Antwort Jak se jezdí na windsurfingu? Weitere Antworten – Jak velkou plachtu na windsurfing

Jak se jezdí na windsurfingu?
Optimální rozložení velikostí plachet pro průměrného jezdce jsou 3-4 plachty asi po 1-1,5m2. Síla (tlak) větru roste s jeho rychlostí kvadraticky, proto si v malých plachtách do silného větru nemůžeme dovolit větší rozestup než 1m2.Několik rad pro ty co s windsurfingem teprve začínají a potřebují poradit jak na to. Nejlépe se začíná s někým, kdo už surfovat umí a pomůže vám. Pokud nikoho neznáte, můžete se obrátit na ws školu, které jsou na větších vodních plochách. U nás to jsou Nechranice, Nové mlýny, Lipno, Rozkoš.Nejdůležitějším kritériem pro výběr plováku není jeho délka, jak bylo dříve uváděno, ale VÝTLAK, tedy jestli nás prkno unese a jak bude stabilní. Dále potom rozložení výtlaku, tzn. šířka a délka. Kvalitu a cenu prkna určují především tři vlastnosti: TVAR, TECHNOLOGIE VÝROBY a z toho plynoucí HMOTNOST.

Kam na windsurfing v ČR : Skvělý prostor pro windsurfing nabízí i „jihočeské moře“ – vodní nádrž Lipno. Na Lipně jsou skvělé povětrnostní podmínky, navíc jako největší české umělé jezero nabízí opravdu velkorysý prostor i pro začátečníky. Tím nejlepším místem je okolí Černé, kde je Lipno široké a na vítr je spolehnutí.

Jak připevnit plachtu

Pružná guma a ocelové háčky povolí tak akorát

Vítr dostává větší šanci se do záhybů plachty opřít a poškodit ji nebo alespoň uvolnit z její pozice. Variabilitu použití takové plachty pak nejlépe zajistí její elastické kotvení. Pružná guma v podobě gumového lana v kombinaci s ocelovými háčky je ideální volbou.

Jak pripevnit plachtu : JAK UKOTVIT STÍNOVOU PLACHTU

V závislosti na prostoru můžete k ukotvení stínicí plachty využít jakékoliv stěny nebo příčky pomocí speciálních desek v našich sadách na stěny. Případně můžete použít naše podpěrné tyče, které jsou speciálně navrženy pro robustní a profesionální upevnění plachtových stanů.

Windsurfing je sport, při kterém jezdec na dva až čtyři metry dlouhém prkně využívá pomocí plachty sílu větru k pohybu po vodní hladině. Jedná se v podstatě o spojovací článek surfingu a jachtingu.

Na adaptér připevníte jezdec který je vybaven slotem a utáhnete kolem plováku. Tím budete mít jezdec připevněn na plováku, aniž by byl plovák vybaven standardním US boxem, nebo závitem M8 pro připojení jezdce. Toto připojení má své limity, ale pro nafukovací iRig zcela dostačuje.

Proč se Voskuje Surf

Voskování surfu zajišťuje, že nohy surfaře nekloužou po povrchu prkna, což pomáhá surfaři udržet si lepší kontrolu nad prknem.V Praze se nachází jediná krytá surf aréna v Česku, která umožňuje celoroční surfování. Alfou a omegou takové indoor surf areny je speciální surfovací bazén, kde je proud vody hnaný po měkké podložce tak, aby vytvářel co možná nejautentičtější podmínky pro surfování.Na vyznačených místech vykopejte jamky pro kotevní patky (cca 40 cm hluboké), do každé jamky zasuňte trubku a lehce ji zatlačte do země. Jamku vyplňte střídavě rychlobetonem a vodou. Použijte tolik betonu, aby sahal až do cca 8 centimetrů pod úroveň země.

Střídavě provlékáte lanko oky plachty a oky kotevních prvků. Tedy mezi každými dvěma oky na plachtě je umístěn jeden kotevní prvek. K celé plachtě jich potřebujete právě tolik, kolik má plachta ok. Pomocí gumového lanka s hákem – jedno lanko přivážete k jednomu oku plachty a zaháknete za jeden kotevní prvek.

Jak upevnit plachtu : Pružná guma a ocelové háčky povolí tak akorát

Vítr dostává větší šanci se do záhybů plachty opřít a poškodit ji nebo alespoň uvolnit z její pozice. Variabilitu použití takové plachty pak nejlépe zajistí její elastické kotvení. Pružná guma v podobě gumového lana v kombinaci s ocelovými háčky je ideální volbou.

Jak natáhnout plachtu : Doporučujeme napnout každý roh plachty silou nejméně 45 kg. Upevňovací a napínací sada Muscle x3 byla vyvinuta speciálně společností Maanta pro profesionální napnutí každé plachty odstínu. Základní součásti tohoto kabelového systému jsou: 2 třmeny pro ukotvení plachty, 2 kladky a 4 metry plachetního lana.

Jak navoskovat Surf

Surf vosk je speciální druh vosku, který se nanáší na povrch surfařského prkna, aby zajistil lepší přilnavost nohou k prknům. Rozlišují se vosky do teplé a studené vody, na což je při výběru třeba brát zřetel. Kromě vosku se bude hodit také škrabka a krabička na jeho uložení.

Surfing je vodní olympijský sport, při kterém je surfař na surfu unášen na nezlomené mořské vlně. Nejčastěji jsou používány surfy pro jízdu vestoje, nicméně někteří jezdí na kneeboardech (jízda na kolenou), na bodyboardech, v kajacích, na vodních lyžích nebo na vlastních tělech.Mezi nejoblíbenější destinace českých surfařů patří Francie, Španělsko, Portugalsko, Kanárské ostrovy, Maroko, Indonésie a Srí Lanka. Od roku 2008 se pak pravidelně pořádá mistrovství ČR ve Francii, kde je dobře vidět stoupající úroveň jezdců, zejména těch, kteří dlouhodobě žijí u oceánu.

Jak přichytit plachtu : K ukotvení plachet a sítí slouží naše pozinkované simplexové háčky (karabinky), jednoduché S-háčky, plastové pásky ke stahování a svazování tkaniny k jednorázovému použití, ohebné spirálové háčky, napínací gumové kroužky nebo gumové T-napínáky do plachtových kroužků.