Antwort Jak prát polštář z peří? Weitere Antworten – Jak prát polštáře v pračce

Jak prát polštář z peří?
Polštáře s výplní z dutých vláken

Obvyklá teplota praní je 60 °C, kdy již dochází k potřebnému odeprání nečistot a likvidaci mikroorganismů. Při vyšších nárocích na hygienu a sterilnost s nutností praní až na 95 °C doporučujeme polštáře se směsovou tkaninou (65% polyester 35% bavlna).Ideální je praní v ruce či pračce při 30 až 40°C. Samozřejmostí je zvláštní program a speciální prací prostředek – ideálně přímo pro peří, jako je Fibertec Down Wash. Zcela zásadní je nepoužít v pracím cyklu vysokootáčkové odstředění nebo snad ždímání.Zadejte prosím hmotnost peří v polštáři: Standardní plnění je 1,5 kg. Větší 1,7 kg využijete, pokud máte raději více pod hlavou. Pokud spíte raději na zádech zvolte menší plnění 1,3 kg..

Na jaký program prát peřiny : Pro praní peřin se doporučuje program jemného praní v teplé vodě s obvyklou teplotou 30° C. Pokud není peřina příliš znečištěná, je dobré použít nějaký jemný prací prostředek.

Jak vyprat polštář z peří

Peří perte na speciální, pro tento účel vytvořený program. Pokud ho vaše pračka nemá, využijte program na jemné prádlo s teplotou do 40 °C a sáhněte po pracím prostředku přímo na peří. Do sušičky pak vložte spolu s polštářem dva tři tenisáky, které budou při procesu poskakovat a materiál vám krásně "naklepou".

Na jaký program prát polštář : Polštáře a přikrývky se perou podle typu výplně. Program na jemné prádlo nebo na prací program na vlnu v kombinaci s nízkými otáčkami (400 až 600 za minutu) jsou ideální. Pak je důležité lůžkoviny dobře vymáchat, aby se z nich dostaly zbytky pracího prášku. Jestliže nemáte sušičku, přidejte ještě jedno ždímání.

Peří perte na speciální, pro tento účel vytvořený program. Pokud ho vaše pračka nemá, využijte program na jemné prádlo s teplotou do 40 °C a sáhněte po pracím prostředku přímo na peří. Do sušičky pak vložte spolu s polštářem dva tři tenisáky, které budou při procesu poskakovat a materiál vám krásně "naklepou".

Jako všeobecné pravidlo platí, že vedle speciálního pracího prostředku, je třeba prát peří do maximální teploty 40 stupňů Celsia. Nepoužívejte aviváž, změkčovadla, ani bělidla. A vypněte, případně co nejvíce omezte odstřeďování. Pokud máte bund víc, perte každou samostatně.

Kdy dát diteti peřinu a polštář

Novorozenci a miminka polštář nepotřebují minimálně do prvních narozenin. Někteří odborníci doporučují pořídit dětem polštář až po druhém roce, aby se nenarušil správný vývoj páteře. Je to však individuální. Jakmile si dítě začne muchlat peřinku pod hlavu, většinou nastává čas na první polštář.Bez sušičky je proces složitější. Polštáře umístěte na dobře větrané místo a zároveň musí být schovaný před sluncem, aby se peří nepřesušilo a nepolámalo. V průběhu procesu je třeba ho dostatečně natřásat. Dbejte na to, aby vám ložní prádlo pořádně proschlo, jinak začne plesnivět!Péřové lůžkoviny je nutné prát vždy samostatně a zvolit co nejnižší teplotu – max. do 30 °C. Péřové peřiny perte ve speciálním přípravku, který nepoškodí peří. Tyto prostředky dnes zakoupíte i v běžné drogerii a bývají vhodné i na péřové bundy či spacáky, protože obnoví požadované vlastnosti peří a neodmastí ho.

CENY SYPKOVINA + ŠITÍ

CENY SYPKOVINA + ŠITÍ K těmto cenám připočítáváme cenu za čištění peří (1 kg/100,- Kč) Ze sypkoviny 180,- Kč / 1 bm
Polštář do vel. 50 x 70 cm 250,- Kč
Polštář do vel. 70 x 90 cm 395,- Kč
Polštář do vel. 90 x 90 cm 625,- Kč
Prošívaná deka 140 x 200 cm 1 415,- Kč

Jak vyprat mastný polštář : Na mastné skvrny se nebojte použít běžný prostředek na nádobí, třeba Q-Power Na nádobí citrón (koupit v e-shopu). Naneste ho kartáčkem či houbičkou přímo na znečištěné místo, nechte působit a následně vyperte, jak jste zvyklí.

Jak často prát peřiny : Proč by se měly peřiny a polštáře prát

Nosnost náplně přikrývky udržíte tak, že ji alespoň jednou za rok vyperete. Ideálně by se měla prát dvakrát, ale maximálně čtyřikrát do roka. Přílišné praní přikrývku zbytečně opotřebuje. Polštáře také doporučujeme prát dvakrát za rok.

Jak nafouknout péřovou bundu

Ideálně za použití triku s míčky, které vložíte do bubnu společně s bundou. Ty totiž rozbijí chuchvalce peří a rovnoměrně je rozdělí do komor. Stačí obyčejné tenisáky nebo míčky na florbal. Míčky můžete použít už při pracím cyklu, peří se načechrá už tam.

Klasický polštářek

Některá děťátka, přibližně okolo dvou let začnou požadovat polštářek samy od sebe, jelikož ho vidí u rodičů či sourozenců. V tom případě doporučuji poohlédnout se po plošším polštářku, aby hlavička děťátka nebyla moc nadzvednuta. Vývoj páteře tak nebude nijak narušen a děťátko bude spokojené.Vybírejte takovou, která bude prodyšná a dítě se pod ní nebude potit. Batolatům se obvykle pořizuje přikrývka s rozměry 90 × 130 cm. Děti, které jsou starší 4 let a spí už v klasické nebo větší dětské posteli, mohou mít stejnou peřinu jako rodiče. Nejčastěji se jedná o rozměr 140 × 200 cm.

Jak prát péřové peřiny : Péřové lůžkoviny perte samostatně na co nejnižší teplotu. 🚿Některé moderní pračky mají přímo program peří, který Vám nabídne teplotu 40 °C, ale i 30 °C postačí. Lze použít i program na jemné prádlo, nebo na vlnu s nízkými otáčkami 400 až 600 za minutu. Pozor na prací přípravek!