Antwort Jak se chovat před Gastroskopií? Weitere Antworten – Jak dlouho nejíst po gastroskopii

Jak se chovat před Gastroskopií?
Co bude po vyšetření Po skončení vyšetření zůstaňte půl hodiny v klidu v čekárně. Přechodně můžete cítit škrábání v krku. Dvě hodiny po vyšetření nesmíte nic jíst ani pít!​Gastroskopické vyšetření se provádí nalačno. Pacient nesmí jíst ani pít po dobu alespoň 6ti hodin před vyšetřením. Nedoporučuje se ani kouřit, zvyšuje se tím dávivý reflex.Pro úspěšné provedení gastroskopie je nutné mít prázdný žaludek. Proto je nutné nejíst, nepít a nekouřit cca 6 hodin před výkonem. Je třeba upozornit lékaře na všechny alergie na léky, jakož i na zdravotní stav, např. plicní nebo srdeční onemocnění, používání léků proti srážení krve.

Jak se připravit na gastroskopii : Před vyšetřením zůstaňte od půlnoci nalačno. Ranní medikaci zapijte vodou nejpozději 2 hodiny před výkonem. Vyšetření probíhá na endoskopickém sálku, vleže na lůžku, na levém boku. Úvodem Vám bude sprejem lokálně znecitlivěn hltan.

Co se nesmí po Gastroskopii

7Jak se chovat po vyšetření Po použití znecitlivujících léků v oblasti krku hrozí vdechnutí jídla. Je proto potřebné ještě 2 hodiny po výkonu nic nejíst a nepít. Pokud byly při vyšetření použity zklidňující léky, nesmíte alespoň 24 hodin řídit motorové vozidlo či vykonávat činnosti vyžadující zvýšenou pozornost.

Kdy se muze jíst po Gastroskopii : Pokud jsou odebírány vzorky sliznice z jícnu nebo žaludku, tak pacient 2-3hod. po vyšetření nesmí jíst a pít nic horkého. Pokud při gastroskopii je stavěno krvácení, tak je po vyšetření nutná hospitalizace na lůžku interního oddělení (Nemocnice Šumperk, FN Olomouc).

Pacient nesmí 8 hodin před gastroskopií nic jíst ani pít. V případě nutnosti je možné se napít malého množství čisté vody. Užití léků je potřebné odložit až po vyšetření. Konkrétní úpravu medikace, hlavně léků na ředění krve či inzulinu, s pacientem probere lékař, který ho na vyšetření posílá.

po vyšetření nesmí jíst a pít nic horkého. Pokud při gastroskopii je stavěno krvácení, tak je po vyšetření nutná hospitalizace na lůžku interního oddělení (Nemocnice Šumperk, FN Olomouc). Pacient na gastroskopii přichází vždy nalačno. Minimálně 4-5 hodin před vyšetření nejíst, nepít a nekouřit.

Co se nesmí po gastroskopií

7Jak se chovat po vyšetření Po použití znecitlivujících léků v oblasti krku hrozí vdechnutí jídla. Je proto potřebné ještě 2 hodiny po výkonu nic nejíst a nepít. Pokud byly při vyšetření použity zklidňující léky, nesmíte alespoň 24 hodin řídit motorové vozidlo či vykonávat činnosti vyžadující zvýšenou pozornost.Pokud jsou odebírány vzorky sliznice z jícnu nebo žaludku, tak pacient 2-3hod. po vyšetření nesmí jíst a pít nic horkého. Pokud při gastroskopii je stavěno krvácení, tak je po vyšetření nutná hospitalizace na lůžku interního oddělení (Nemocnice Šumperk, FN Olomouc).Vyšetření trvá v průměru 15 minut, při léčebném výkonu o něco déle. JAK SE MÁM NA VYŠETŘENÍ PŘIPRAVIT CO MOHU OČEKÁVAT, KDYŽ JDU NA GASTROSKOPICKÉ VYŠETŘENÍ Pokud máte předepsané vyšetření na gastroskopii, důvodem je podezření na onemocnění jícnu, žaludku či dvanáctníku.

Pokud jsou odebírány vzorky sliznice z jícnu nebo žaludku, tak pacient 2-3hod. po vyšetření nesmí jíst a pít nic horkého. Pokud při gastroskopii je stavěno krvácení, tak je po vyšetření nutná hospitalizace na lůžku interního oddělení (Nemocnice Šumperk, FN Olomouc).

Co se dělá na gastroskopii : Při gastroskopii se zavádí fibroskop či videoendoskop pacientovými ústy do hltanu, jícnu až do žaludku, popřípadě ještě dál do dvanáctníku. Do žaludku je občas při zobrazování potřeba fouknout trochu plynu, aby se žaludek roztáhnul a bylo ho možné dobře pozorovat.