Antwort Jak probiha navsteva u kosmetický? Weitere Antworten – Co vše se dělá na kosmetice

Jak probiha navsteva u kosmetický?
Kosmetička je odborníkem v péči o pleť svých klientů. Její práce zahrnuje hloubkové čištění pleti, aplikaci různých typů kosmetických procedur, jako je úprava, tvarování a barvení řas či obočí, epilaci a depilaci chloupků v obličeji, a také aplikaci pleťových masek.Mezi typické úkony patří diagnostika pleti, odborné posouzení typu, tvaru obličeje a účelu nalíčení. Práce zahrnuje povrchové čištění pleti, peeling, depilaci a epilaci, aplikaci kosmetických přípravků, odborné denní a večerní líčení. Také poradenské služby včetně barevné typologie.Zapomeňte proto na kosmetické produkty s přídavkem alkoholu nebo clotrimazolu. Jinak si narušíte vrstvu pokožky. Stejně tak zapomeňte na vymačkávání, protože dospělácká pleť má větší sklon ke vzniku jizviček.

Jak dlouho trvá kosmetika : Kompletní kosmetické ošetření trvá obvykle 90 minut a probíhá nejčastěji v 10 krocích. Tento postup je vždy individuální a může se mírně lišit v závislosti na typu vaší pleti.

Jak probiha navsteva u kosmetický

V první fázi vás kosmetička odlíčí, vyčistí pleť a může se věnovat obočí nebo depilaci. Poté nastává čas na hloubkové čištění a peeling. Dle typu pleti se může použít ultrazvukovou špachtli nebo volí mezi klasickým či enzymatickým peelingem. Pokud je to potřeba, tak se přistupuje k mechanickému čištění.

Na co si dát pozor v kosmetice : Častou složkou zejména v mastích bývá Petrolatum, Paraffin, Paraffinum Liquidum – jedná se o ropné produkty, které mohou způsobovat rakovinu kůže a jsou velmi špatně biologicky odbouratelné. Tyto složky se hojně používají i v kosmetice pro děti. Čistě přírodní masti nemohou NIKDY obsahovat ropné produkty.

7x NE! Aneb látky, kterým se v kosmetice raději vyhnout

  1. Parabeny. Parabeny jsou v kosmetice “oblíbenými” a levnými konzervanty.
  2. Syntetické vůně a barviva.
  3. Ftaláty.
  4. Polyethylenglykol (PEG)
  5. Diethanolamin (DEA) a Triethanolamin (TEA)
  6. Triclosan.
  7. Laureth-sulfát sodný (SLES) a Lauryl-sulfát sodný (SLS)


V první fázi vás kosmetička odlíčí, vyčistí pleť a může se věnovat obočí nebo depilaci. Poté nastává čas na hloubkové čištění a peeling. Dle typu pleti se může použít ultrazvukovou špachtli nebo volí mezi klasickým či enzymatickým peelingem. Pokud je to potřeba, tak se přistupuje k mechanickému čištění.

Jak to probiha na kosmetice

Kompletní kosmetické ošetření se skládá z několika kroků, nejprve se pleť odlíčí, očistí, připraví se na čištění, čistí se různými způsoby. Já preferuji šetrné vyčištění ručně, bez přístrojů, dále by v ošetření pleti neměla chybět masáž obličeje, krku i dekoltu a šíje.Podle stavu pleti se provádí mechanické odstranění nečistot (u příliš zanesené pleti) nebo se provádí čištění ultrazvukovou špachtlí (u mírně zanesených pletí) a následně se zklidní pleť zklidňujícími maskami, laserem nebo ozonizérem, který silně dezinfikuje a okysličuje pleť.Kdy začít chodit na kosmetiku Samozřejmě to lze udělat prakticky kdykoliv, ale každopádně od 25-ti let by každá žena měla začít uvažovat na profesionální kosmetickou péčí (a od 55-ti let by měly být pravidelné návštěvy kosmetiky povinné). Návštěva ale nemůže být jednorázová, to nepřinese žádné výsledky.

na pokožce provede jemný peeling a pomůže z povrchu pleti odstranit odumřelé pleťové buňky. jemnými vibracemi na povrchu pokožky pomůže otevřít a zprůchodnit póry v pleti a posunout případné nečistoty a maz k povrchu pokožky, přebytečný maz odstraní. Pleť tak připraví na další čištění či penetraci aktivních látek.

Co nemá být v kosmetice : Škodlivé složky v kosmetice

  • SLS (Sodium Lauryl Sulfate) a SLES (Sodium Laureth Sulfate) Nejčastěji se tyto látky vyskytují v tekutých mýdlech, šamponech a gelech.
  • Ftaláty (DBP, DMP a DEP)
  • Hliník.
  • Parabeny.
  • Dimethicon (polymethylsiloxan, E 900)
  • Umělá barviva.
  • Silikony v kosmetice: Kapitola sama pro sebe.

Na co si dát pozor u Samponu : Na co si dát pozor

  • Parabeny. Díky svému protimikrobnímu účinku se používají pro konzervování a delší životnost kosmetiky.
  • Ftaláty. Používají se běžně jako změkčovadla na PVC a najdete je všude kolem sebe.
  • Sulfáty. Mohou za pěnivost šamponů.
  • Silikony.

Jak poznat parabeny v kosmetice

Parabeny poznáte podle přípony -paraben a informaci o jejich obsahu najdete na etiketě ve složení výrobku. Čím výše bude paraben uveden, tím ho výrobek obsahuje více. Paraben na poslední místě značí přítomnost v malém množství.

Nejdříve naneste např. pleťové sérum nebo fluid, tak teprve pleťový krém, oční krém, pleťový olej. Jako poslední by na pleť měla přijít SPF ochrana či dekorativní kosmetika. Pokud byste pořadí obrátili, významně snížíte účinnost lehčí kosmetiky a to by byla pro pleť velká škoda.Celkové ošetření pleti každé klientky je individuální a trvá přibližně 90 minut. Začíná odlíčením a důkladnou čistící masáží spojenou s ošetřením jemnným peelingem, který odstraní odumřelé buňky a zajistí prostupnost pleti pro následné ošetření.

Jak probiha kosmetický kurz : Při studiu si vyzkoušíte nejmodernější kosmetické přístroje i řadu nadstandartních pomůcek. V praxi vás díky tomu nic nepřekvapí. Nabízíme nejrozsáhlejší rekvalifikační kosmetický kurz v Česku. Kromě povinných osnov se naučíte i depilaci cukrovou pastou, práci s kosmetickými přístroji, mikromasáž očního okolí a další.