Antwort Jak reklamovat zboží na Zalando? Weitere Antworten – Jak postupovat při reklamaci zboží

Jak reklamovat zboží na Zalando?
Při reklamaci byste měli prodejci zboží předat a sdělit mu, jakou vadu zboží má nebo jak se vada projevuje. Dále si zvolíte preferovaný způsob vyřízení reklamace. Tuto volbu nemůže kupující změnit bez souhlasu prodávajícího. To neplatí, pokud jste žádali opravu nebo výměnu věci a tato možnost nebude možná.Pokud se jakákoliv vada zboží projeví v průběhu záruční doby, má zákazník ze zákona právo jej reklamovat. Reklamace zboží je možná ve lhůtě do dvou let od nákupu v obchodě nebo od převzetí v případě nákupu na internetu. Záruka se ovšem vztahuje jen na problémy, které jsou způsobeny výrobcem.Reklamací se rozumí uplatnění odpovědnosti za vady plnění. Laicky řečeno: žádáte prodejce, aby přijal odpovědnost za vady produktu a nějakým způsobem je napravil – ať už materiálně, či finančně. Oproti tomu vrácení zboží je odstoupení od kupní smlouvy, tedy zrušení už uzavřené smlouvy mezi kupujícím a prodejcem.

Jak reklamovat zboží zakoupené přes internet : Reklamaci můžete uplatnit přímo u e-shopu, na jeho na provozovně nebo také u autorizovaného servisu, který je uveden v záručním listu. O uplatnění reklamace si nechte vždy vystavit písemné potvrzení, které bude obsahovat datum reklamace, čeho se týká a požadovaný způsob jejího vyřízení.

Kdy mám nárok na vrácení peněz při reklamaci

Zákon říká, že o reklamaci musí prodejce rozhodnout ihned, nejpozději pak do 3 dnů od jejího převzetí. Odstranit vadu pak musí bez zbytečného odkladu, ale nejdéle do třiceti dní. Pokud to v této lhůtě nestihne, jde o podstatné porušení smlouvy a zákazník může od smlouvy odstoupit a požadovat peníze zpět.

Kdy mám nárok na vrácení peněz za zboží : Odstoupí-li spotřebitel od smlouvy, musí mu prodejce vrátit veškeré peněžní prostředky, včetně nákladů na dodání zboží (typicky poštovné), které od něho na základě smlouvy obdržel. Nejzazší lhůta je 14 dnů po odstoupení. Zákon dokonce určuje způsob vracení.

Při uplatňování reklamace stačí prokázat, že spotřebitel u prodejce věc zakoupil. To lze například výpisem z účtu při platbě kartou či převodem, staršími reklamačními protokoly, originálním obalem, specifičností zboží (nikdo jiný ho neprodává), v krajním případě i svědeckou výpovědí.

Prodejce odpovídá za vady, které byly na věci při převzetí a má se za to, že vada, která se vyskytne do 6 měsíců, byla na věci už v době převzetí. Nárok na výměnu věci (nebo její součásti), pokud to není povaze vady nepřiměřené nebo neúměrné (např. vadu lze snadno odstranit ihned), jinak oprava (odstranění vady).

Jak vrátit zakoupené zboží

V případě, že chce zákazník zboží vrátit, musí obchodníkovi jasně oznámit, že využívá své právo na odstoupení od smlouvy. To může udělat například zasláním e-mailu nebo vyplněním online formuláře na webu obchodníka. Zákazník musí odstoupení od smlouvy obchodníkovi oznámit do 14 dnů poté, co zboží převezme.Reklamace vám může být zamítnuta pouze ze zákonem stanovených důvodů. Důvodem může být zjištění, že reklamujete u jiného prodejce, než vám zboží prodal. Reklamovat nemůžete vady, o kterých jste při koupi věděli, a byla vám na ně poskytnuta například sleva. Pokud sami poškodíte zboží, také nemůžete reklamovat.Nákup v kamenném obchodě

Pokud zákazník zboží nakoupí v kamenném obchodě, nemá podle zákona právo na odstoupení od smlouvy do 14 dnů. Je to dáno tím, že má zákazník možnost prohlédnout si přímo na prodejně kupované zboží a o koupi se informovaně rozhodnout přímo v prodejně.

Peníze smíte požadovat až po třetí reklamaci stejné vady.

Prodávající vám kromě toho může nabídnout opravu zboží nebo výměnu rozbité součástky. Je také potřeba počítat s tím, že prodejce usoudí, že k vadě došlo kvůli nevhodnému zacházení s produktem a vaši reklamaci neuzná.

Jak požádat o reklamaci : Uplatnění reklamace

S reklamací se obraťte na prodávajícího v kterékoliv jeho prodejně, ovšem s ohledem na sortiment, případně telefonicky, e-mailem či dopisem. Žádáte-li opravu věci, může být k jejímu provedení pověřena také jiná osoba, například servis.

Jak reklamovat když nemám účtenku : To lze například výpisem z účtu při platbě kartou či převodem, staršími reklamačními protokoly, originálním obalem, specifičností zboží (nikdo jiný ho neprodává), v krajním případě i svědeckou výpovědí. S ohledem na časově omezenou záruku (24 měsíců od převzetí zboží) je však nutné také prokázat, kdy k zakoupení došlo.

V kterém případě můžete zakoupené zboží vrátit do 14 dnů bez udání důvodu

V případě, že k uzavření kupní smlouvy dojde pomocí prostředků komunikace na dálku, tedy například pomocí internetového obchodu, má kupující dle § 53 odst. 7 občanského zákoníku právo odstoupit od kupní smlouvy bez udání důvodu a to do 14 kalendářních dnů od převzetí zboží.

V případě, že chce zákazník zboží vrátit, musí obchodníkovi jasně oznámit, že využívá své právo na odstoupení od smlouvy. To může udělat například zasláním e-mailu nebo vyplněním online formuláře na webu obchodníka. Zákazník musí odstoupení od smlouvy obchodníkovi oznámit do 14 dnů poté, co zboží převezme.Pokud se stejná vada objevuje opakovaně i po opravě nebo reklamujete 4 nebo více různých vad na jednom výrobku, máte automaticky nárok buď na výměnu, nebo odstoupení od smlouvy a vrácení peněz.

Jak reklamovat zboží na Témů : Jak mohu poslat své položky zpět

  1. Přihlaste se ke svému účtu.
  2. V části ,,Vaše objednávky" vyhledejte příslušnou objednávku a klikněte na možnost ,,Vrátit položku/peníze".
  3. Potvrďte, že jste balíček obdrželi, a vyberte položku nebo položky, které chcete vrátit, a důvod vrácení.