Antwort Jak pěstovat Kokardu? Weitere Antworten – Kdy stříhat Kokardu
Rostlina je vhodná k řezu. Ve váze vydrží několik dní. Tvarování / řez: Trvalky po odkvětu hluboce seřezáváme.Množení: Kokardy osinaté lze rozmnožovat semeny nebo dělením trsů. Semena můžete vysévat na jaře nebo na podzim, zatímco dělení trsů se provádí na jaře. Péče v zimě: Kokardy osinaté jsou vytrvalé rostliny a obvykle dobře snášejí zimní podmínky.Kokarda osinatá se vám odvděčí krásným růstem a kvetením, pokud ji vysadíte na slunné místo, do sušší, hlinitopísčité, humózní půdy, která je dobře propustná. Snese i občasné sucho, ale příliš promočená a těžká půda jí nedělá dobře. Během kvetení pravidelně odstraňujte odkvetlé květy, podpoříte tím tvorbu nových.
Kdy kvete kokarda : Kvete prakticky celoročně, ale hlavním obdobím kvetení je květen až srpen. Rostliny jsou vhodné k řezu. Balení o hmotnosti 0,3 g obsahuje cca 70 ks semen. Semena kokardy se vysévají od března do dubna.
Které keře stříhat na podzim
Hlavní řez ovocných stromů se provádí na jaře (jabloně, hrušky, švestky). Během podzimu (nebo i na konci léta po plození) můžete ostříhat třešně a višně. Řez na podzim nejlépe snášejí ořechy (ořech, líska). I některé keře vyžadují podzimní řezy, a to zejména rybíz, angrešt a josty.
Jak a kdy zastřihnout trvalky : Hlavní řez trvalek tedy přichází až v předjaří a na jaře. Nejvhodnější dobou pro jarní řez trvalek je tedy brzké jaro. Pokud již nehrozí silnější mrazy, v teplejších oblastech můžete s řezem některých trvalek začít již v druhé polovině února.
Obvykle se vysazuje 6 až 12 rostlin na metr čtvereční. Vzdálenost rostlin je možné určit podle velikosti kontejneru, ve kterých je dostanete. Nejmenší trvalky v kontejnerech o průměru 9 cm je možné vysadit hustěji, silné rostliny v kontejnerech 1–2 l okamžitě poskytnou skvělý efekt i při řidší výsadbě.
Dárek na nástěnku
Druh zeleniny | Co vysadit vedle |
---|---|
cuketa/dýně | kukuřici, fazole, hrách, cibuli, špenát |
česnek | rajčata, salát, řepu, jahody, cibulku |
fazole | ředkvičky, okurky, kapustu, kedluben, salát, květák, celer, rajčata, brambory, špenát, červenou řepu, ředkev |
hrášek | kedlubny, mrkev, okurky, ředkvičky, hlávkový salát |
Jak pěstovat Orlíček
PĚSTOVÁNÍ Orlíček doporučujeme pěstovat jako dvouletku, tzn. první rok v červnu/červenci/srpnu vysejete a na podzim zasadíte, další rok na jaře vám orlíček pokvete a sklidíte krásně dlouhé stonky. Jinak je orlíček samozřejmě trvalka, na stejném stanovišti vám bude kvést každý rok a zároveň se bude vysemeňovat.Vytrvalá kompaktní rostlina, která bohatě kvete v létě až do pozdního podzimu. Dorůstá do výšky 40 cm a vytváří husté shluky květů ve tvaru horkého arizonského slunce. Okvětní lístky této odolné trvalky kvetou ve dvou barvách, žluté a tmavě oranžové.Už se těšíte na jaro Jaké květiny kvetou v zahradách jako první
- Sněženka podsněžník (Galanthus nivalis) Skutečně jsou právě květy sněženek těmi prvními v zahradách.
- Šafrán jarní (Crocus vernus) čili krokus.
- Narcisy (Narcissus)
- Tulipány (Tulipa)
- Sasanka hajní (Anemone nemorosa)
- Bledule (Leucojum L.)
Nejdéle kvetoucí trvalky
- Krásnoočko přeslenité (Coreopsis verticillata)
- Svíčkovec (Gaura)
- Denivka (Hemerocallis)
- Šanta (Nepeta)
- Perovskie lebedolistá (Perovskia atriplicifolia)
- Třapatkovka nachová (Echinacea purpurea)
- Plamenka latnatá (Phlox paniculata)
- Třapatka zářivá (Rudbeckia fulgida)
Kdy zacit Strihat keře : Prořežte časně zjara, před začátkem vegetačního období přibližně třetinu nejstarších větví. Pokud rostlina kvete na nových přírůstcích, počkejte s prořezem až po odkvětu. Únor–Březen: Prořezávejte časně zjara. Červen–Srpen: Pokud keř časně zjara kvete, prořezávejte po odkvětu.
Kdy sázet keře na podzim : Jehličnany a stálezelené listnáče sázejte v termínech od září do poloviny října, opadavé listnáče od konce října až do listopadu. Z keřů můžete na zahrádce zasadit angrešt, rybíz či maliník. Všechny ovocné stromy a keře v klidu vysazujte od poloviny října do doby, než začnou mrazíky.
Jak se postarat o trvalky na zimu
Trvalky obecně zazimování nepotřebují, výjimku tvoří např. ty se zdužnatělými kořeny, jako jsou boubelka, šáter a dvojostice. Ochranu před mrazy potřebuje i makovník a některé pryšce. Tyto trvalky chráníme vrstvou listí a chvoje.
Třapatka preferuje slunná stanoviště, v polostínu pokvete méně. Má ráda propustné, písčité půdy. Po odkvětu ji seřízneme, aby znovu vykvetla. Není to dlouhověká trvalka, proto ji musíme po několika letech znovu vysadit.S výsadbou se začíná obyčejně v průběhu března a končí se v půli až koncem května. S podzimní výsadbou se začíná obyčejně v půli srpna a sází se nejpozději do půlky listopadu. Lepší je ale ranější podzim, protože rostliny mohou do zimy dostatečně zakořenit. Období výsadby závisí i na kvalitě půdy.
Jak daleko od sebe trvalky : Rozmístění trvalek
Pokud trvalky správně zasadíte na záhon, začnou okamžitě růst a kořenové baly rostlin budou na novém místě pokračovat v růstu. V období kvetení se květy trvalek objeví v nádherných a plných barvách. Před výsadbou umístěte květináče s rostlinami nejprve na záhon ve vzdálenosti 30 až 50 cm od sebe.