Antwort Jak pěstovat Žumen? Weitere Antworten – Jak množit Žumen

Jak pěstovat Žumen?
Množit žumen můžete stonkovými řízky. Čiňte tak na jaře, kdy se na rostlině objeví nové výhony. Ty odřízněte a zasaďte do substrátu.Obecně platí, že palmu přesazujeme jen tehdy, jakmile začnou vylézat kořeny ze spodní části květináče. Rostlina už nemá prostor pro další růst a bude stagnovat nebo se různě deformovat, pokud ji nepřesadíte.Efektivně je lze množit dělením trsů, množí se také výsevem semen nebo řízkováním. Vhodné jsou také pro pěstování v květináči za oknem nebo na balkóně. K často pěstovaným druhům patří např.

Jak na množit Lopatkovec : Spatifylum nelze množit řízkováním. Lopatkovec snadno namnožíte dělením trsů. rostlinu můžete dělit prakticky v kterémkoliv ročním období. Ideální je však dělení v době kdy budete rostlinku přesazovat.

Jak se starat o venkovní palmu

V létě zaléváme vydatněji, to znamená často a důkladně. V zimě omezíme zálivku na minimum, když je chladnější prostředí. Pokud to jde, zaléváme vždy vlažnou a odstátou vodou. Voda nesmí být ani studená ani teplá a příliš chlorovaná, neměla by být ani příliš tvrdá.

Jak se starat o palmu v květináči : V létě palmy vyžadují vydatnou zálivku, ale substrát musí mít i možnost mírně proschnout (kořen nesmějí být trvale v mokru). Přihnojovat je můžete hnojivem pro pokojové rostliny, nebo speciálním hnojivem pro palmy. V zimě většině palem svědčí odpočinek při nižší teplotě, na světlém místě.

Na předpěstování vyséváme semínka od března na povrch substrátu a jen lehce je zatlačíme. Vzrostlé sazeničky potom přesazujeme ven na záhon nebo do nádob. Mateřídoušku můžeme také vysévat od dubna rovnou na záhon nebo do truhlíků. Bylina nevyžaduje nijak zvláštní péči a na jednom místě vydrží mnoho let.

Q:Jak sklízet mateřídoušku obecnou A:Mateřídouška obecná se sklízí v období května až září, když jsou květy plně otevřené a aromatické. Lze ji sklízet ručně nebo použít strojový sběr. Sklizené rostliny je třeba sušit v dobře větraném prostoru.

Proč vadne lopatkovec

Nejčastějším důvodem, proč lopatkovec nekvete, je nedostatek světla. Přímé světlo nesnese, jak už jsme psali výše, umístěte ho však ideálně cca metr od okna. V příliš velkém temnu a stínu bude mít rostlina totiž květ zelený, který není tak krásný jako ten zářivě bílý.Lopatkovec zvládne růst i v tmavší místnosti, světlo mu ale chybí pro tvorbu květů. Pro kvetení je nejlepší umístění do polostínu, několik metrů od okna. Dáte je třeba lopatkovci dodat hnojivo pro kvetoucí rostliny a dávat pozor na zaprášené listy.Žloutnutí listů

Palma netrpí přelitím, ale nedostatkem vody a půdní vlhkosti. Trpí suchem. Rychlou záchranou je okamžité důkladné zalití rostliny tak, aby přebytečná voda vytekla do misky. Jakmile se půda dostatečně zavlhčí, zbylou vodu z misky vylijte.

Tyto rostliny doporučujeme uschovat na chladnější světlé místo (-6°C až +13°C). Schováváme je v momentě, kdy noční teploty klesnou pravidelněji pod -5°C. Běžně je to v období od začátku prosince do Vánoc, ale i zde je třeba pečlivě hlídat venkovní teploty a uklidit rostliny včas.

Jak zachranit suchou palmu : Rostlinu zachrání jen rychlá pomoc. Substrát důkladně prolít vodou tak, aby přebytečná voda vytekla do misky. Jakmile se půda dostatečně provlhčí, zbylou vodu z misky vylijte. Když začnou hnědnout špičky listů, příčinou může být suchý vzduch, proto zvláště v létě nezapomínejte listy pravidelně rosit.

Kdy se sází Mateřídouška : Na předpěstování vyséváme semínka od března na povrch substrátu a jen lehce je zatlačíme. Vzrostlé sazeničky potom přesazujeme ven na záhon nebo do nádob. Mateřídoušku můžeme také vysévat od dubna rovnou na záhon nebo do truhlíků. Bylina nevyžaduje nijak zvláštní péči a na jednom místě vydrží mnoho let.

Kdy zasadit Mateřídouška

Semínka mateřídoušky se, stejně jako sazeničky, sází do řádků 40 cm od sebe, semena 3 cm pod povrch půdy, do níž je lehce zatlačíte. Mateřídoušku vysévejte v březnu a dubnu. Mateřídouška kvete od května do září. V létě, na jaře a na podzim (i po odkvětu) se doporučuje mateřídoušku pravidelně seřezávat.

Stonky po odkvětu vždy seřízneme, rostlina dobře obrůstá. Při pěstování v nádobách je potřeba dávat pozor, abychom ji nepřelévali. Mateřídoušku pro léčebné účely sbíráme od května do září v poledne při slunečném počasí. Odstřiháváme vrchní nezdřevnatělé části kvetoucí nati.Obvykle se používá do čajových směsí proti nachlazení. Dobře působí při suchém kašli. Velmi dobrá je i při potížích spojených s plynatostí a kolikami. Pomůže i při křečích hladkého svalstva.

Proč žloutnou listy u Lopatkovce : Příliš mnoho slunečných paprsků způsobí žloutnutí listů. Naopak nedostatek způsobí, že se nebudou objevovat pravidelně bílé květy. Lopatkovec spotřebuje poměrně hodně vody. V případě nedostatku vody Vás rostlina upozorní tak, že povadnutím listů.