Antwort Jak pěstovat sloupovité třešně? Weitere Antworten – Jak a kdy stříhat sloupovou třešeň

Jak pěstovat sloupovité třešně?
V polovině června zastřihněte postranní výhony na 3 – 4 očka. Tím se podpoří větší plodnost a štíhlejší růst stromku. V případě staršího stromku už letní řez není zapotřebí.Řez sloupovitých ovocných stromků

Řez stromků provádíme od června do srpna, nikdy v zimě. Při výsadbě není vhodné zakrátit vrcholový pupen – pak by mohlo docházet k nechtěnému větvení. Řez stromků provádíme od června do srpna, nikdy v zimě.Jak hluboko zasadit třešeň

Pro výsadbu třešně samozřejmě bude potřeba vyhloubit dostatečně velkou jámu. Ta by měla být přiměřená k velikosti kořenů, které strom má. Obecně můžeme říct, že by jáma měla být zhruba 40 cm hluboká a 70 cm široká.

Jak a kdy zasadit třešeň : Třešně se sází jak na podzim (přibližně od 15.10. do 15.11.), tak na jaře, což je snad i lepší (březen – duben), ale to se pak musí více ostříhat a zalévat. Třešeň se dá pěstovat v různých pěstitelských tvarech.

Jak ostříhat mladou třešeň

Třešeň špatně snáší hluboký řez a obecně není vhodná k přesnému tvarování. Korunu tvarujte čistě jen, co se kvality úrody týče – prosvětlujte a odstraňujte konkurenční výhony. Větve zastřihujte a tvarujte na základ pyramidové koruny. Jednou za 2–3 roky sesaďte vrchol stromu na níže rostoucí větev.

Kdy se stříkají třešně : Jarní postřik stromů (jabloní, třešní, švestek, drobného ovoce okrasných dřevin a rostlin,…) aplikujeme ke konci vegetačního klidu, na počátku rašení, do stádia zeleného až růžového poupěte, kdy už jsou škůdci vylíhlí.

Při jarní výsadbě je nutné první měsíc stromky častěji důkladně zalévat (jednou týdně, později při suchém počasí jednou za 10-14 dní). Na podzim, kdy je chladné období a rostliny jsou již ve vegetačním klidu, se ovocné stromky vysazují asi od poloviny října do doby, než je půda promrzlá do hloubky.

Zkontrolujeme kmínek a větvičky, odstřihneme poškozené a nalomené větvičky, pokud jsou boční větve delší, je nutné je zakrátit na 15-20 cm. Všechny rány je nutné pečlivě zamazat stromovým balzámem, nebo přípravkem Pelacol. Prostokořené stromky namočíme na min 12 hodin do vody, aby stromek natáhl vodu.

Po kolika letech plodí třešeň

Plody se objevují již ve 2. nebo 3. roce po výsadbě. Strom plodí velmi bohatě a pravidelně.Přehled ovocných stromů

měsíc řezání
hrušeň únor, březen a srpen
slivoň únor abřezen
švestka únor, březen a červenec
třešeň červenec a srpen

Výsadba třešní se provádí v závislosti na výšce kmene (zákrsek – vysokokmen) ve vzdálenosti 3.5 x 3.5 – 12 x 12 m. Řez se u třešní provádí během vegetace, buď před květem nebo po sklizni. V červnu a červenci můžeme provádět prosvětlení vylamováním nebo vyřezáváním.

Dobře rostou v sušších půdách, a tak volíme výše umístěná stanoviště s dobře propustnou, spíše hlinitou půdou. Stanoviště by mělo být slunné, teplé, chráněné před větrem a mrazy, s dobrou cirkulací vzduchu. Do sušších půd vysazujeme ranné odrůdy, do vlhčích naopak odrůdy pozdější. Třešně koření velmi mělce, kolem 1,5m.

Kdy stříhat mladou třešeň : Řez provádíme nejčastěji v červenci nebo v srpnu, ihned po sklizni, stejně tak i řez následující, tedy udržovací. udržovací řez: tímto řezem udržujeme strom v patřičné kondici a dosahujeme tak dostatečného prosvětlení koruny. Odstraňujeme staré, přemrzlé a překážející výhony.

Kdy a jak stříhat třešně : Řez provádíme nejčastěji v červenci nebo v srpnu, ihned po sklizni, stejně tak i řez následující, tedy udržovací. udržovací řez: tímto řezem udržujeme strom v patřičné kondici a dosahujeme tak dostatečného prosvětlení koruny. Odstraňujeme staré, přemrzlé a překážející výhony. Základní větve ponecháváme.

Jak se stříhá třešeň

Třešeň špatně snáší hluboký řez a obecně není vhodná k přesnému tvarování. Korunu tvarujte čistě jen, co se kvality úrody týče – prosvětlujte a odstraňujte konkurenční výhony. Větve zastřihujte a tvarujte na základ pyramidové koruny. Jednou za 2–3 roky sesaďte vrchol stromu na níže rostoucí větev.

Dobře rostou v sušších půdách, a tak volíme výše umístěná stanoviště s dobře propustnou, spíše hlinitou půdou. Stanoviště by mělo být slunné, teplé, chráněné před větrem a mrazy, s dobrou cirkulací vzduchu. Do sušších půd vysazujeme ranné odrůdy, do vlhčích naopak odrůdy pozdější. Třešně koření velmi mělce, kolem 1,5m.Jak a kdy provést řez

Řez sloupovitých typů ovocných dřevin je nejlepší provádět od června do srpna. Zimní řez se neprovádí vůbec. Pokud chceme omezit růst na určitou výšku, pak zakrátíme terminál asi ve 3 m výšky. Není však vhodné zakrátit vrcholový pupen po výsadbě, neboť pak dochází k nechtěnému větvení.

Kdy stříhat Sloupovitou meruňku : Sázíme se na podzim i na jaře do dostatečně velké a prolité jámy tak, aby roub, který je umístěn nad mou kořenovou částí rostliny byl cca 2 cm nad zemí. Stříhejte mě po výsadbě na jaře tak, že zkrátíme všechny výhony na 5 oček od kmene stromku.