Antwort Jak pěstovat kopretiny na zahradě? Weitere Antworten – Kam zasadit kopretiny

Jak pěstovat kopretiny na zahradě?
Aby vaše kopretiny byly spokojené, vystavte je rannímu slunci a odpoledne je naopak dejte na místo ve stínu. V interiéru je dobré mít kopretiny blízko okna, u venkovních kopretin je dobré sledovat pohyb slunce a zasadit záhon s kopretinami na místo, kde si budou moct užívat prvního ranního sluníčka.Kopretiny se pěstují v živné mírně vlhké hlinité půdě zásobené vápnem na plném slunci nebo v polostínu. Protože jsou náchylné na vymrzání, doporučuje se na zimu přikrýt záhon chvojím a zhruba každým třetím rokem rostliny dělit a znovu rozsazovat, aby se otužily.Nejlépe se kopretinám bude dařit na slunečném stanovišti s propustnou a výživnou půdou, bohatou na živiny. Stačí zahradní zemina, do které zapracujete kompost. Kopretiny nejsou náročné na zálivku, stačí je zalévat v době většího sucha.

Kdy se sází Kopretina : Osivo vyséváme od března do června. Rozhodně se vyplatí výsev do pařeniště či výsevních truhlíků, ne přímo do volné půdy. Mladé rostlinky lze podle termínu výsevu vysazovat na stanoviště od května do srpna.

Co s kopretinami po odkvětu

Pro bohaté kvetení je vhodné hnojení a podle počasí také zálivka. Seříznutí květních stonků brzy po odkvětu podnítí rostliny k opětovnému kvetení. Vyšší kultivary potřebují oporu, aby nepoléhaly. Choroby a škůdci zpravidla nebývají větším problémem.

Jak často zalévat kopretiny : Rostlina není náročná ani na zalévání, tudíž nevyžaduje pravidelnou zálivku. Nesnáší přemokření. Jako zahradní květiny vyžadují kopretiny dostatek slunce a dostatek vláhy – s vláhou ale platí, že všeho moc škodí – nesnáší totiž přemokření.

Rostlina při přezimování dobře snáší tuzemskou, na světlo skoupou zimu. Jen je potřeba zajistit jí co nejsvětlejší místo s teplotami mezi +6 až + 10 °C a silně omezit zálivku. Obecně platí, že za slunečného počasí kopretiny rychleji nasávají vodu, naopak za tmavé zimy a v předjaří mají spotřebu vody menší.

Kolik zajistit sazenic

Máme-li mladé muškáty z řízků, musíme množství zvýšit na 8 až 12 ks, podle velikosti, jinak by byl truhlík „chudý“. Substrát dáme do 2/3 truhlíku a utužíme. Rozmístíme rostliny tak, aby si nekonkurovaly. Větší dozadu nebo do středu, menší a převislé na okraje.

Jak dlouho roste Kopretina

Krátce vytrvalá (dvouletá až čtyřletá) bylina dorůstající 20–70 cm. Lodyha je vzpřímená nebo vystoupavá, jednoduchá nebo řídce větvená, lysá nebo hustě chlupatá s dlouhými plazivými oddenky a vláknitými kořeny.Rozmnožování: Kopretinu lze rozmnožovat semeny nebo dělením trsů na jaře nebo na podzim. Semena lze vysévat přímo do půdy na jaře. Zimní ochrana: V oblastech s chladným klimatem může být vhodné poskytnout kopretině zimní ochranu mulčováním kořenové zóny.Rozmnožování: Kopretinu lze rozmnožovat semeny nebo dělením trsů na jaře nebo na podzim. Semena lze vysévat přímo do půdy na jaře. Zimní ochrana: V oblastech s chladným klimatem může být vhodné poskytnout kopretině zimní ochranu mulčováním kořenové zóny.

Při vysazováni muškátů do truhlíků doporučujeme na 60 cm truhlík dávat maximálně tři rostliny, pro 40 cm truhlík pak dvě rostliny, větší hustota rostlin je jejich celkovému růstu spíše na škodu. Muškáty by se pak měly udržovat při teplotě do 20 °C, než je možné dát je koncem dubna ven.

Co k Muškátům do truhlíku : S čím kombinovat muškáty

Zkuste použít kombinaci muškátů (Pelargonium), šalvěje (Salvia), cínie (Zinnia), železníky (Verbena) a begónie (Begonia) v barvách červená, oranžová, které symbolizují oheň a lásku. Jako doplňky použijte konvice na zalévání stejné barvy a jiné nádoby a květináče, svíčky, deky.

Kde natrhat kopretiny : Kopretina patří mezi typický luční druh byliny kvetoucí od června do října. Najdeme ji na lukách, svazích, pastvinách, okrajích cest, ve světlých lesích, od nížin až do 2000 metrů nad mořem. Roste v téměř celé Evropě, nevyskytuje se jen v nejsevernějších částech Skandinávského poloostrova a v Asii na východ od Uralu.

Kolik muškátů do 80 cm truhlíku

Náš tip: Pro bohatě osázený truhlík použijte 3 rostliny do truhlíku o délce 50 cm. Do truhlíku o délce 80 cm použijte 5 muškátů.

Truhlíky by měly být samozavlažovací. Je proto dobré pěstovat je s rostlinami, které je nejen zajímavě tvarově nebo barevně doplňují, ale které také k růstu a kvetení potřebují podobné podmínky. Jsou to například aksamitníky, krásnoočka, ostálky, dvouzubce, gerbery, dvoutvárky nebo libory (lantany).Při vysazováni muškátů do truhlíků doporučujeme na 60 cm truhlík dávat maximálně tři rostliny, pro 40 cm truhlík pak dvě rostliny, větší hustota rostlin je jejich celkovému růstu spíše na škodu. Muškáty by se pak měly udržovat při teplotě do 20 °C, než je možné dát je koncem dubna ven.

Jak sázet muškáty do truhlíku : Výsadba: Naplňte truhlík substrátem a zanechte dostatečný prostor pro kořeny rostliny. Zvolte zdravou sazenici muškátu a jemně ji vyjměte z původního kontejneru. Umístěte rostlinu do truhlíku a doplňte zbývajícím substrátem tak, aby byla pevně usazená. Zalévání: Po výsadbě důkladně zalijte muškát.