Antwort Jak pěstovat Ořechokřídlec? Weitere Antworten – Kdy se stříhá Ořechokřídlec
Vhodná doba pro řez ořechoplodce je jaro. V brzkých jarních měsících seřízneme všechny větve keře téměř u země, ponecháme jen pár centimetrů. Tohoto radikálního řezu se nebojte, keř velmi brzy znovu obroste zdravými větvemi plnými voňavých květů.Vyžaduje slunné až polostinné stanoviště a dobře propustnou půdu. Ořechoplodec Grand Bleu snáší mírné suché období, ale pravidelné zálivky jsou doporučovány pro udržení zdravého růstu a hojného kvetení. Ořechoplodec Grand Bleu je vhodný pro výsadbu ve skupinách, hranicích zahradních lůžek nebo jako solitér.Obecně platí, že keře kvetoucí na jaře, jako jsou tavolníky, zlatice, jasmín, šeřík a další, by měly být prořezány po odkvětu s odstupem zhruba tří let. Keře kvetoucí v létě, jako jsou ořechokřídlec, tavolník, hortenzie, zimolez, mahonie, pámelník, tamaryšek a další, můžete prořezávat každý rok brzy na jaře.
Jak stříhat třezalku : Můžete sestříhat třezalku už před zimou na 10cm a ostříhané výhony nechat ležet na kořenech jako zimní přikrývku, případně stříhat až na jaře. Květy zlatožluté, velké. Kvete červenec – srpen, když už je v zahradě kvetoucích rostlin málo.
Jak Prostříhat keře
Jak postupovat
Pokud máte keřů na zmlazení hodně, můžete použít plotostřih. Nejlepší je však ostrá pilka, pákové nebo ruční nůžky. Řez je čistší a snáze se budou rány hojit. U velkých ran je dobré ošetření stromovým balzámem.
Kdy Strihat keře na zahrade : Prořežte časně zjara, před začátkem vegetačního období přibližně třetinu nejstarších větví. Pokud rostlina kvete na nových přírůstcích, počkejte s prořezem až po odkvětu. Únor–Březen: Prořezávejte časně zjara.
Prořežte časně zjara, před začátkem vegetačního období přibližně třetinu nejstarších větví. Pokud rostlina kvete na nových přírůstcích, počkejte s prořezem až po odkvětu. Únor–Březen: Prořezávejte časně zjara. Červen–Srpen: Pokud keř časně zjara kvete, prořezávejte po odkvětu.
Nejlepší je provádět řez peckovin (třešně, višně, broskvoně, meruňky, slivoně) v době vegetace. Řez provádíme buď později na jaře, od začátku kvetení do doby po odkvětu, nebo během sklizně či těsně po ní. A i proto nyní nastává ten pravý čas na ořez větví třešní a višní.
Jak se starat o okrasné keře
Pokud rostliny stříháte pozdě na podzim nebo na jaře, nevykvetou. Proto stříhejte keře kvetoucí na jaře jako zlatici hned po době kvetení. Okrasné keře, které kvetou v létě nebo na podzim, například komule, lze stříhat na jaře, přibližně až do dubna. Vytvoří nové výhony, které kvetou ještě ve stejném roce.Třešně a višně řežeme v době květu i plodu.
Při něm zkrátíme boční větve na delší čípky (pupeny), které jsou silnější než polovina průměru hlavní osy kmene po rozvětvení. Při tomto řezu se odstraňují křižující a konkurující si výhony, větve a případně vlky.Třešně koření velmi mělce, kolem 1,5m. PH půdy je optimální v rozmezí 6,5-8, přiměřeně vápenité. Před samotnou výsadbou odstraníme odumřelé kořeny stromku a namočíme jej do vody (dvě hodiny by měly být postačující, delší doba nevadí), při podzimní ponecháme řez až na jaro.
Prořežte časně zjara, před začátkem vegetačního období přibližně třetinu nejstarších větví. Pokud rostlina kvete na nových přírůstcích, počkejte s prořezem až po odkvětu. Únor–Březen: Prořezávejte časně zjara. Červen–Srpen: Pokud keř časně zjara kvete, prořezávejte po odkvětu.
Kdy se stříhají okrasné trávy : Podmínky by měly být již dlouhodoběji příznivé a ze spodní části by měly vykukovat první zelené lístečky. Tedy někdy konec března, duben je stále vhodný čas. Trs odřízněte, sestříhejte velkými nůžkami asi 10 cm nad zemí.
Co se nesmí na třešně : Traduje se, že na třešně, ale i na další peckoviny se nesmí pít voda, protože to způsobuje bolesti v břiše.
Jakou půdu potřebuje třešeň
Dobře rostou v sušších půdách, a tak volíme výše umístěná stanoviště s dobře propustnou, spíše hlinitou půdou. Stanoviště by mělo být slunné, teplé, chráněné před větrem a mrazy, s dobrou cirkulací vzduchu. Do sušších půd vysazujeme ranné odrůdy, do vlhčích naopak odrůdy pozdější. Třešně koření velmi mělce, kolem 1,5m.
Obecně platí, že keře kvetoucí na jaře, jako jsou tavolníky, zlatice, jasmín, šeřík a další, by měly být prořezány po odkvětu s odstupem zhruba tří let. Keře kvetoucí v létě, jako jsou ořechokřídlec, tavolník, hortenzie, zimolez, mahonie, pámelník, tamaryšek a další, můžete prořezávat každý rok brzy na jaře.Nízké trávy jako kostřava, carex, Ophiopogon, stipa a Imperata se nestříhají. Stačí odstranit poškozené listy a jemně je rukou vyčesat. Suchá stébla odstraňte a nové znovu vyraší. Věříme, že i vy podlehnete kráse okrasných trav pro jejich vznešenost, vzdušnost a nevšednost.
Jak se starat o okrasnou travu : Trávy vysazujeme na jaře, na konci léta je ideální období pro jejich dělení. To provádíme vyrytím trsu z půdy, přičemž z kořenů odstraníme hlínu a trs následně rozdělíme (ručně, lopatkou, rýčem). Vzniklé oddělené rostliny rovnou vysadíme na zahradu do stínu. Musí se pravidelně zalévat.