Antwort Jak rozvařit mýdlo? Weitere Antworten – Co rozpouští mýdlo

Jak rozvařit mýdlo?
Mýdlo na praní lze používat nejenom pro ruční praní, ale také nastrouhané nebo v podobě tzv. mýdlového slizu přímo do bubnu pračky. Praní je ekologické, přičemž mýdlo prádlo vypere a zjemní, soda v mýdlovém slizu zase rozpouští tuk, změkčuje vodu, odstraňuje skvrny a desinfikuje.Odkrojky mýdla či jeho zbytky přelijeme teplou převařenou vodou a necháme ve vyšší nádobě alespoň půl hodiny bobtnat. Přilijeme olivový olej a ručním ponorným mixérem směs mixujeme tak dlouho, dokud nebude pěkně našlehaná.Mýdlo tak jak ho známe dnes, se v průmyslu vyrábí procesem saponifikace přírodních nebo chemicky upravených tuků za působení hydroxidu sodného. Zahříváním směsi při teplotě až 100 °C vzniká hmota, která musí ještě nějakou dobu zrát a poté se tvaruje obvykle do kostky, tedy podoby, která je určena k prodeji.

Jak si vyrobit tekuté mýdlo : Na jemném struhadle nastrouháme 50 g jádrového mýdla a rozmícháme ho v 1 l vody. Přivedeme k varu, často mícháme metličkou, aby se mýdlo zcela rozpustilo. Za občasného promíchání necháme vychladnout, přidáme 2 lžičky glycerinu (klidně ho vynechejte), 2 lžíce kokosového oleje a 10 kapek oblíbeného éterického oleje.

Jak rozehrát mýdlo

Pro její rozehřátí využijte plotnu (ideální je vodní lázeň a rozpustit jako čokoládu, ale jde to i bez ní) nebo lze použít mikrovlnnou troubu (400-600W a sledovat rychlost rozpouštění). Není dobré hmotu ohřívat více než je nutné, nedojde k jejímu poškození, ale může se napěnit a v případě velkého přehřátí i zakalit.

Jak otevřít mýdlo : Dávkování mýdla se provádí zmáčknutím ovládacího tlačítka. Mýdlo doplňovat dvířky v horní straně zásobníku. Otevření dvířek pomocí speciálního klíče (součástí dodávky).

Mýdlová hmota se rozpouští při teplotě nad 60 °C dle typu. Pro její rozehřátí využijte plotnu (ideální je vodní lázeň a rozpustit jako čokoládu, ale jde to i bez ní) nebo lze použít mikrovlnnou troubu (400-600W a sledovat rychlost rozpouštění).

Dávkovač je vybaven nerezovými dvířky (v horní části) sloužícími k doplnění mycího prostředku. Tato dvířka lze otevřít pomocí speciálního klíče. DŮLEŽITÉ: Hodnota pH použitého mýdla by měla být v rozmezí 6,5 až 8,5.

Jak udělat mýdlovou vodu

Mýdlo jednoduše nastrouháte do vhodného kastrůlku, přidáte destilovanou vodu (350 ml destilované vody na 150 g mýdla) a zahříváte a mícháte, až se mýdlo rozpustí.Klíčem k výrobě mýdla, ať už tekutého, nebo tuhého, je zmýdelnění, tedy použití hydroxidu draselného – KOH, který z olejů udělá mýdlovou pastu a tu pak rozpustí v destilované vodě. Právě hydroxid draselný zajišťuje měkkost pasty, snadné rozpouštění ve vodě a také to, že mýdlo zůstane tekuté.Mýdlo zbožňuje kombinaci oleje a vody, působí jako mediátor mezi nimi a po opláchnutí vodou odnáší bakterie.

K zmačknutí ventilu a získání potřebné dávky mýdla stačí tlak o síle 22.2N. Za ventil netahejte ani jím neotáčejte – může dojít k jeho poškození. Dávkovač je vybaven nerezovými dvířky (v horní části) sloužícími k doplnění mycího prostředku. Tato dvířka lze otevřít pomocí speciálního klíče.

Jak funguje dávkovač na mýdlo : Dávkovač tekutého mýdla funguje pomocí senzoru, který zaznamená pohyb rukou a následně uvolní dávku mýdla. Tento způsob mytí rukou je i úsporný na spotřebu mýdla. Kvalitní dávkovače na tekuté mýdlo zajistí, aby mýdlo samovolně neodkapávalo.

Jak dlouho tuhne mýdlová hmota : Tuhnutí se nesnažte urychlit například vložením do ledničky. Tím by mýdlo mohlo přijít o některé významné složky. Každá mýdlová hmota tuhne jinou dobu a záleží i na tom, na jakou teplotu jste ji roztavili. Tuhnutí tak může trvat od 45 minut do cca 1 hodiny.

Jak vyrobit s detmi mýdlo

Připravte si lahve s vonnými oleji, malou misku, míchací tyčinku a pipetu. Do misky vložte několik kapek vůní vybraných dítětem. Poté důkladně promíchejte tyčinkou a pomocí pipety přidejte několik kapek směsi vytvořené dítětem do domácí mýdlové hmoty. Tímto způsobem získáte nádherná vonná mýdla.

Hana Středová: „Mýdlo nebývá jedovaté. Větší množství je dobré konzultovat s lékařem a vyvarovat se zvracení, díky možnosti vdechnutí pěny. Když si mýdlo jen olízne, tak se nic neděje. “