Antwort Jak se chovat ke tchyni? Weitere Antworten – Jak poznat že mě tchyně nemá ráda

Jak se chovat ke tchyni?

  1. Stále ho kritizuje. Správná matka své dítě miluje bez podmínek a takové, jaké je.
  2. Je to matka mučednice. Jestli kritizuje vás, není to to nejhorší.
  3. Je úplně jiná než vy.
  4. Pouští na syna hrůzu.
  5. Pasivně váš vztah neschvaluje.
  6. Dělá si ze syna partnera.
  7. Neustále ho kontaktuje.
  8. Nevěří vám.

Pokud nevycházíte dobře se svou tchýní a vadí Vám to, zkuste se pokud možno v klidu ještě jednou zamyslet nad tím, čím Vás popuzuje či zraňuje (popř. čím Vám připomíná vlastní matku). Pak se zkuste zamyslet nad tím, čím dráždíte Vy ji, nebo co z Vašeho jednání ji může zraňovat.O tchyni s tchánem se snažte vyjadřovat zdvořile a s taktem, ne vždy musíte používat vulgarismy, abyste dala partnerovi dostatečně najevo, jak vás jeho rodiče rozčílili. Spolupracujte. Zvláště tchyni dejte najevo, že stejně jako ona i vy chcete pro jejího syna jen to nejlepší.

Jak žít s tchyni : Starosti tchyně i starosti s tchýní

„První věcí je zpracovat v sobě zahořklost ze situací, kdy jste byla zraněná, odmítnutá, ponížená, nedoceněná. Je potřeba tyhle emoce vyhojit. “ Starosti se vztahy může mít ale i tchyně, kterou nesnáší její snacha a nedovoluje jí stýkat se s vnoučaty.

Jak se chovat ke tchýni

Matka-tchyně měla stálou potřebu starat se o svého syna, radit mu, kontrolovat ho, pomáhat a vše náležitě naučit i jeho novou ženu. U tchána tomu však bylo většinou opačně. A stejně je tomu i dnes. I když své děti milují stejně jako jejich matky, nemají v sobě tak zafixovaný pečovatelský pud a potřebu kontroly.

Jak rict tchyni ne : Klidně ji pozvi na nedělení oběd, ale pak jí dej jasně najevo, že potřebuješ mít svůj klid. Chovej se k ní jako k návštěvě, to znamená přátelsky a vlídně, ale trochu s odstupem. Nedávej jí klíče. Pokud přijde v dobu, na kterou se nedomluvíte, neboj se jí říct, že se ti to nehodí.

Tolerance je základ. Faktem je, že stát se dobrou tchyní vyžaduje zejména toleranci, snášenlivost, empatii a moudrost. Na prvním místě je třeba přijmout základní fakt, že už vám děti vyrostly, že už vlastně nejsou děti a začít akceptovat, že mají vlastní život a jdou si svou cestou.

Sedm tipů, jak přežít vlastní tchyni

  1. Mluvte.
  2. Přemýšlejte do budoucna.
  3. Ovládněte své emoce.
  4. Poznejte ji.
  5. Vaše tchyně je sice možná ta nejnudnější semetrika ve střední Evropě, ale pokud alespoň občas položíte nějakou zúčastněnou otázku, máte ji v hrsti.
  6. Vsaďte na rodinu.
  7. Vytyčte hranice.

Jak být dobrou tchyni

Tolerance je základ. Faktem je, že stát se dobrou tchyní vyžaduje zejména toleranci, snášenlivost, empatii a moudrost. Na prvním místě je třeba přijmout základní fakt, že už vám děti vyrostly, že už vlastně nejsou děti a začít akceptovat, že mají vlastní život a jdou si svou cestou.Sedm tipů, jak přežít vlastní tchyni

  1. Mluvte.
  2. Přemýšlejte do budoucna.
  3. Ovládněte své emoce.
  4. Poznejte ji.
  5. Vaše tchyně je sice možná ta nejnudnější semetrika ve střední Evropě, ale pokud alespoň občas položíte nějakou zúčastněnou otázku, máte ji v hrsti.
  6. Vsaďte na rodinu.
  7. Vytyčte hranice.

Sedm tipů, jak přežít vlastní tchyni

  1. Mluvte. V první řadě je potřeba zajistit, aby vaše napjaté emoce nerozložily váš partnerský vztah zevnitř.
  2. Přemýšlejte do budoucna. Zkuste se zeptat své ženy, co jí na její matce vadí a co naopak oceňuje.
  3. Ovládněte své emoce.
  4. Poznejte ji.
  5. Pozor na děti.
  6. Vsaďte na rodinu.
  7. Vytyčte hranice.


Chyby jsou omluvitelné, pokud má člověk odvahu si je přiznat. Ahoj, tyto růže ber jako omluvu za všechno, nechtěl jsem Ti ublížit, nezlob se. Naše nejmilejší babičko, doufáme, že s touto kyticí plné lásky nám odpustíš, že ti přejeme se zpožděním.

Jak vyjít se snachou : Nechte si poradit

Situaci obraťte. Najdete činnost, ve které je vaše snacha dobrá a vám příliš nejde. Třeba se skvěle vyzná na internetu nebo umí upéct chleba, který vám nikdy nenakyne. Upřímnou žádostí o pomoc a radu své snaše ukážete, že si ráda necháte poradit a uznáváte její schopnosti.

Jak vystěhovat tchyní : Nežádoucí osobu nestěhujte nikdy násilně nebo svépomoci, ale obraťte se na soud, popřípadě na Policii. I když máte za to, že se některá osoba zdržuje u Vás neoprávněně, není zákonem dovoleno tuto osobu vystěhovat prostřednictvím násilí nebo prostým sbalením kufrů a vystěhováním na ulici.

Jak se zbavit otravné tchyně

Nedopusť, aby tvoje tchyně chodila k vám domů, jako kdyby tam bydlela ona. Klidně ji pozvi na nedělení oběd, ale pak jí dej jasně najevo, že potřebuješ mít svůj klid. Chovej se k ní jako k návštěvě, to znamená přátelsky a vlídně, ale trochu s odstupem. Nedávej jí klíče.

Zkuste záměrně sdělované informace třídit a kritiku si občas nechte jen pro sebe. Všem se uleví, vám nejvíc. Vždyť i tchyně je člověk, vážně. Jen aby řeč nestála, místo kritiky si zkuste s partnerem o jeho mamince popovídat.Nežádoucí osobu nestěhujte nikdy násilně nebo svépomoci, ale obraťte se na soud, popřípadě na Policii. I když máte za to, že se některá osoba zdržuje u Vás neoprávněně, není zákonem dovoleno tuto osobu vystěhovat prostřednictvím násilí nebo prostým sbalením kufrů a vystěhováním na ulici.

Jak casto se Vidate s tchýní : Vídám se s tchyni tak jednou za 6-8 týdnů.