Antwort Jak pěstovat Kopretinu Řimbabu? Weitere Antworten – Jak pěstovat Řimbabu

Jak pěstovat Kopretinu Řimbabu?
Semena klíčí při teplotě 15 až 20°C a to 10 až 30 dní. Rostlina vyžaduje plné slunce a nejlépe roste v suché nebo lehce vlhké hlinité půdě. Řimbabu můžeme pěstovat i v květináčích. Rostliny poměrně dobře vysemeňují.Rostlina při přezimování dobře snáší tuzemskou, na světlo skoupou zimu. Jen je potřeba zajistit jí co nejsvětlejší místo s teplotami mezi +6 až + 10 °C a silně omezit zálivku. Obecně platí, že za slunečného počasí kopretiny rychleji nasávají vodu, naopak za tmavé zimy a v předjaří mají spotřebu vody menší.Řez: Po prvním kvetení můžete provést mírný řez kopretiny, abyste podpořili nový růst a další kvetení. Rozmnožování: Kopretinu lze rozmnožovat semeny nebo dělením trsů na jaře nebo na podzim. Semena lze vysévat přímo do půdy na jaře.

Kdy kvete řimbaba : Řimbaba kvete, jakmile se začnou prodlužovat dny (květen/červen/červenec). Do té doby roste do výšky a tvoří krásně dlouhé stonky. Abyste dosáhli co nejdelších stonků na řimbabě, doporučujeme jí pěstovat jako dvouletku — vysít na podzim, přezimovat a druhý rok na začátku léta vám krásně vykvete.

Jak pěstovat kopretiny na zahradě

Jako zahradní květiny vyžadují kopretiny dostatek slunce a dostatek vláhy – s vláhou ale platí, že všeho moc škodí – nesnáší totiž přemokření. Kopretiny jsou náchylné na vymrzání. Proto se doporučuje, nejlépe každoročně nebo alespoň každý druhý až třetí rok, rostliny dělit a znovu rozsazovat a pak nevymrzají.

Kdy se sází kopretiny : Osivo vyséváme od března do června. Rozhodně se vyplatí výsev do pařeniště či výsevních truhlíků, ne přímo do volné půdy. Mladé rostlinky lze podle termínu výsevu vysazovat na stanoviště od května do srpna.

Kopretiny se pěstují v živné mírně vlhké hlinité půdě zásobené vápnem na plném slunci nebo v polostínu. Protože jsou náchylné na vymrzání, doporučuje se na zimu přikrýt záhon chvojím a zhruba každým třetím rokem rostliny dělit a znovu rozsazovat, aby se otužily.

Kopretinu můžeme přezimovat na světlém místě při teplotě okolo 10 °C, mírně zaléváme a na jaře asi o třetinu zkrátíme.

Co s kopretinami po odkvětu

Pro bohaté kvetení je vhodné hnojení a podle počasí také zálivka. Seříznutí květních stonků brzy po odkvětu podnítí rostliny k opětovnému kvetení. Vyšší kultivary potřebují oporu, aby nepoléhaly. Choroby a škůdci zpravidla nebývají větším problémem.Semena se vysévají na jaře, od února do dubna doma či ve skleníku. Vysévají se na substrát, nezahrabávají. Doba klíčení je 1–4 týdny při teplotě 16–21 °C.Aby vaše kopretiny byly spokojené, vystavte je rannímu slunci a odpoledne je naopak dejte na místo ve stínu. V interiéru je dobré mít kopretiny blízko okna, u venkovních kopretin je dobré sledovat pohyb slunce a zasadit záhon s kopretinami na místo, kde si budou moct užívat prvního ranního sluníčka.

Po odkvětu se dají výhony seříznout a koncem sezony rostliny většinou vykvetou znovu.

Jak zazimovat trvalky : Chcete-li trvalky přezimovat, před prvními mrazy je znovu zalijte. V případě potřeby můžete kořeny přikrýt listím, ale větší zimní ochrana není u většiny trvalek nutná. Některé druhy, například fuchsii nebo levanduli prostřední (Lavandula intermedia) lze navíc chránit jedlovými nebo smrkovými větvičkami.

Jak pěstovat Kopretinovec : Rostlinu pěstujeme jako víceletku

S nástupem nízkých teplot rostlinu přeneste domů a zazimujte na světlé místo s teplotami 5-10 °C. Zálivku omezte na minimum, ale substrát nenechte zcela vyschnout. S příchodem jara rostlinu silně střihněte. Zajistíte jí bujný růst a bohaté kvetení.

Jak zazimovat pařížskou Kopretinu

Pro úspěšné pěstování vyžaduje slunné stanoviště, které přispívá k bohatému kvetení. V zimě rostlina vyžaduje pro přezimování chladné avšak světlé stanoviště při teplotě 5 – 10 ° C.

Po odkvětu můžeme výhony seříznout a rostliny ke konci léta většinou znovu vykvetou. Pevné tmavozelené výhony s kopinatými listy dorůstají do výšky 50-100 cm a ukončuje je jeden květní úbor se žlutým středem, plnokvěté odrůdy mají střed méně nápadný.Rostlinu seřízněte na 20–30 cm a uložte do chladné (2–10 °C) a světlé místnosti. Omezte zálivku. Na jaře rostlinu přesaďte do nové půdy a umístěte do místnosti s teplotou okolo 18 °C.

Kdy stříhat trvalky na zimu : Těsně předtím než začne květ uvadat, sestřihněte rostlinu na 5–10 cm. Koncem léta se pak můžete těšit na druhou nadílku květů. Odumřelá květenství samozřejmě ostříháváme i u ostatních druhů trvalek. Podpoříte tak tvorbu nových květů během celé sezóny až do podzimu.