladujeme ve vzduchotěsné nádobě.
Jak vznikla Rakvička
O rakvičce víme, že vznikla v první polovině 20. století údajně kvůli přebytku žloutků. Jméno dostala po cukrářské formě, která prostě miniaturní rakev připomíná.
Po vychladnutí je můžeme začít zdobit. Buď jednoduše šlehačkou, nebo je nejdříve namočíme do rozpuštěné čokolády, a až čokoláda zaschne, naplníme rakvičku šlehačkou a shora podle fantazie ozdobíme cukrovou polevou. Recept na cukrovou polevu (glazuru) najdete v receptu na perníková srdce u dílu Posvícení na Vysočině.Natočte je na máslem namazané trubičky a přeneste na plech vyložený pečicím papírem. Povrch těsta potřete prošlehaným vajíčkem. Nepřetahujte ho na trubičku, kremrolky by se hůře sundavaly. Plech dejte péct do trouby vyhřáté na 180 °C na 15-20 minut.
Jak se motá těsto na trubičky : Rozválené těsto nařežeme nožem nebo rádýlkem na 3 cm proužky, dlouhé 10 cm (podle velikosti trubičky). Přimáčkneme konec k trubičce a našikmo motáme, až dosáhneme konce trubičky. Těsto odřízneme a změříme si potřebnou délku.