Antwort Jak pěstovat sukulenty doma? Weitere Antworten – Jak se starat o sukulenty doma
Sukulentní terárium umístěte na co nejsvětlejší místo, kaktusy a sukulenty milují slunce! Terária si moc nevšímejte, u sukulentů platí: méně péče je více. Od jara do podzimu zalévejte jednou za 14 dní, přes zimu jednou za měsíc nebo vůbec. Pokud je terárium na stinnějším místě, zalévejte jen sporadicky.U sukulentů doporučujeme přibližně takovýto postup: ve vedrech zalévejte sukulenty jednou za 2-3 dny. V zimních měsících, kdy mají květiny vegetační klid, je zalévejte cca jednou za 3 týdny. Ideální je na východní straně zalévat květiny večer a na západní ráno.Tlustice – množení
Stonkové řízky bereme vždy z horní části rostliny, na pár dní je po ustřižení necháváme vyschnout a až opak je necháváme zakořenit v lehounce vlhké směsi písku a substrátu nebo speciálním substrátu na sukulenty. Lépe se množí na slunném místě a s občasnou mírnou zálivkou.
Jak vyrobit substrát pro sukulenty : U převážné většiny rostlin vystačíme s osvědčeným poměrem kupovaného zahradnického substrátu s říčním pískem přibližně 3:1. Existují samozřejmě výjimky, kterým množství písku zvyšujeme až třeba na polovinu objemu.
Co potřebují sukulenty
Dostatek slunečního světla: Pro optimální růst potřebují sukulenty dostatek světla. Vnitřní sukulenty by měly být vystaveny alespoň 6 hodinám slunečního světla denně – samozřejmě existují sukulenty, které potřebují více, a naopak některé potřebují méně světla.
Kdy dát sukulenty ven : Od poloviny dubna mohou být sukulenty venku, pokud nemrzne.
Také během zimy vyžadují sušší klidové období při dodržení teplot okolního prostředí mezi 8°- 13°C. Substrát pro kaktusy a sukulenty je vyroben z říčního písku, speciálního jílu, tříděných rašelin přechodových, slatinných a „bílých“, s přídavkem minerálních vícesložkových a vápenatých hnojiv.
Sukulenty bychom měli zazimovat v říjnu, jak radí jejich pěstitel Jiří Janda z Pávova u Jihlavy. „Na zimoviště bychom měli stěhovat rostliny už připravené – to znamená kořeny v suchu a pokud možno listy co nejvíc napité vodou,“ radí Jiří Janda pro ty, kteří měli květiny přes léto někde na balkoně nebo na zahradě.
Kdy tvarovat tlustici
V závislosti na rychlosti růstu tlustice může být potřeba provést řez jednou za rok nebo i častěji. Dbejte na to, aby byla rostlina během řezu v dobrém zdravotním stavu a dostatečně zásobena energií pro regeneraci – ideálním obdobím pro řez je jaro nebo začátek léta.Písčitý substrát se hodí pro všechny suchomilné rostliny, kterým svědčí dobře propustný substrát, jako jsou kaktusy a další sukulenty. Díky substrátu se k pokojovce dostávají živiny, voda a vzduch, proto je její výběr pro šťastný růst rostlin zásadní.Péče o sukulentní rostliny
Co se týče světla, většina sukulentů potřebuje hodně světla, ideálně přímé sluneční světlo, aby si udržely svůj charakteristický vzhled a barvy. Při výběru substrátu je důležité zvolit dobře propustný, aby se předešlo zadržování vody v půdě.
V bytě musí sukulenty přes zimu na parapet
Sukulenty světlo milují. I přímý letní úpal na sluníčku je pro ně jen zlomek toho, co snesou ve svém přirozeném prostředí. A v zachmuřených zimních měsících jim musíme dopřát co nejvíc slunce, takže je položte na parapet a občas zalijte, aby nad horkým radiátorem neuschly.
Kdy zazimovat tlustici : Sukulenty bychom měli zazimovat v říjnu, jak radí jejich pěstitel Jiří Janda z Pávova u Jihlavy. „Na zimoviště bychom měli stěhovat rostliny už připravené – to znamená kořeny v suchu a pokud možno listy co nejvíc napité vodou,“ radí Jiří Janda pro ty, kteří měli květiny přes léto někde na balkoně nebo na zahradě.
Jak zazimovat tlustici : Jak zazimovat tlustici
Pokud ji pěstujete jako pokojovku, s přicházející zimou se téměř nic nemění. Jen uzpůsobíte zálivku podmínkám v místnosti (sucho, teplo) a nebudete hnojit. S prodlužováním jarních dní zase hnojení zahájíte.
Jak si vyrobit substrát
Nejjednodušším postupem pro přípravu domácího pěstebního substrátu je tak namíchání zeminy ze záhonku s kompostem v poměru 1 : 1. 2) Další jednoduchou směsí určenou zvláště pro přesazovaní vyklíčených rostlinek je smíchání kompostu a agroperlitu.
Klasická zemina představuje základ pro výrobu zahradnického substrátu. Tvořit by měla zhruba jeho 40–60 %. Zahradní zemina by měla být vzdušná, propustná a s neutrálním pH. Odlehčit ji v případě potřeby můžete použitím písku, keramzitu nebo perlitu.Když sukulent prosí o vodu
Tak, že se jim svěsí listy. Ve chvíli, kdy sukulent doslova prahne po zálivce, začne totiž vysávat své spodní listy, které se důsledkem toho scvrkávají a opadávají.
Jak zazimovat venkovní rostliny v květináči : Jak zazimovat rostliny v nádobách
Je nutné chránit korunu rostliny, kmen i pěstební nádobu. Nejvhodnějším materiálem je zimní netkaná textilie světle hnědé barvy, kterou můžeme obalit korunu, kmen i pěstební nádobu. Pěstební nádobu můžeme obalit i průhlednou bublinkovou fólií nebo jutovým filcem.