Antwort Jak probiha piercing do nosu? Weitere Antworten – Jak moc bolí piercing do nosu
U nosu je stejně jako u ucha rozdíl, jakým způsobem je propíchnut. Oblíbený nostril většinou nebolí vůbec, za chvilku je hotovo, že možná budeš koukat, že už to máš za sebou.Doba do úplného zahojení nostrilu: 1–3 měsíce. Úplným zahojením myslíme dobu, kdy je piercingový kanálek celý vystlaný novou kůží. První měsíc ošetřujte piercing určeným přípravkem 2x denně. Poté až do úplného zahojení 1x denně.Kroužek do nosu je možné nosit až po zahojení piercingu, což je zhruba za 3 měsíce. Dřívější výměna může vést k podráždění vpichu a vniku bouličky.
Kam si píchnout piercing do nosu : Piercing nosu Nejčastěji do levé nosní dírky nebo přepážky. Kroužek, pecka, kamínek, barbella – i v tomto případě platí, že nejdřív vybírejte umístění, až pak šperk. I díky znalostem ajurvédy se nejčastěji píchá do levé nosní dírky.
Který piercing bolí nejvíc
Větší bolest – výraznější bolest můžete zažít u piercingu bradavek a genitálií (zde je bolest různá dle specifického umístění).
Kde nejméně bolí piercing : Piercingy lze všeobecně rozdělit na téměř bezbolestné (ušní lalůčky, jazyk, uzdičky), málo bolestivé (septum, spodní ret, obočí, nenáročné chrupavky jako helix, conch), středně bolestivé (nostril, horní ret, pupek, náročnější chrupavky jako rook, tragus, povrchové piercingy genitálií) a bolestivé (bradavky, náročnější …
Po tuto dobu je vhodné omezit kouření, a po jídle (případně i po cigaretě) si vždy ústa vypláchnout ústní vodou! I když se vám bude zdát, že se piercing zahojil již po několika dnech, na výměnu délky je potřeba počkat alespoň 3-4 týdny. První dny pro vás může být piercing nepříjemný po ránu, nebo při jídle.
Co (ne)jíst a (ne)pít
- Pokud jsi objednaný a připravený, určitě mysli na to, jak si celý proces co možná nejvíc zpříjemnit.
- Než přijdeš, určitě se vyvaruj kofeinu (nepij kávu, energetické drinky) – kofein ředí krev, což ztěžuje práci a hojení.
- Zbytečně riskuješ, že Ti poteče krev, ale piercing si tím pokazit nemůžeš.
Kolik stojí piercing do nosu
(jen propich, se základním šperkem +350 Kč)
Služba | Cena |
---|---|
Piercing ucha – antitragus | 700 Kč |
Piercing do nosu – mantis | 700 Kč |
Piercing do nosu – bridge | 700 Kč |
Symetrický piercing rtů – snake bites, angel bites apod., cena za 2 propichy | 1300 Kč |
Čím je zápach piercingu způsoben Důvodů existuje několik, ale tím hlavním je nahromadění mrtvých buněk v propíchnutých otvorech. Pokud máte oblíbené piercingy a nosíte je dlouho bez toho, aniž byste je vyměnili, je velice pravděpodobné, že se okolo dírky začnou hromadit. To způsobuje nepříjemný zápach.Vždy po omytí antibakteriálním mýdlem použij solný roztok. Ten vytvoříš spojením panáku nejlépe převařené vody a dvěmi špetkami mořské soli. Propíchnuté místo můžeš na minutu až dvě ponořit nebo omývat. Roztok Tvůj piercing dočistí a jemně rozmočí případné stroupky a nečistoty.
Usychá zpravidla v krystalky. Pokud se ale objeví výtok z dírky, který je hustý, lepkavý a rozhodně není průsvitný, ale je vazký, jedná se o hnis. Odstíny může mít žluté, bílé či zelené někdy s příměsí krve. Došlo zřejmě ke vniku infekce, kterou je potřeba zaléčit.
Jak poznat infekci v piercingu : Hnis, žlutý a zelený výtok – je taktéž projevem infekce nebo alergické reakce. Dejte si ale pozor, při hojení každá rána vylučuje čirý až žlutavý výtok, který je projevem zdravého hojení. Pokud pozorujete hnisání, neváhejte s návštěvou u lékaře.
Jak vypada zánět v piercingu : Zánět povětšinou začíná zarudnutím lalůčku a především kolem dírky, nastupuje bolest a objevuje se exudát (hnis). V prvním dnu kdy nastane zarudnutí není nutné, hned navštěvovat lékaře a nechat si psát mast s antibiotiky. S mnoha takovýmito drobnými záněty se naše imunita vypořádá sama.