Antwort Jak se delaji vitráže? Weitere Antworten – Jak se dělá vitráž

Jak se delaji vitráže?
Technika Tiffany vitráže je založena na klasické vitráži. Namísto olověného profilu se však používá různě široká měděná fólie, která má z jedné strany lepidlo. Spojování jednotlivých opáskovaných dílů se poté provádí pomocí cínu. Sklo, které se na tiffany vitráž používá, může být různě velké a barevné.Vitráž nebo odborněji vitraj (z franc. vitrail [vitraj] stejného významu; francouzské psané vitrage [vitráž] znamená zasklení, prosklená plocha; v češtině se tento rozdíl významů postupně setřel) je výtvarně pojednaná skleněná výplň okna nebo předmětu.Při pájení se u vitráží používá cín, který je čistý. Je potřeba navíc používat letovací vodu nebo olej, aby měl přilnavé vlastnosti a chytil se k pásce. Jak již bylo řečeno výše základem při řezání skla je řezací olej, který se dává přímo do speciálního řezáku. Při pájení je to letovací voda nebo olej.

Co je to Tiffany : (zkráceně Tiffany) je americká společnost prodávající luxusní šperky, hodinky, drahokamy, módní doplňky a parfémy, s hlavním sídlem v New Yorku.

Co to znamená světice

světice – Slovník současné češtiny | Nechybujte | Lingea s.r.o. 1. 2. člověk žijící mravně dokonale , trpělivě snášející útrapy ap .

Co znamená vidlak : Vidlák může být: jelen či srnec se dvěma výsadami na každém parohu. hanlivé označení venkovana.

Pájení spoje: Na spoj aplikujte současně pájedlo a pájku. Nechejte pájku roztéct po celém spoji, aby mohlo působit tavidlo. Do spoje naneste přiměřené (dostatečné) množství pájky, avšak ne mnoho; pájka nesmí přetéct kolem. Pájení nesmí trvat déle, než několik vteřin, jinak pájka zoxiduje a vytvoří studený spoj.

Pájet můžeme téměř všechny kovy vyjma zinkových slitin (zinek lze pájet jen měkkými pájkami). Můžeme také navzájem spojovat různé druhy kovů. Spojení různých kovů pomocí stříbrné pájky.

Kdo vlastni Tiffany

Světově nejvýznamnějšími značkami v oblasti luxusního šperkařství jsou podle LVMH značky Cartier, již vlastní Richemont, a právě Tiffany, významná zejména v USA coby značka svatebních šperků.Jméno Tiffany Naše jména Aktuální databáze křestních jmen a příjmení, jejich četnost, význam a původ , svátek. 6.1.Teploty

Teplota Fyzikální efekt
200°C Kalafuna je žíravá
232°C Bezolovnatý cín taje
250°C Od této teploty se již pájet dá = teplota tání cínu + pár stupňů navíc na vyrovnání ztrát
303°C Teplota dostatečná na většinu pájení


Pájet můžeme téměř všechny kovy vyjma zinkových slitin (zinek lze pájet jen měkkými pájkami). Můžeme také navzájem spojovat různé druhy kovů. Spojení různých kovů pomocí stříbrné pájky.

Co potřebuji na pájení : Kromě páječky je potřeba kalafuna (většinou balená v malé plechovce) a pájka (téměř vždy ve formě kovové trubičky, která má ve své dutině trochu kalafuny). Dále podložka, které nebude vadit potřísnění kalafunou a pájkou, kleště na tvarování a přidržování součástek a drátků a jemný pilník.

Kdo to byl Tiffany : Tiffany byl ve své době průkopníkem pevně daných cen, u jeho zboží se o cenách nesmlouvalo, vždy mělo svou danou cenu. Zboží této značky se stalo u newyorských obyvatel tak oblíbeným a žádaným, že si mohla dovolit expandovat do Evropy a tak si začali unikátní zboží užívat lidé v Paříži a posléze i v Londýně.

Co znamená jméno Tiffany

Tiffany je anglická forma řeckého jména Theofania, znamenající boží zjevení z řeckého slova θεος (theos) bůh a φανης (phanes) zjevení.

(zkráceně Tiffany) je americká společnost prodávající luxusní šperky, hodinky, drahokamy, módní doplňky a parfémy, s hlavním sídlem v New Yorku.Pájky podle teploty

Pájky se podle pracovních teplot, podle teploty tuhnutí, rozlišují na měkké a tvrdé pájky: Rozhraní je zhruba kolem 450 °C. tvrdé – tavitelné při teplotách nad 450 °C, obvykle slitiny mědi, zinku, stříbra a cínu (mosazi), nebo slitiny hliníku.

Z jakých kovů je pájka : Pájka v tradičním pojetí je slitina cínu a olova. Existují různé druhy pájky podle toho, k jakým účelům se používají. Kromě využití v elektronickém průmyslu je známé její používání při klempířských pracích. Pájka pro elektroniku nejčastěji obsahuje 60 % cínu a 40 % olova, což se obecně označuje „pájka 60/40“.