Antwort Jak prát vlnu a kasmir? Weitere Antworten – Jak prát vlnu v pračce

Jak prát vlnu a kasmir?
Moderní pračky nabízí i speciální programy na vlnu, případně simulaci ručního praní. Důležité je, zvolit nízkou teplotu (30 stupňů) a otáčky (400-500 za minutu). K praní vlny vždy používejte speciální přípravek na vlnu. Nehodí se na ně klasické bio prací gely, jelikož enzymy požírají kromě nečistot i vlákna.- Kašmír nikdy neperte při teplotě vyšší než 20°C. Pouze při teplotách vody do 20°C si kašmírové oblečení udrží svůj tvar, nesráží se a neplstnatí. Pokud se rozhodnete vyprat svetr v automatické pračce, pak pouze s programem na praní vlny a s teplotou do 20°C. Pokud ale můžete, vyperte svetr v ruce.Praní při maximální teplotě 40°C, výlučně program na vlnu (ideálně certifikovaný společností Woolmark), který nestřídá studenou a teplou vodu. Oblečení se nesmí bělit. Oblečení lze sušit v bubnové sušičce na nižší teplotu (60°C) – programem na vlnu.

Jak žehlit Kašmír : Kašmírové oděvy by se měly žehlit naruby žehličkou s nízkou teplotou a malým množstvím páry. Můžete je také zbavit mačkavosti zavěšením v zapařené koupelně. Vlhkost páry odstraní záhyby.

Jak prát vlnu v ruce

Vlna je výjimečný materiál, který má mimo jiné samočistící vlastnosti, takže ji můžete prát minimálně a vydrží dlouho jako nová. Vlna nemá ráda vodu a už vůbec ne teplou vodu. Vlněné produkty většinou stačí nechat vyvětrat nebo je můžete prát (ideálně) ručně do 30 stupňů.

Jak prát v ruce vlnu : Výrobek je možné prát v ruce ve vlažné lázni do 30°C.

Při máchání postupně snižujte teplotu lázně, aby nedošlo k vysrážení nebo deformaci. Používejte jemné prací prostředky určené na vlnu jak pro praní v ruce, tak i v pračce. Pro sušení merino vlny nikdy nepoužívejte sušičku!

Doporučujeme prát kašmírové produkty při 30°C (vlažná až lehce chladnější voda) a pouze s jemnými pracími prostředky pro vlnu nebo se speciálním šamponem.

Měl by se prát vždy ručně, ve studené vodě a s pomocí velmi jemného pracího prostředku – nebo ještě lépe dětského šamponu. Neperte ho však příliš často, stačí jednou do měsíce. Jednou za půl roku vezměte váš kašmírový kousek na výlet do čistírny. Lépe ho tam zbaví nejrůznějších zápachů, které se na něm časem usadily.

Jak vyprat prádlo aby bylo bílé

Jak prát bílé prádlo Tyhle zásady je třeba dodržovat!

  1. Používejte pouze prací gely, kapsle nebo prací prášky určené na bílé prádlo.
  2. Do pračky vložte pouze čistě bílé prádlo a nepřeplňujte buben.
  3. Bílé prádlo perte minimálně na 60 °C.
  4. Pravidelně čistěte pračku od vodního kamene, který může být příčinou zašednutí prádla.

Vlněné svetry perte pouze v ruce a ve vlažné vodě. Látku nedrhněte ani neždímejte. Raději ji nechte několik hodin odmočit v umyvadle nebo v lavoru s vodou do teploty 30 °C. Přidat můžete také jemný prací prostředek určený na vlnu.U sražených vlněných svetrů lze svetr zachránit. Přeperte sražený svetr, namočte do studené vody spolu s delikátním prostředkem na vlnu. Následně se můžete pokusit Váš kousek znovu natáhnout. U bavlněných, nebo lněných oděvů, lze vytahaná vlákna lisovat horkou žehličkou k navrácení vláken do původního tvaru.

Jak prát vlnu: vhodné prací prostředky

Doporučuje se používat jemný prací prostředek určený na vlnu. Má totiž neutrální pH a neobsahují bělidla nebo jiné agresivní chemikálie. To z něj dělá vhodnou volbu na praní vlny, čímž ochráníte její choulostivá vlákna.

Jak vyprat Vlnene sako : Vlněné sako můžete vyprat na šetrný program či na program na ruční praní a teplota vody by neměla přesáhnout 40 °C, u ovčí vlny dokonce 30 °C. Syntetické materiály perte podle štítku a pokud si nevíte rady, odneste do čistírny i je. To platí i pro blejzry nebo dámská sáčka od kostýmků.

Jak prát vlněný svetr : Jak prát vlněný svetr

Vlněné svetry perte ideálně v ruce, v teplé vodě maximálně dosahující 30 °C. Do kýblu, lavoru nebo pračky napusťte vodu, přidejte trošku šetrného pracího prášku bez bělidel a v ruce jemně properte. Snažte se svetr příliš nemačkat, abyste jej neponičili.

Jak prát kašmírový svetr

Jak prát kašmírový svetr Při praní používejte vodu do 20°C, aby se svetr nesrazil nebo nedošlo k plstnatění. Svetr perte v ruce nebo na ultra jemný program v pračce při odstřeďování max. 800 otáček.

Stačí přitom jen smíchat několik lžic soli nebo jedlé sody s teplou vodou a obarvené oblečení pak zcela ponořte do lavoru a nechte ho v ní alespoň 3 hodiny. Pokud však nejste trpěliví, můžete jedlou sodu smíchat také s pracím prostředkem. Pak to stačí nasypat do dávkovače pračky a nastavte praní na 40 ºC.Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí. Přidejte ho trošku do pračky místo aviváže, působí v podstatě stejně.

Jak napravit sraženou vlnu : U sražených vlněných svetrů lze svetr zachránit. Přeperte sražený svetr, namočte do studené vody spolu s delikátním prostředkem na vlnu. Následně se můžete pokusit Váš kousek znovu natáhnout. U bavlněných, nebo lněných oděvů, lze vytahaná vlákna lisovat horkou žehličkou k navrácení vláken do původního tvaru.