Antwort Jak prát mikinu? Weitere Antworten – Jak často prát mikinu

Jak prát mikinu?
Bundy a mikiny byste měli prát po šestém až sedmém použití.

Saka to mají podobné, i ta by se měla prát po pátém až sedmém nošení. Kožené a koženkové bundy by se měly očistit jednou za sezón. Šortky se perou po dvou nošeních.Návod pro praní textilu s potiskem

  1. textil perte motivem dovnitř (na ruby)
  2. perte při teplotě do 40° C.
  3. nepoužívejte agresivní prací prášky a bělidla.
  4. nežehlete motiv přímo (žehlete přes jinou látku)
  5. maximální možné otáčky odstřeďování prádla 800 ot/min.
  6. nedoporučujeme sušit potištěný textil v sušičce.

Výhody fleecu

Špinavou fleecovou mikinu dáte do pračky, vyperete na 30°C a je hotovo. Nemusíte s procesem praní trávit hodiny jako např. u péřové bundy.

Jak vyprat mikinu v ruce : Napusťte si do umyvadla (lavoru nebo vany) vodu – musí mít teplotu, na kterou se doporučuje prádlo prát. Do vody přidejte prací prostředek – prášek (hůř se rozpouští) nebo gel (lépe se rozpouští). Prací prostředek nechte dokonale rozpustit, pomozte mu v tom rukou a vodu pak napěňte. Přidejte prádlo do lázně.

Na co prát mikinu

Fleecové oblečení, doplňky, plédy i deky lze prát v pračce na 30 °C a v některých případech dokonce na teplotu 40 °C, při praní se ale vyhněte programům s vysokými otáčkami. Aby fleecová mikina vypadala co nejdéle jako nová, perte ji naruby a používejte šetrné prací prostředky bez obsahu bělidel.

Jak vyprat chlupatou mikinu : Potřete je vlažnou vodou s jemným mýdlem, nechte několik minut působit, poté místo jemně otřete navlhčeným hadříkem nebo houbičkou a zkontrolujte, zda skvrna zmizela. Mikroplyš nedrhněte příliš silně, mohl by se poničit.

Stačí vědět, že zaschlý akryl rozpustíte například alkoholem, klidně i lakem na vlasy. Skvrnu od akrylových barev zakapejte alkoholem, nechte proschnout a pak vyperte v ruce pod tekoucí vodou a posléze ještě v pračce.

Župany, ručníky a osušky perte na 40°C. Nepřeplňujte pračku, ručníky se budou tlačit na buben, který ničí vlakna a tvoří se žmolky. Barevné ručníky je lepší prát v tekutém prášku na barevné prádlo. Dodržujte předepsané dávkování prášku dané výrobcem.

Jak vyprat prádlo bez pračky

Jemnými pohyby přejíždějte skrz pěnu. Vyvarujte se drhnutí nebo kroucení, které by mohlo látku napnout nebo poškodit. Pěnu zapracovávejte do oděvu a zase ji vytlačujte. Při ručním praní se vyvarujte drhnutí nebo kroucení, které by mohlo látku napnout nebo poškodit.Jak na funkční prádlo

Funkční prádlo perte v pračce maximálně na 40 stupňů ve speciálním pracím prášku, jako je například Toko Functional Sportswear Care. Kromě termoprádla v něm můžete vyprat i druhou zateplovací vrstvu oblečení, tedy například flísové mikiny.V zimě milujete huňaté šály a svetry, ale některé pouští více chlupů než pejsek s kočičkou dohromady Zamezíte tomu zabalením svetru nebo šály do sáčku a vložením do mrazáku. Po pár hodinách sáček vyndejte a padající vlákna už vás trápit nebudou.

Použijte trochu bílého octa. Nelze vynechat bílý ocet. Představuje záchranu v mnoha situacích domácího života a může být velmi užitečný i při řešení problémů s nepříjemnými chlupy. Než zapnete pračku, přidejte do zásobníku na aviváž asi 120 ml octa; kyselina octová uvolní zvířecí chlupy přilepené na materiálu.

Jak vyprat inkoust z mikiny : Zkuste rozkrojit citron a potřít jím skvrnu.

Pokud nezabere ani tato verze, vyzkoušejte ocet nebo jedlou sodu (soda bikarbona). V octem si navlhčete papírový ubrousek nebo nějakou čistou bílou tkaninu a jemně přetírejte inkoustový flek. Skvrnu pak dočistěte vlhkou bílou textilií nebo zašpiněnou látku dejte prát.

Jak odstranit barvu z mikiny : Okamžitě jednejte: Pokud je skvrna čerstvá, co nejdříve ji opláchněte studenou vodou. To pomůže odstranit co nejvíce barvy předtím, než se barva vstřebá hluboko do tkaniny. Použijte saponát: Naneste na skvrnu malé množství tekutého saponátu nebo mýdla na ruce a jemně vetřete do tkaniny. Poté opláchněte studenou vodou.

Jak prát froté župany

Pro zničení veškerých bakterií navrhujeme při praní froté navolit teplotu 60 °C a sáhnout po jemnějších nebo ekologických pracích prostředcích, vždy v adekvátní dávce. Snažte se nepoužívat prací prostředky, dezinfekce ani jiné domácí směsi obsahující bělidla, rozjasňovače, benzoylperoxid nebo alfa-hydroxykyseliny.

Nejvhodnější bývá program bavlna na 40 oC. Frekvence praní ručníků záleží na tom, jak často ručník používáte. Obvyklá doba pro výměnu ručníků je 1 týden, ale pokud používáte ručník několikrát denně, doporučujeme je vyměnit každé 2 až 3 dny. A pak samozřejmě nemáte potřebu ručník prát ani na 60 oC, natož na 90 oC.Stačí navonět kapesníček oblíbeným parfémem nebo znovu vonným olejíčkem. Kapesník pak schovejte do pytlíčku nebo punčošky a nechte oblečení, ať si vůni pomalu „nasaje“.

Čím provonět prádlo : Pro intenzivnější vůni můžete použít i aviváž, nebo třeba vonné perličky. Kuličky se dávají přímo do bubnu, kde se z nich během praní uvolňuje vůně.