Antwort Jak se množí Strelicia? Weitere Antworten – Jak množit Strelitzii

Jak se množí Strelicia?
Tuto rostlinu lze snadno rozmnožovat dělením trsů nebo ze semen. Tento proces obvykle provádějte na jaře.Strelície vyžaduje kvalitní, na živiny bohatý a dobře propustný substrát s neutrálním až mírně zásaditým pH. Vhodná je např. směs zahradního kompostu, písku a rašeliny smíchaná v poměru 3:2:1. V období, kdy rostlinu nepřesazujeme, pouze vyměňujeme svrchní vrstvu zeminy.Čím je strelície starší, tím kvete lépe. V sezóně pěstujeme venku, v polostínu, mimo přímé slunce. Přezimuje v bezmrazé místnosti při minimální zálivce. Dodáváme v květináči.

Čím hnojit strelície : Strelície časem tvoří velké kořenové baly a roste více do hloubky než jiné pokojové rostliny, proto by měla být zasazena do většího a hlubšího květináče s propustnou zeminou. Hnojíme jednou za 14 dní hnojivem pro kvetoucí pokojové rostliny. Přesazujeme na jaře a to, až je nádoba plně prorostlá kořeny.

Jak množit hvězdnice

Hvězdnice se množí dělením na jaře nebo na podzim, nebo také jarním výsevem.

Proč se kroutí listy : ZKROUCENÉ LISTY – když je vzduch nebo substrát příliš suchý, listy některých druhů se kroutí směrem vzhůru. Totéž se však může stát i při přemokření, které poškozuje kořeny a narušuje tak příjem vody.

Zalévat bychom ji měli minimálně jednou týdně podle okolních podmínek. Strelície má ráda vyšší vzdušnou vlhkost. Pokud jí nemá dostatek, mohou jí schnout okraje a špičky listů. Proto bychom ji měli rosit nebo k ní umístit zvlhčovač vzduchu či misku, ze které se bude odpařovat voda.

Strelície přesazujeme na jaře do nepatrně většího (max 2-3 cm), až když je květináč zcela prorostlý kořeny.

Jak Zalevat Strelicii

Zalévat bychom ji měli minimálně jednou týdně podle okolních podmínek. Strelície má ráda vyšší vzdušnou vlhkost. Pokud jí nemá dostatek, mohou jí schnout okraje a špičky listů. Proto bychom ji měli rosit nebo k ní umístit zvlhčovač vzduchu či misku, ze které se bude odpařovat voda.Příliš časté zalévání může poškodit kořeny, příliš málo vody jí naopak neublíží. Nadměrné hnojení způsobuje, že rostlina má sice mnoho listů ale málo květů. Jestliže Strelitzie nekvete, jedná se o mladou rostlinu, kvete až po 6 – 7 letech. Strelicie nesnese pokles pod nulu a teplota pod –3 °C je pro ni smrtelná.Během roku je vhodné přihnojovat ovocné stromy (ale i keře) dvakrát až třikrát. První přihnojování provedeme brzy na jaře, v době pučení stromů, podruhé ihned po odkvětu, čímž posílíme tvořící se listy a nasazované plody, potřetí přihnojujeme až po červnovém opadu (nebo i probírce) části nasazených plodů.

Ideální dobou pro jejich odběr je konec března a začátek května, ale řízkovat lze i počátkem léta, zvláště pokud nemáme pařeniště nebo skleník, aby mohly řízky zakořeňovat v teple. Řízky je dobré ošetřit některým ze stimulátorů.

Kdy množit trvalky : Podzim je ideální období pro množení trvalek – dělením trsů. Získáme nové rostliny, doplníme prázdná místa v záhoně a zmenšíme velké trsy starších rostlin a tak je podpoříme v růstu a částečně zmladíme. Takto můžeme dělit několik trvalek, jako jsou třapatky, kokardy, echinacey, astry, hosty, heuchera.

Proč tlustici opadávají listy : Pokud začnou tlustici opadávat listy, mívá to dvě příčiny. Obě jsou způsobeny pěstitelem. Buď tlustice nastydla u otevřeného okna v mrazivém dni, nebo je umístěna na příliš chladném místě, kde teploty klesají pod 10 stupňů Celsia.

Proč hnědnou listy u kytek

Rostlinám škodí nadbytek vláhy

Hnědnutí listů pokojových rostlin od okrajů bývá velice často způsobeno nadbytkem vody v zálivce. Je příznačné, že rostliny stojí neustále v plné misce vody a pěstební substrát se mění v bahnitou kaši, která časem čpí kysele. Kořeny nemohou dýchat, uhnívají, a rostlina chřadne.

Semínka se vysévají do hloubky 1 cm do kvalitní zeminy, kterou je nutné po dobu klíčení udržovat neustále mírně vlhkou. Semínka klíčí za 8–16 týdnů od výsevu, pokud mají stálou teplotu mezi 20 a 25 °C. Pokud budou teploty výrazně kolísat, pak může klíčení trvat i rok.Jak často se provádí hnojení trávníku

Travní plochy hnojíme tři až čtyřikrát do roka. V dubnu, červnu, září a pokud je třeba, pak ještě koncem října. Důležité je i množství hnojiva v jednotlivých obdobích. V dubnu je to 25% roční potřeby, v červnu také 25%, v září ovšem 35% a v říjnu 15%.

Kolik hnoje na m2 : Kravský hnůj použijte spíš uleželý, není tak agresivní a lépe se s ním pracuje. Hnůj přidávejte do záhonu jen na podzim, aby se přes zimu uležel, jinak by byl pro mladé rostlinky příliš silný. Přidáváme zhruba 10litrový kýbl hnoje na 1 m². Pokud si nemáte komu říct o čerstvý hnůj, koupit si můžete hnůj granulovaný.