Antwort Jak pověsit prádlo? Weitere Antworten – Jak správně sušit prádlo v zimě

Jak pověsit prádlo?
5 základních technik, jak sušit prádlo doma a vyhnout se plísním

  1. Perte jen tolik prádla, kolik se pohodlně vejde na sušák.
  2. Prádlo ždímejte na nejvyšší možné otáčky.
  3. Nedávejte sušák s prádlem ke stěně ani k topení
  4. Před pověšením prádlo protřepejte.
  5. Během sušení prádla několikrát denně větrejte.

Program a teplota praní

Odlišný program volte pro ložní prádlo, věci na sport či oblečení pro denní nošení. Pro vlněné či jemné prádlo volte šetrný program praní v ruce. Dnešní pračky jsou velmi účinné, proto pro běžné denní praní stačí teploty na 30 či 40 °C a úměrná dávka pracího prostředku.Máte-li možnost, umístěte schnoucí prádlo do prostoru, nikoli ke stěnám. Rychlejšímu sušení prospěje i blízkost větráku nebo topení, ale rozhodně nepokládejte oblečení na radiátor. Místnost, kde sušíte může být klidně ta chladnější, kde budete často větrat. Sušíte-li ve sklepě, pak i tam je nutné otevřít ventilaci.

Jak nemuset žehlit : Když je nepřeždímete, vyvěsí se – ideálně na ramínku – a nemusíte je žehlit. Výborné na údržbu jsou umělá vlákna, ale ta zas ne každému vyhovují. Kompromisem mezi nositelností a praktičností je viskóza, ať stoprocentní nebo s příměsí spandexu či polyesteru.

Kdy věšet prádlo ven

Sušení na slunci vyhovuje bílému prádlu i vaší peněžence

Nejvhodnější dobou pro sušení prádla je jaro až babí léto. Prádlo venku díky intenzivním slunečním paprskům a větru rychle schne.

Kdy by se nemělo prát prádlo : Prádlo v Kristově krvi

Podle další ze zvyklostí ženy nesmějí prát prádlo. Jenže této práci by se o Velkém pátku neměli věnovat ani muži. Voda má v ten den totiž duchovní očistné poslání. Lidé dříve vstávali už před východem slunce a dokonce i s dobytkem se chodívali mýt do potoka, aby byli uchráněni před nemocemi.

Pro různé druhy prádla použijte různé prací prostředky. Dodržujte dávkování udávané na obalu pracího prostředku. Prádlo v pračce rovnoměrně rozprostřete. Buben pračky nepřeplňujte – mezi bubnem a prádlem by měla být mezera na šíři dlaně.

Bílé bavlněné prádlo snese teplotu 60 °C, umělé materiály perte raději na 40. V každém případě ale zkontrolujte štítek na oblečení. Pračku plňte maximálně do dvou třetin, v přeplněné se prádlo nevypere. Používejte prací prášek určený na bílé prádlo, obsahuje rozjasňovače a bělící látky.

Čím provonět prádlo

Pro intenzivnější vůni můžete použít i aviváž, nebo třeba vonné perličky. Kuličky se dávají přímo do bubnu, kde se z nich během praní uvolňuje vůně.Sušení prádla doma je bezpečné. Stačí dodržovat pár základních pravidel

  1. Perte jen tolik prádla, kolik se vám pohodlně vejde na sušák.
  2. Zvolte program s maximálními otáčky.
  3. Před pověšením prádlo protřepejte.
  4. Nedávejte prádlo na topení nebo sušák blízko topení
  5. Sušák s prádlem nepatří ani ke stěně

Jak věšet prádlo

Košile, trika, mikiny: Obecně lze říct, že oblečení na horní část těla je nejlepší sušit na ramínku, abyste zamezili otiskům od kolíčků. Používejte ramínka s oblými rohy, abyste zamezili vytahání ramenního švu.

Bavlna, vlna a len. Tyto materiály se nejlépe žehlí, když jsou vlhké. Tenčí a měkkčí materiály stačí před žehlením pokropit žehličkou, na ty hrubší známe jeden super trik: Den předem pokropte uschlé prádlo a srolujte jej. Další den se pak látka bude žehlit jedna báseň.

Kdy by nemělo viset prádlo : Lidové tradice říkají, že se 25. prosince nemá pracovat. Dokonce se nesměly stlát ani postele a v domě nesmělo viset žádné prádlo, aby to nepřineslo neštěstí.

Kdy nesmí viset prádlo o Vánocích : Prát prádlo na Štědrý den přináší smůlu. A nesmí se rozhodně věšet prádlo, protože by se během roku mohl někdo oběsit. Přes den nesmíte zametat a vynášet z domu odpadky a smetí, protože byste si vynesli štěstí. Při samotné večeři počet strávníků musí být vždy sudý, pokud není, dává se talíř navíc pro nečekaného hosta.

Kdy se nepere prádlo Velikonoce

Nenechávejte velké prádlo na poslední chvíli, ať si můžete v poklidu užít Velikonoční svátky. A pamatujte, že na Velký pátek se nepere!

Ideální je prát prádlo podle jednotlivých barev. Čím více jsou si barvy prádla podobné, tím méně ztrácí svou barvu. Pokud však nemáte dostatek prádla od jedné barvy, postačí rozdělení prádla na bílé, světlé, barevné a černé s tmavým. V případě, že máte vícebarevné prádlo, se rozhodujte podle převažující barvy oblečení.Nejúčinnější a zároveň nejlevnější způsob čištění je nalít litr octu do bubnu a zapnout praní na nejvyšší teplotu, obvykle nejvyšší teplota jde nastavit až na 90 stupňů Celsia. Ocet můžete nalít i na prádlo, pokud nechcete prát naprázdno, horká voda zbaví oblečení štiplavého pachu a prádlo bude jemnější na dotek.

Co dát na bílé prádlo aby bylo bílé : Bělidla obsahují účinné bělicí látky (např. peroxid vodíku nebo perkarbonát sodný), které původní barvu prádla oživí. Vyskytují se v práškové i tekuté podobě, obvykle je stačí nasypat či nalít do zásobníku a pustit prací program o min. teplotě 60 °C.